כפר סבא

חדירה לפרטיות או פעולה לגיטימית של מפעל המים?

תושבת כפ"ס ששהתה בחופשה בחו"ל קיבלה עם חזרתה ארצה התראה ולפיה שעון המים שלה נעצר בשל אי צריכת מים

זאב שרגא 11/10/2018
חדירה לפרטיות או פעולה לגיטימית של מפעל המים?
עצרו את השעון (תמונה להמחשה iclipart)

ענת (שם בדוי) תושבת כפר סבא, שהתה במהלך הקיץ בחופשה בת חודש וחצי בחו"ל וכשחזרה ארצה, הופתעה לקלות הודעה שקיבלה ממפעל המים כפר סבא, לפיה עלה חשד כי שעון המים שלה נעצר.

 "בחו"ל יש לנו ניידים עם מספר מקומי ואין לנו קשר לארץ למעט וואטסאפ," אומרת ענת, "בהגיענו לארץ ראינו בנייד המקומי הודעת SMS מטעם מפעל המים, לפיה זוהתה התרעת חשד למונה עצור בכתובתנו. לא ממש התייחסנו, חשבנו שכשנחזור להשתמש במים המונה יראה שהכול בסדר והנה שבוע אחרי אנו מקבלים מהם מכתב ולפיו, אם לא נגיב להתראה שלהם, יוחלף מד המים ואנו נשלם מים על סמך הערכה שלהם".

"אני אמורה לדווח לק.ג.ב שאני לא בארץ?" שואלת ענת, "ואם אני לא מעוניינת שידעו שהבית ריק לתקופה ארוכה? אם אכן הם דואגים לי שמא יש תקלה, מדוע לא שלחו טכנאי או בודק מטעמם ולמה העיסוק בבעיה שלהם, אמור להיות על חשבוני? הלא יכולתי לשהות בחופשה מספר חודשים ומה אז? היו שולחים לנו חשבון לתשלום על פי הערכה, אחריו ריביות ופיגורים וכל זה במקום להגיע לשטח ולבדוק את השעון בעצמם?"

ממפעל המים נמסר בתגובה: "מפעל המים כ"ס עובד בכפוף לאמות מידה לצרכן שנכתבו ע"י רשות המים. במקרה וקיים חשש שהמונה עצור (אין צריכת מים) מעל 21 ימים, אנו יוצרים תחילה קשר טלפוני ו/או שולחים הודעה כתובה לצרכן. במידה ולא התקבל מענה מהצרכן, כמו במקרה זה, נשלח גם מכתב. מטרת ההתקשרות מול הצרכן היא להבין מדוע המונה לא מראה צריכה ולהימנע ממתן הערכה/תוספת לחשבון התקופתי. במידה וגרים רגיל אנו שולחים את הצוותים שלנו לטפל במונה העצור ולהחליפו במידת הצורך. באפשרות הצרכן לצרף צילומי דרכון (חותמות) / כרטיסי טיסה או אישור אחר, המעיד כי לא שהו בבית בתקופת החיוב ונבטל את הערכה שניתנה או תינתן".

 

 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
העצמה קהילתית ועסקית
העצמה קהילתית ועסקית
הפגנה בדרישה להסרת האנטנות הסלולריות בסמוך לגני הילדים
מטרו הרצליה?
מטרו בהרצליה?
ב-4 באוקטובר: הכרמלית חוזרת לפעול
ב-4 באוקטובר: הכרמלית חוזרת לפעול
פעוט נפל מחלון דירה בת"א
סופ"ש שמח
עומדת לדין
הרוג ופצועות בנפילת רקטה באשקלון