כפר סבא

חניה רובוטית בתחנת הרכבת בכפ"ס

הענק הסיני TOPP נכנס לתחום החניונים הרובוטיים בישראל בשיתוף פעולה ראשון מסוגו עם עיריית כפר סבא

כתב לוקאל 15/10/2018
חניה רובוטית בתחנת הרכבת בכפ
החניה הרובוטית (צילום: דוברות עיריית כפר סבא)

השחקנית המובילה בעולם בתחום החניונים הרובוטיים נכנסת לפעילות עסקית בישראל. מדובר בחברת TOPP הסינית, הפועלת בישראל באמצעות חברת Lift Parking. השבוע השיקו בכירי חברת  TOPP בשיתוף עיריית כפר סבא והחברה הכלכלית, חניון רובוטי ראשון מסוגו בישראל בתחנת הרכבת נורדאו. זאת בהמשך ליוזמת עיריית כפר סבא והחברה הכלכלית להקמת מתקן חניה, שמטרתו להילחם בבעיית החניה בעיר. הן חברו ליזם "Lift- Parking" שהקים את מתקן החניה המדובר. יש לציין כי המתקן כולל 11 מקומות חנייה נוספים בארבעה מפלסים. באירוע ההשקה נכחו: ראש העירייה, מנכ"ל החברה הכלכלית- אלעד קנדל, בנג'מין רטיג, מנכ"ל ובעל השליטה בחברת Lift Parking ומכובדים נוספים.

TOPP היא החברה היצרנית הגדולה בעולם למערכות חניה רובוטיות. מאז נוסדה בראשית שנות ה-2000 היא ייצרה והרכיבה 750 אלף מקומות חניה בסין, רוסיה, יפן, הונג קונג, קולומביה, אל סלבדור, מלזיה, וייטנאם, קליפורניה ואוסטרליה. כעת היא מגיעה גם בישראל באמצעות חברת Lift Parking שנמצאת בשליטת היזם ואיש העסקים בנג'מין רטיג.

יתרונותיה היחסיים של מערכת החניה של חברת Lift Parking היא בהיותה מותאמת ספציפית לצרכי הלקוח, ומבוססת על הטכנולוגיות, מערכות הפעלה, מנועים וחומרי גלם של החברות Schneider Nord ו SEW הגרמניות. מערכת החניה מודולרית, חסכונית וירוקה, ובאה לידי ביטוי בחסכון של 75% בזמן ההקמה לעומת חניון קונבנציונאלי, ושל 68% בעלויות הבניה.

הברזל של TOPP, המשמש להקמת החניונים, מיוצר על ידי קונצרן התשתיות הסיני הענק CNBM, ועומד באותן דרישות קורוזיה כפי שנדרש על ידי הצי הימי הסיני.

CNBM, החברה האם של TOPP, דורגה במקום ה-259 בעולם על ידי מגזין "פורבס" העולמי בהיקף נכסיה. מדובר בחברה שהיא יצרנית בטון, פיברגלס, סיבי פחם, זכוכית ומערכות קולטי שמש מס' 1 בעולם. היא נחשבת גם לאחת החברות המובילות בבניית מפעלים ולוגיסטיקה, רובוטיקה ומכונות לתעשייה. בנוסף משמשת כספקית עיקרית לפיתוח מערכות טיהור המים של סין. בסה"כ פעולת החברה ב-120 מדינות בעולם, כאשר ההכנסה השנתית שלה עומדת על כ-40 מיליארד דולר בשנה.

בישראל פועלת חברת LIFT PARKING למתן פתרונות חניה לפרויקטים של תמ"א בהם היצע החניה מצומצם ודורש פתרונות יצירתיים על מנת לספק את מבוקשם של הדיירים הקיימים והחדשים. בנוסף היא פועלת גם למתן מענה בחניונים ציבוריים, בעיקר סמוך למוסדות ציבור או למוקדי תחבורה ראשיים כמו תחנות רכבת, חניוני נמל, בתי חולים ועוד. החניונים אותם החברה מייצרת מסוגלים גם לספק פתרונות לרכבים גדולים דוגמת אוטובוסים ומשאיות – פתרון ייחודי שאין לאף מערכת אחרת.

יתרון נוסף שמציעה Lift Parking הוא מימון מלא וערבויות ביצוע לרשויות המקומיות. המשמעות היא שהרשויות אינן צריכות להשקיע ולו שקל אחד במיזמים, להיפך – היא רק עשויה להרוויח מכך באמצעות מכירת שטחי פרסום על החניונים, וכמובן משותפות ברווחים הכרוכים בדמי החניה. 

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
מדוע אין גדרות במצוקי החופים?
מפצח האגוזים
הבלט הישראלי גאה להציג: "מפצח האגוזים"
פינת ישיבה לגינה לבריאות?
יקב עמק האלה
יקב עמק האלה ביוזמה מבורכת לקראת חג הפורים
שוד בנק במרכז כפר סבא
שוד בנק במרכז כפר סבא
בטחון המטופל – הדור הבא
פרויקט גרנד אביסרור בבאר שבע
ירידה חדה בבניית דירות במגדלי מגורים בב"ש
טורניר אזורי במגדל העמק
"שער שוויון" פתחה את העונה במגדל העמק