כפר סבא

פריצה נועזת לחנות שעונים בקניון "ערים"

כנופיית גנבים פרצה באישון לילה לחנות שעונים ותיקה בקניון וגנבה סחורה בשווי הנאמד בכמיליון שקלים. לאחר שזוהו ע"י עובד ניקיון, הם נטשו את השקים ונמלטו – אחד מהחשודים נתפס

מיכאל פרוסמושקין 17/10/2018
פריצה נועזת  לחנות שעונים בקניון
החנות שנפרצה (צילום: משטרת ישראל)

דרמה לילית בקניון "ערים" בכפר סבא: כנופיית פורצים מתוחכמת פרצה בסוף השבוע לחנות "פלאנט מחוגים" וגנבה סחורה בשווי הנאמד על פי הערכות בכמיליון שקלים. 

האירוע החריג הזה התרחש בלילה בין שבת לראשון, סמוך לשעה ארבע וחצי, הגיעה כנופיה, שככל הנראה מנתה בין שלושה לארבעה אנשים, לקניון במרכז כפר סבא. חברי הכנופיה עלו לקומה העליונה ופרצו לחנות השעונים הוותיקה באמצעות ג'ק שהביאו עמם. הם הרימו את תריס הגלילה בכניסה לחנות ונכנסו פנימה עם שקים גדולים.

אנשי הכנופיה ניפצו את הוויטרינות ואת ארונות הזכוכית בחנות והוציאו משם את רוב רובה של הסחורה, שכללה שעוני יוקרה שונים של מותגים מוכרים.  הם הכניסו את הסחורה לתוך השקים הגדולים והחלו לעזוב את המקום.

אולם, אז הבחין בעובד ניקיון אשר היה במקום במסגרת עבודתו. בתגובה הם החלו להימלט תוך שהם משאירים מאחור את השקים שאותם מלאו בסחורה. עובד הניקיון ניסה למנוע מאחד מהם לפחות לעזוב את המקום ונעמד מול אחד מחברי הכנופיה. בשלב זה הגיע למקום צוות של השיטור העירוני אשר רדף אחרי החשוד והצליח ללכוד אותו.

מנגד, שאר חברי הכנופיה הצליחו להיכנס לרכב המילוט שלהם ועזבו את המקום. חרף הסריקות שבוצעו, שוטרי תחנת כפר סבא כשלו בניסיונם ללכוד את החשודים האחרים אשר נמלטו.

החשוד שכן נתפס טען בחקירתו כי הוא נרדם במקום לאחר שהיה עייף. לדבריו, כאשר ראה אנשים רודפים אחרים, החל לברוח. בידי המשטרה מספר לוחית רישוי של הרכב, שעל פי החשד היה גנוב.  במשטרה חושדים כי מדובר בכנופיה מתוחכמת אשר פרצה כבר לחנויות תכשיטים בכל רחבי הארץ.

בדיון בבית משפט השלום בפ"ת ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו של החשוד, בעל עבר פלילי מכביד, בעשרה ימים, אך בסופו של דבר השופטת אופיר כתבי ריבלין דחתה את בקשת החוקרים והאריכה את המעצר רק בארבעה ימים.  היום (רביעי) מעצרו של החשוד, שיוצג בדיון השני על ידי עורכי הדין מעין שמחון ממשרדו של עו"ד אורי בן נתן, הוארך עד 19 באוקטובר. החשוד טוען שאין לו כל קשר לפריצה, אך הבגדים בהם הוא נתפס זהים לאלו שנראים בצילומי המצלמות.

שלל שנתפס (צילום: משטרת ישראל)

שלל שנתפס (צילום: משטרת ישראל)

אורן רפאל, בעל החנות בשש השנים האחרונות, סיפר לעיתון כי חוץ ממה שמוכנס לכספת בסיום יום עבודה, הפורצים לקחו הכל. כמו כן נלקחו הפריטים שלקוחות הביאו לצורך תיקונים. רפאל העריך כי הנזק נאמד בכמיליון שקלים. "כשהגעתי למקום ראיתי נזק עצום שנגרם לכל הזכוכיות והחנות ריקה מסחורה". עוד הוא מוסיף כי "תחושה קשה ולא נעימה. מבאס לחשוב מה אני אצטרך לעבור כעת מבחינת הבירוקרטיה והביטוח". הגנבים השאירו מאחוריהם את הסחורה הגנובה, וכעת היא נמצא במשטרה. רפאל מציין כי הוא טרם יודע באיזה מצב יחזרו הפריטים ואם יהיו שבורים או סדוקים כתוצאה מהגניבה. הוא מדגיש כי מערך האבטחה של הקניון והאזעקה פעלו כראוי.  כמו כן, המצלמות תיעדו את האירוע וכעת יסתייעו החוקרים בצילומים בניסיון להגיע לשאר חברי הכנופיה.

 

עוד בכפר סבא
מיכאל פרוסמושקין 18/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 15/06/2019
מדריכה בהוסטל הואשמה בתקיפת חוסה
מיכאל פרוסמושקין 13/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 13/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
תלמידי בית ספר יד מרדכי בבת ים
"יוצרים שינוי"
ירון גדות , לא היה ולא נברא
העלבת עובדת ציבור או פייק ניוז?
מחכים לצלצול
מחכים לצלצול
הולך רגל נהרג בכביש 6
הולך רגל נהרג בכביש 6
עמודי התאורה בראשון לציון
פיילוט בחוף הים
שינה קידומת
מיהו שיאן השער בעיריית רעננה לשנת 2017?
מיהו שיאן השכר בעיריית רעננה לשנת 2017?
תערוכה ביקור הצעצועים 3 בגלריית החווה
הצעצועים באים לביקור בחולון