כפר סבא

לראשונה: תו איכות לגנים הפרטיים

החברה הכלכלית ועיריית כפר סבא משיקות את ה"רף-טף"- תו איכות לגנים הפרטיים ומציעות לגני הילדים הפרטיים ייעוץ מקצועי במגוון תחומים

תמי מאור 17/10/2018
לראשונה: תו איכות לגנים הפרטיים
רף טף- תו איכות לגנים פרטיים (צילום: דובורת עירייה)

 לראשונה בישראל: החברה הכלכלית בשיתוף אגף החינוך בעיריית כפר סבא משיקות את "רף-טף"- תו איכות ארצי לגני הילדים הפרטיים (גילאי 3-0). המיזם יכלול אתר ייעודי שמיועד להורי הילדים, ובו יופיעו כלל הגנים הפרטיים החברים במיזם. בהקלקה על הגן הנבחר יוכלו ההורים לצפות בתעודה שיוצרה במיוחד עבורו ובו מידע חיוני על הגן: מספר הילדים, כמות אנשי הצוות, שטח במ"ר, חניה בקרבת מקום, היבטי בטיחות ועוד. לכל גן יינתן ליווי מקצועי וחוות דעת בלתי תלויה ופירוט של כלל הפעילות שקיבל במסגרת תו האיכות. התוכנית שהושקה לאחרונה כבר החלה בשלב פיילוט עם 12 גנים פרטיים שנבחנים להצטרפות למיזם. 


גני הילדים שיצטרפו לתוכנית יקבלו ייעוץ וליווי מקצועי בבטיחות, פדגוגיה חינוכית והנחייה מקצועית של הגננות. נכון להיום, לגני הילדים הפרטיים בארץ אין גוף רגולטורי המלווה ומכוון את צוותי הגנים, ונותן תוקף להיבטים רבים שמלווים את ההורים בבחירת גן מתאים לילדיהם. מציאות זו יצרה בשנים האחרונות שלל תופעות שליליות שנבעו מהעדר סטנדרט קבוע ופיקוח מקצועי. החזון של "רף טף" הוא להעלות את הרף הפדגוגי בגני הילדים הפרטיים, דרך פיקוח מקצועי שקוף ויצירת קהילה עירונית של צוותי הגנים ללמידה משותפת.

השירות החדש כולל חברות במועדון "רף-טף", יצירת קהילה עירונית של צוותי הגנים ללמידה ופיתוח מקצועי ושיווק העסק באתר ייעודי שהוקם במיוחד. את מיזם "רף-טף" מלווים צוות מומחים בתחום הגיל הרך, ביניהם: סופי אלעד– ניהלה והקימה את רשת המעונות "התחלה חכמה" של רשת המתנ"סים המונה עשרות גנים ברחבי הארץ, ניהלה את הקמתה של "ילדות בכפר" ויועצת בכירה בנושא הגיל הרך,איילת שורר ממלוק- מנחה מקצועית בעלת תואר שני עם התמחות בגיל הרך מטעם האוניברסיטה העברית, חדווה ילינק- מדריכה פדגוגית בעלת תואר ראשון בריפוי בעיסוק ותואר שני בהתפתחות הילד ומאיר אביקר- מומחה בטיחות לגיל הרך ולגנים. 

אלעד קנדל מנכ״ל החברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא:"רף-טף" הוא אחד המיזמים החשובים שפתחנו במהלך השנים האחרונות. אנו רואים לאורך השנים שהרגולטור מנסה למצוא מסגרות וחוקים נכונים על מנת להבטיח את שלומם של הילדים. החברה הכלכלית הקימה את רשת המעונות "ילדות בכפר",ומתוך כך בניסיון הנצבר, פועלת החברה על מנת להשפיע במתחם הארצי. החיבור החשוב במיזם זה הוא שיתוף הפעולה עם הגנים שהם למעשה עסקים פרטיים שפועלים בשטחי הערים ומעניקים שירות לתושבים. העבודה המשותפת יוצרת שיח ואנו בטוחים שבתוך זמן קצר כל הגנים הפרטיים בישראל יפעלו על פי הרף אשר מיזם זה מייצר. אני מאמין שבעתיד הקרוב כל הורה שיבוא לרשום את ילדיו לגן חדש יחפש את תו האיכות של "רף-טף״

עוד בכפר סבא
שריפות באזור קבר בינימין בכפר סבא
מיכאל פרוסמושקין 17/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 12/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 11/07/2019
אביב משל. מחכים לשובו
מיכאל פרוסמושקין 11/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
דואגים לביטחונם
כבר לא חייבים ניתוח
כבר לא חייבים ניתוח
הרוג בתאונה בצפון
חולון: מבצע אכיפה של החזקת כלבים
פרשת המכנסיים הקצרים בבר לב הגיעה למועצה
דנילוביץ והרב שמעון כהן בכנס חכמת נשים
כנס "חכמת נשים" בבאר שבע
פועל נהרג בתאונת עבודה
עוד יהושוע גדעון
פסק דין תקדימי במחוזי חיפה