כפר סבא

צו איסור הפרסום אודות פרשת רוטשילד 55

ראש עיריית כפר סבא צביקה צרפתי קורא ליובל לוי להסיר את מועמדותו לראשות העירייה. לוי: אין נגדי חקירה

זאב שרגא 23/10/2018
צו איסור הפרסום אודות פרשת רוטשילד 55
משמאל: צרפתי (צילום: רמי זרנגר) , לוי (צילום: קמפיין יובל לוי).

בשבועיים האחרונים התרבו השמועות והספקולציות סביב צו איסור פרסום שהוצא לבקשתו של המועמד לראשות העירייה, עו"ד יובל לוי, בהמשך לדיון שהתקיים בבית המשפט בעתירה שהגיש לוי נגד העירייה, בפרשת רוטשילד 55. 

כזכור, לוי עתר לבית המשפט עקב ביצוע הצבעה חוזרת במועצה לאישור הקצאת קרקע ציבורית ברחוב רוטשילד 55 לטובת הקמתו של חניון פרטי במסגרת פרויקט בניה. במהלך הדיון ביקשה נציגת העירייה לדחות את הדיונים עד לאחר הבחירות, זאת על מנת למנוע שימוש בפסק הדין לטובת קמפיין הבחירות של לוי, בית המשפט קיבל את הבקשה ואילו לוי יצא בקול תרועה רמה כשהוא מכריז על ניצחון מצידו.

בעירייה לא אהבו לראות את "קרקס הניצחון" של לוי ופנו במיידית אל בית המשפט, בדרישה לתיקון פרוטוקול הדיון, בטענה כי בדיון נאמרו לכאורה משפטים שלא נכנסו לפרוטוקול הדיון, על ידי לוי ובא כוחו, עו"ד גדעון גולדשטיין. התיקון המהותי שביקשה העירייה והוא שמסעיר את העיר מאז, הוא להוסיף לפרוטוקול דברים שנאמרו לכאורה על ידי עו"ד גולדשטיין: "בנוסף אבקש להטיל חיסיון על תמלילים אשר קשורים לחקירת משטרה שמתנהלת כנגד יובל לוי".

במטה הבחירות של לוי נדהמו מהבקשה ונגשו מיד לבית המשפט בכדי להוציא צו איסור פרסום על בקשת העירייה, צו שהתקבל מיד והביא לעליית מפלס השמועות בקרב התושבים. הבוקר הוסר הצו בבית המשפט ואילו ראש העירייה צביקה צרפתי, הרשה לעצמו לצאת בקריאה ללוי, שיסיר את מועמדותו לתפקיד ראש העירייה. 

 "חובתו של יובל לוי לחשוף את פרטי חקירת המשטרה עליה דיווח בבית המשפט או שיודיע על הסרת מועמדותו לראשות העיר," אמר צרפתי, "בכל רשות מקומית ובמיוחד בעיריית כפר סבא שנכוותה לא מכבר, חובה על המועמד להיות ישר ונקי כפיים. הבחירות בכפר סבא הן על יושר וניקיון כפיים. תושבי העיר רוצים ראש עיר ביצועיסט, אבל גם נקי וישר כפיים. חובתו של לוי כלפי הציבור לחשוף את פרטי חקירת המשטרה עליה דיווח בבית המשפט, על מנת שציבור הבוחרים יקבל את כל המידע הרלוונטי לפני שהוא שם את הפתק בקלפי. אם לוי מתעקש להשאיר את פרטי החקירה סמויים, כפי שביקש מבית המשפט,  עליו להודיע על הסרה לאלתר של מועמדותו לראשות העיר."

 לוי לא נשאר חייב וקרא לצרפתי להתפטר מתפקידו: "לתושבי כפר סבא נמאס מהשחיתות ומהמרמה. טוהר מידות וניקיון כפיים מעל לכל. על כן, אני קורא לראש העירייה הזמני, צביקה צרפתי, להתפטר מתפקידו. הוא עמד בראש ישיבת המועצה שהצביעה בניגוד לחוק, הצבעה כפולה, כדי להעביר קרקע לתורמים לסיעת מעו"ף, אותה סיעה בה היה שותף לנאשם יהודה בן חמו. על רקע הטלת הרפש בי כחושף השחיתות, כחושף השחיתות, עליו לפנות את מקומו לאלתר".  

עוד נמסר ממטה יובל לוי כי, "תלונות הוגשו למשטרה בפרשת רוטשילד 55, סמוך להתרחשותה, בתחילת יוני השנה. כשיובל לוי ביקש למנוע חשיפת חקירה משטרתית בדיון בבית המשפט המחוזי בלוד, הוא דיבר בפרשה זאת. בין לבין התברר שמשרד הפנים סירב לבקשת הנהלת העירייה להלבין את הפגמים הפרשה. המטרה של לוי בבקשת צו איסור הפרסום, הייתה למנוע שיבוש החקירה האמורה ובירור ההיבטים המינהליים והפליליים שבה. מצורף בזאת אישור על הגשת התלונה למשטרה."

 "בפניית העירייה לבית המשפט, נעשה ניסיון לפגוע בחושף השחיתות, יובל לוי, תוך סילוף הדברים, כדי שישתמע מהם כאילו נערכת חקירה נגדו," הוסיפו במטה לוי, "ראש העירייה הזמני, צביקה צרפתי, מוסיף חטא על פשע. לא די בכך שניסה על פי החשד להטות העברת קרקע לתורמים לסיעתו, מול מצלמות מועצת העיר, עתה הוא מטיל רפש בחושף הפרשה. על זה נאמר במקורות, טול קורה מבין עיניך. אנו סמוכים ובטוחים שציבור שומרי החוק, יתגייס לטובת כפר סבא ,ויעניק ליובל לוי את קולו כדי לבער את השחיתות מתוך העירייה, המשך ישיר מימי יהודה בן חמו."

 

 

zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 26/09/2019
קרן שלהבת 26/09/2019
זאב גולדשמיט 18/09/2019
זאב גולדשמיט 12/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מסוף האוטובוסים בנווה זמר יבוטל
זיכרון בסלון בהוד השרון
זיכרון בסלון בהוד השרון
טאי-צי חינם - לא תבואו?
טאי-צי' חינם - לא תבואו?
פביאן. הגיש שאילתא בנושא
רמפת הירידה לנתיבי איילון דרום תיחסם
קשיש נרצח עי בנו? צילום אילוסטרציה
תושב הרצליה נעצר בחשד כי הרג את אביו
מתגייסים לסיירת
 תקף בליין במועדון ולא ירצה מאסר
תקף בליין במועדון ולא ירצה מאסר
חברי סיעת רמת השרון חופשית בישיבת המועצה השבוע
ארבעה נגד אחד