כפר סבא

סדבון נגד שקד ברק

יוסי סדבון דורש ממירית שקד ברק להתנצל בעקבות פוסט שפרסמה בגנותו ולפצותו בסכום של 100,000 שקל. שקד ברק בתגובה: "לא אתן יד לסתימת פיות"

זאב שרגא 11/10/2018
סדבון (צילום: דניאלה קונטיני), שקד ברק (צילום: אבישג שאר ישוב)

המועמד לראשות העירייה, יוסי סדבון, העביר השבוע התראה טרם הגשת תביעת לשון הרע, נגד המועמדת לראשות העירייה, מירית שקד ברק, בעקבות פוסט שפרסמה בגנותו לכאורה, בהמשך לכתבה שפורסמה בחדשות 10 ובה נחשפו שלושה תורמים לקמפיין הבחירות של סדבון, שהיו מעורבים כנחקרים או הורשעו בפלילים: היהלומן אלון ארבוב, ראש עיריית חדרה לשעבר ישראל סדן וניצב בדימוס אבי דותן, שתחקיר "עובדה" מלפני כמה חודשים חשף שהיה חשוד מרכזי בפרשת ההדלפות מחקירת דרעי והוא שמר על זכות השתיקה.

מיד לאחר פרסום הכתבה סערו הרוחות בעיר, למרות שהמידע שהובא בה היה חשוף לציבור וסדבון עצמו הוא שהצהיר על התרומות כחוק, למבקר המדינה. המועמדת לראשות העירייה, מירית שקד ברק, פרסמה פוסט המשך לכתבה, בגנותו של סדבון וכתבה: "מי יתן פייט לשחיתות? יוסי סדבון? המועמד שמממן את הקמפיין שלו מכספי נוכלים ועבריינים מורשעים? סדבון לא ינקה את העיר משחיתות. סדבון מכניס את השחיתות לעיר בדלת הראשית. כפר סבא לא פראיירית. כפר סבא צריכה פייטרית. אני פייטרית נקיית כפיים. אני המועמדת היחידה שאין מאחוריה אילי הון. ודאי שלא נוכלים ומושחתים. אני אתן פייט לשחיתות."

דבריה עוררו את זעמו של סדבון כך נראה, שהשבוע כאמור שיגר לשקד ברק מכתב התראה לפני תביעת דיבה באמצעות עורכי דינו, בו היא מתבקשת לפרסם התנצלות פומבית על הדברים וכן לפצותו בסכום של 100,000 שקל.

 "מירית שקד ברק קיבלה תרומה מעבריין"

 ממטה הבחירות של סדבון נמסר: "סדבון העלה חשד לליקויים בדיווח של שקד ברק למבקר המדינה וקבלת תרומות מעבריין ותבע ממנה להבהיר את הדיווח החסר שלה למבקר המדינה". עוד נמסר ממטה הבחירות של סדבון: "ההשתלחות חסרת הרסן והניסיונות לפגוע בטיעונים כוזבים במועמדים חייבים להיפסק. לא נבליג על מעשים כאלה. ניסיונו ודרכו של סדבון הם הנדרשים בעת הזו לכפר סבא, שמחכה למנהיג בעל מצפן ומצפון, שיוביל אותה למקום הראוי לה בכל התחומים".

המועמדת לראשות העירייה, מירית שקד-ברק, מסרה בתגובה: "סדבון לא ירתיע אותי בתביעות השתקה. הוא לא האיש להילחם בשחיתות. במקום לומר: שגיתי, בוחר יוסי סדבון בטקטיקה של הפחדה ותביעת השתקה מבישה. כפר סבא עודנה פצועה ומדממת אחרי שראש העיר לשעבר הורחק מתפקידו על רקע שחיתות, והנה – מי שמתיימר לנקות את האורוות, מר סדבון, כאשר האמת מוטחת בפניו, הוא ממהר לתבוע דיבה ולאיים. אני לא אתן יד לסתימת פיות".

 "באשר לעדות האופי שלי בעניינו של התורם, אשר הורשע לפני כ-14 שנים: אני העדתי עדות אופי לטובתו כמו רבים במהלך המשפט. משניתנה הכרעת הדין, אני כמובן מכבדת אותה. התורם אכן תמך בי במסגרת קמפיין מימון ההמונים, לצד עוד מאות תרומות אחרות, ולאור הכבוד שאני מעניקה להחלטת בית המשפט, האחריות והנראות הציבורית, הכסף הוחזר ושמו הוסר מרשימת התומכים בדיווח השוטף למבקר המדינה. עכשיו נותר להמתין ולראות האם גם מר סדבון, ראש אגף חקירות לשעבר, ישיב את התרומות שקיבל ממורשעים במתן שוחד והונאה."

 


עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
יחסי רעות
הרוג בתאונת טרקטור בשפיים
לזכרו של שחר
רז. פלמנקו היא שפת הנשמה שלי
האנשים שעושים את הרצליה
נערכים לפתיחת שנת הלימודים בגני הילדים
נערכים לפתיחת שנת הלימודים בגני הילדים
רקדו את הקיץ
שני גברים נמצאו ללא רוח חיים בחיפה
הצלחה מוזיקלית