כפר סבא

תיקו שכולו הפסד

הפועל כפר סבא מאבדת בשלומיאליות יתרון של שני שערים מול איכסל. הבלם לני אהרון והמאמן ארז בנודיס מסבירים איך זה קרה ומה צריכה הקבוצה כדי להתאושש

זאב גולדשמיט 18/10/2018
לני אהרון. ספגנו שערים אומללים (צילום: מתוך הפייסבוק של הקבוצה)

מי שחשב שהפועל כפר סבא צועדת לקראת עלייה לליגת העל, כנראה טועה. אחרי חמישה ניצחונות רצופים הגיע ההפסד לפני שבועיים לאשקלון, ומה שנראה היה משחק נח להתאוששות נגד הפועל איכסל, הפך לסיוט. למרות אובדן חמש נקודות בשני משחקיה האחרונים, כפר סבא עדיין במקום השני עם 17 נקודות.                                                     

כפר סבא כבר הוליכה בבטחה 0:2 משערים של עומר פדידה (בפנדל, לאחר הכשלה ברחבה של חיים איצרין) ושל קוקו בנג'מין. בשעה שהניצחון של כפר סבא נראה מובטח לאחר שהובילה עד לדקה ה-88, סידרת טעויות הביאה לשוויון 2:2 משני שערים בדקות הסיום של עלאא אבו סלאח ומוחמד בדארנה.                                                                               

משהו לא טוב עובר בשבועיים האחרונים על הפועל כפר סבא. משחק ההגנה נראה רע, כשהבלם ג'ניה ברקמן לא נקי מטעויות. התיקו נגד איכסל הוא כולו הפסד, מה שהצליח להוציא משלוותו את הבעלים יצחק שום. בכפר סבא מקווים להתאושש השבוע, כשהקבוצה תצא למשחק חוץ נגד הפועל נצרת עילית, שייערך ביום שני (19:00). אלא שהמאמן ארז בנודיס עדיין לא עם ההרכב המלא שלו. תומר ששונקר, ששבר את כף הרגל במשחק נגד רמת השרון, ייעדר מהמשחק. גל פורת, טריקו גטהון ודן עזריה הפצועים בספק.

בלם הקבוצה, לני אהרון, מנסה להסביר את המפולת בדקות האחרונות: "ספגנו שני שערים אומללים בשל חוסר ריכוז וחוסר אחריות שלנו. לא השארנו במגרש את הלב והנשמה. יש ימים לא טובים, והחוכמה היא ללמוד מהטעויות ולדעת לצאת מזה חזקים יותר. כל החוכמה היא לא להיות כמו בעונה שעברה".

"בתור בלם התבאסתי שספגנו שער מצמק" הוסיף אהרון. "הרגשתי שאנחנו לא משחקים טוב וחייבים להתאפס על עצמנו ולשמור על השער, אבל הכל בא בשנייה".

 לקחת נקודה מתוך 6 זה משבר?

 "איזה משבר. כדורגל משחקים לטווח ארוך. כשניצחנו חמישה משחקים ברצף, היללו אותנו ועכשיו נכנסים בנו. לא חוכמה לנצח חמישה משחקים, אלא לדעת לצאת מהפסד בתיקו לתקופה טובה. חשוב לנו להראות למאמן שלנו ולהוכיח לעצמנו שאנחנו קבוצה שונה ממה שהיה בעונה שעברה. יש לנו חדר הלבשה מספיק חזק להתמודד עם הדברים האלה. אנחנו נהיה ביחד, ויש שחקנים שעברו הרבה כמו ג'ניה ברגמן, איתמר ישראל, חיים איצרין ועומר פדידה, אני סומך על כל אחד מהם".

איך מתאוששים בחוץ נגד הפועל נצרת עילית?

"לא משנה מי היריבה, אנחנו צריכים לחזור לגישה הנכונה שלנו שהביאה לנו ניצחונות. לפני היכולת, על המגרש נצטרך לתת את הלב והנשמה, אם נצרת יתנו מאה אחוז, אנחנו ניתן 120 אחוז. יש לנו מאמן מצוין וסגל טוב. אני מאמין בעצמו שנדע להתאושש".

אז מוקדם להספיד את הפועל כפ"ס?

"ראה ערך הפועל חדרה בעונה שעברה, מישהו האמין שהיא תעלה לליגת העל? אי אפשר להספיד אף קבוצה גם את זו שבמקום האחרון".

המאמן ארז בנודיס מנסה להרגיע: "אנחנו ממשיכים כרגיל, לא קרה שום דבר. אמנם, אסור שדברים כאלה יקרו לקבוצה,  אבל זה הכדורגל, קורה שסופגים בדקות האחרונות. חוסר ריכוז במצב נייח הביא לשער מצמק לאיכסל. במצב של 2:1 באופן טבעי אתה נכנס ללחץ. איכסל בהתלהבות שלהם המשיכה לתקוף ולחפש את שער השוויון. נלמד מהטעויות וננסה לתקן למשחק הבא".

המשחק הבא שלכם נגד הפועל נצרת עילית ביום שני (19:00). אם לא תנצחו יאמרו שאתם במשבר?

 "כולם יכולים לומר מה שירצו, אני כבר רגיל להכל. מדובר במשחק חוץ קשה, ובמגרש מהקשים בארץ. נתכונן רגיל כמו לכל משחק. נשתדל לחזור למסלול, נעשה הכל כדי לנצח".

הפועל כפר סבא תעלה לליגת העל?

"זו לא שאלה שאני יכול לענות עליה בשלב זה".

 

 


עוד בכפר סבא
כתב לוקאל 07/10/2019
זאב גולדשמיט 26/09/2019
זאב גולדשמיט 24/09/2019
זאב גולדשמיט 24/09/2019
זאב גולדשמיט 18/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
ציפרלקס: היתרונות ותופעות הלוואי
החלו העבודות בצומת בת הדר
משבר בזוגיות: אנחנו מרוחקים , למה זה קורה לנו?
משבר בזוגיות: אנחנו מרוחקים , למה זה קורה לנו?
חילופים על הקווים
מבצע ניקיון ארצי
מבצע ניקיון ארצי
מה-16 בספטמבר: יותר רכבות בחדרה
מה-16 בספטמבר: יותר רכבות בחדרה
רז. פלמנקו היא שפת הנשמה שלי
האנשים שעושים את הרצליה
מגדל העמק עם הקשישים