כפר סבא

כפר סבא נוסעת בקארפול

חברת Waze ועיריית כפר סבא, מציעות נסיעה שיתופית בחינם למשך חודשיים לנוסעים מהעיר ובחזרה אליה, על מנת לסייע בצמצום הפקקים באמצעות פתרון אקולוגי וחסכוני

כתב לוקאל 14/10/2018
נוסעים בקארפול (צילום: באדיבות עיריית כפר סבא)

כחלק מחזון העיר הירוקה, עיריית כפר סבא משתפת פעולה עם אפליקציית הניווט Waze ומעודדת את תושבי העיר להשתמש בשירות הנסיעה השיתופית- Waze קארפול. במסגרת זו, תינתן הטבה לנוסעים שמתחילים את נסיעתם או מסיימים אותה בשטחי כפר סבא, והיא כוללת נסיעה חינם לנוסעים ותשלום מטעם ווייז לנהגים למשך החודשיים הקרובים.

במסגרת שירות הנסיעה השיתופית מבית Waze, מקשרת האפליקציה בין נהגים ונוסעים באותו המסלול, וזאת על פי השימוש היומיומי. נוסע המבקש להשתמש בשירות זה משתתף בעלות הנסיעה ומשלם לנהג איתו נסע. כעת, החל מהיום (ראשון, 14.10.18) תינתן הטבה למשך חודשיים, כשהנוסע ייהנה מנסיעה חינמית ואילו הנהג יקבל מ- Waze את התשלום על הנסיעה.

 איתי צחר, מנכ"ל עיריית כפר סבא,  "עיריית כפר סבא כחלק מחזונה לעיר ירוקה, משקיעה משאבים רבים בפתרונות תחבורה מקיימים, ופועלת לעידוד התושבים לנסיעה באופניים ובתחבורה ציבורית. שירות הקארפול שלWaze עולה בקנה אחד עם חזון העיר הירוקה, שכן הוא מעודד את משתמשי אפליקציית הניווט לנסוע יחד, ובכך להפחית את כמות כלי הרכב בכביש ופליטת גזי החממה. במקביל, צמצום זה יסייע להקלה בעומסי התנועה שנמדדים בתחומי העיר ומחוצה לה".

 שירות הקארפול של Waze הושק לפני שנתיים בישראל ופעיל בכל רחבי הארץ. קהילת הנהגים והנוסעים בקארפול נמצאת בצמיחה מתמדת, במקביל להתרחבות השירות למדינות נוספות בעולם; בארה"ב, בברזיל ועוד. בנוסף, מצטרפים חדשים לשירות יוכלו ליהנות מנסיעה ראשונה בחינם בכל רחבי ישראל.


נעם רשף, מנהל שותפויות ב- 
Waze ישראל: ״Waze קארפול נוצר כדי להפוך את פקקי התנועה לנחלת העבר. אנו משתפים פעולה עם ערים ורשויות רבות בארץ ובעולם כדי להיטיב עם כל הנוסעים בדרך, ומספקים ערוץ תחבורה חלופי, קהילתי ושיתופי לכלל המשתמשים והתושבים. אנו שמחים שגם המועצה האזורית עמק חפר מצטרפת למגמה הארצית ובטוחים כי יחד נוכל להילחם בעומסי התנועה".

 

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
2019 תחרות אלופי הנדידה
תחרות אלופי הנדידה
תרגום סימולטני
דברים שחייבים לדעת על תרגום סימולטני
ההורים השביתו את הלימודים
ההורים השביתו את הלימודים
הולכים לתערוכה
רכבים מיני משפחתיים
היתרונות ברכבים מיני משפחתיים למשפחות עם 2 ילדים
אישום: מכר תרופות באופן בלתי חוקי במלש"ח
מתכוננים לעוד שנת בצורת
חודש הבריאות הגיע לאילת
חודש הבריאות ברשת חצי חינם הגיע עד לאילת