כפר סבא

הוסר צו איסור הפרסום בפרשת רוטשילד 55

ראש העירייה צביקה צרפתי קורא ליובל לוי להסיר את מועמדותו לראשות העירייה. מטה יובל לוי בתגובה: "לא מתנהלת אף חקירה נגד יובל לוי"

זאב שרגא 24/10/2018
הוסר צו איסור הפרסום אודות פרשת רוטשילד 55
יואל קרול, יובל לוי ותת ניצב בדימוס, דובי יונג, במסיבת העיתונים (צילום: זאב שרגא)

בשבועיים האחרונים התרבו השמועות והספקולציות סביב צו איסור פרסום שהוצא לבקשתו של המועמד לראשות העירייה, עו"ד יובל לוי, בהמשך לדיון שהתקיים בבית המשפט בעתירה שהגיש לוי נגד העירייה, בפרשת רוטשילד 55. כזכור, לוי עתר לבית המשפט עקב ביצוע הצבעה חוזרת במועצה, לא חוקית לדבריו, לאישור הקצאת קרקע ציבורית ברחוב רוטשילד 55, לטובת הקמתו של חניון פרטי במסגרת פרויקט בניה.

במהלך הדיון בבית המשפט ביקשה נציגת העירייה לדחות את הדיונים עד לאחר הבחירות, זאת על מנת למנוע שימוש בפסק הדין לטובת קמפיין הבחירות של לוי. בית המשפט קיבל את הבקשה ואילו לוי יצא בקול תרועה רמה, כשהוא מכריז על ניצחון מצידו. בעירייה לא אהבו לראות את "קרקס הניצחון" של לוי ופנו במיידית אל בית המשפט, בדרישה לתיקון פרוטוקול הדיון, בטענה כי בדיון נאמרו לכאורה משפטים שלא נכנסו לפרוטוקול הדיון, על ידי לוי ובא כוחו, עו"ד גדעון גולדשטיין. התיקון המהותי שביקשה העירייה והוא שמסעיר את העיר מאז, הוא להוסיף לפרוטוקול דברים שנאמרו לכאורה על ידי עו"ד גולדשטיין: "בנוסף אבקש להטיל חיסיון על תמלילים אשר קשורים לחקירת משטרה שמתנהלת כנגד יובל לוי". במטה הבחירות של לוי נדהמו מהבקשה ונגשו מיד לבית המשפט בכדי להוציא צו איסור פרסום על בקשת העירייה, צו שהתקבל מיד והביא לעליית מפלס השמועות בקרב התושבים.

יריית הפתיחה להתגוששות הדדית

אתמול (שלישי) בבוקר הוסר צו האיסור בבית המשפט ואילו ראש העירייה צביקה צרפתי, הרשה לעצמו לצאת בקריאה ללוי, שיסיר את מועמדותו לתפקיד ראש העירייה. "חובתו של יובל לוי לחשוף את פרטי חקירת המשטרה עליה דיווח בבית המשפט או שיודיע על הסרת מועמדותו לראשות העיר", אמר צרפתי, "בכל רשות מקומית ובמיוחד בעיריית כפר סבא שנכוותה לא מכבר, חובה על המועמד להיות ישר ונקי כפיים. הבחירות בכפר סבא הן על יושר וניקיון כפיים. תושבי העיר רוצים ראש עיר ביצועיסט, אבל גם נקי וישר כפיים. חובתו של לוי כלפי הציבור לחשוף את פרטי חקירת המשטרה עליה דיווח בבית המשפט, על מנת שציבור הבוחרים יקבל את כל המידע הרלוונטי לפני שהוא שם את הפתק בקלפי. אם לוי מתעקש להשאיר את פרטי החקירה סמויים, כפי שביקש מבית המשפט,  עליו להודיע על הסרה לאלתר של מועמדותו לראשות העיר".

לוי לא נשאר חייב וקרא לצרפתי, להתפטר מתפקידו: "לתושבי כפר סבא נמאס מהשחיתות ומהמרמה. טוהר מידות וניקיון כפיים מעל לכל. על כן, אני קורא לראש העירייה הזמני, צביקה צרפתי, להתפטר מתפקידו. הוא עמד בראש ישיבת המועצה שהצביעה בניגוד לחוק, הצבעה כפולה, כדי להעביר קרקע לתורמים לסיעת מעו"ף, אותה סיעה בה היה שותף לנאשם יהודה בן חמו. על רקע הטלת הרפש בי כחושף השחיתות, כחושף השחיתות, עליו לפנות את מקומו לאלתר".  

עוד נמסר ממטה יובל לוי כי, "תלונות הוגשו למשטרה בפרשת רוטשילד 55, סמוך להתרחשותה, בתחילת יוני השנה. כשיובל לוי ביקש למנוע חשיפת חקירה משטרתית בדיון בבית המשפט המחוזי בלוד, הוא דיבר בפרשה זאת. בין לבין התברר שמשרד הפנים סירב לבקשת הנהלת העירייה להלבין את הפגמים הפרשה. המטרה של לוי בבקשת צו איסור הפרסום, הייתה למנוע שיבוש החקירה האמורה ובירור ההיבטים המינהליים והפליליים שבה. מצורף בזאת אישור על הגשת התלונה למשטרה".

"בפניית העירייה לבית המשפט, נעשה ניסיון לפגוע בחושף השחיתות, יובל לוי, תוך סילוף הדברים, כדי שישתמע מהם כאילו נערכת חקירה נגדו", הוסיפו במטה לוי, "ראש העירייה הזמני, צביקה צרפתי, מוסיף חטא על פשע. לא די בכך שניסה על פי החשד להטות העברת קרקע לתורמים לסיעתו, מול מצלמות מועצת העיר, עתה הוא מטיל רפש בחושף הפרשה. על זה נאמר במקורות, טול קורה מבין עיניך. אנו סמוכים ובטוחים שציבור שומרי החוק, יתגייס לטובת כפר סבא ,ויעניק ליובל לוי את קולו כדי לבער את השחיתות מתוך העירייה, המשך ישיר מימי יהודה בן חמו".

יורה לכל הכיוונים

הבוקר (רביעי) ערך לוי מסיבת עיתונאים דחופה, כשלצדו סגן ראש העירייה בימי יצחק ולד, יואל קרול, ותת ניצב בדימוס דובי יונג, מבכירי הלוחמים בטרור בישראל. לוי הפנה האשמות חמורות נגד צרפתי וחברי הקואליציה ששינו לכאורה את הצבעתם במהלך ישיבת המועצה המדוברת. "הבחירות הללו הן בחירה בין מושחתים לכאורה, לבין חושפי שחיתויות", אמר לוי, "בין אלה שמגיעים בניקיון כפיים, לבין אלה שטרם עיכלו ששיטת תרום לי ואשמור לך, נעלמה מן העולם, בטח ובטח בכפר סבא שלנו. אלו הם בחירות של ניקוי האורוות, ניקוי אורוות יהודה בן חמו, והוצאת שאריות שלטון האימים המושחת, עם חבריו לדרך המבישה שהעלתה את העיר האהובה שלנו לכותרות הארציות, ולא מהסיבות הנכונות".

"שרידי שיטת שלטונו עודנה מביישת את העיר, כאשר סגנו של בן חמו, צבי צרפתי, ראש עירייה זמני, מראה שאכן התכוון למה שאמר פעם בראיון לעיתון: 'אני ויהודה שותפים לאותם הערכים'. אמר ועשה, תרתי משמע. הולך האיש בדרכיו הקלוקלות לכאורה של המנטור, נכון הוא עדיין רק נאשם. אלה אכן אותן דרכים פתלתלות שאין להן דבר עם רוח כפר סבא. חיכיתי שלושה חודשים למעידה שלו ושל שלוחיו הנאמנים, וכצפוי כך קרה.  כך מתפתלים להם אנשי שלטון הבאושים במה שהיא שירת הברבור שלהם. אנו נוודא מכאן שלא יוכלו להשפיע לרעה עוד על העיר שלנו".  

לוי פירט את התנהלות ישיבת המועצה בה אושרה ההקצאה ואמר: "היועץ המשפטי מכשיר את ההצבעה למרות שאני כעו"ד, מתרה בפניו שזה לא חוקי ושזה יגיע לגורמים האמונים על החוק. שיא השיאים הוא הרגע בו לוחש מנכ"ל העיריה, איתי צחר, לאזנו של צבי צרפתי: 'צביקה זה הכל יהיה בפרוטוקול, זה לא יעבור בשקט'. מבחינתי לראות ולשמוע את המחזה הגרוטסקי הזה זה לא פחות מפיגוע דמוקרטי.

בהמשך העביר לוי ביקורת גם לגביי החיבור בין המועמד לראשות העירייה, רפי סער, ובין מספר 2 שלו, דני הרוש, סמנכ"ל העירייה לשעבר, בין השאר בתקופת ביצוע עבירות השחיתות לכאורה, על ידי בן חמו. "זאת קריאה לא להסכים למערכת בחירות בה במקום 2 ברשימת רפי סער מוצב דני הרוש,  חברו הקרוב של ראש העירייה ומנכ"ל העירייה, ומעורב הוא עד הצוואר בפרשיה מזעזעת בה בכירי עירייה נהנו שנים מתלושי קניה שאמורים היו להגיע לידי נזקקים, אך הגיעו על פי האישום לידי ראש העיר הקודם ומקורביו.  בשיחה שתומללה בעיתון בין דני הרוש לבין חזי ברזני, עד המדינה של בן חמו, אומר לו ברזני: 'גם אתה קיבלת דני'. מה קיבל דני הרוש, שאל לוי.  

 "להיכשל בתפקידים זה קורה, מותר להיות מפוטר מעיריית כפר סבא, מפוטר מעיריית הוד השרון, מפוטר ממשרד התקשורת.  מותר אפילו להחליט שכפר סבא חשובה, אבל צור יגאל חשובה יותר, ושם לא צריך להתעמת מול חבורת בן חמו באומץ אישי וציבורי. ומותר גם להתמודד שם ולהפסיד,  מותר גם מותר ואת כל זה עשה רפי סער, אבל אסור לקחת כמספר 2 מי שהוא איש מפתח במשפט ראש העיר המושחת לכאורה, מי שהיה יד ימינו. כפי שנאמר, הנכווה ברותחין נזהר בצוננין".

שאלנו את לוי, אם אכן מתנהלת חקירה נגד פעילותו של צרפתי, מדוע הוא זה שביקש מבית המשפט שלא לפרסם פרטים מחקירה משטרתית?

 "היה פה ניסיון לשבש חקירה", אמר לוי, "בבקשת העירייה לתיקון הפרוטוקול נעשה ניסיון להעמיד דברים הפוך ממה שקרה, ניסיון לשתול בפרוקטול דברים שלא נאמרו. ניסיונות ההגנה של העבריינים כשלו. הם בחקירות, אני לא בחקירות".

 נשים בצד את הבקשה לתיקון הפרוטוקול של העירייה ואת צו איסור הפרסום ברשותך, אם אכן החקירה מתנהלת נגד מי שקיבל את ההחלטה, מה האינטרס שלך שהדברים לא יפורסמו?

"אני ביקשתי מהשופט שלא יפורסמו דברים שיכולים להכשיל חקירה. אמרתי בבית המשפט 'שלא יוכשלו תהליכים אחרים שעדיין מתקיימים'. הגשנו יותר מתלונה אחת והמידע הזה יעלה בזמן הנכון".

 חבר המועצה אברהם (ממה) שיינפיין הגיב גם הוא לשאלה מדוע הצביע בעצמו בעד ההקצאה, בעודו חבר בקואליציה?

"הייתי חבר קואליציה 'סורר'  אפשר לומר. עד אותה הצבעה לא חתמתי על שום מסמך בתחומי הבניה, מתוך הבנה של מי הם האנשים שעומדים מסביב", אמר שיינפיין, "אני הייתי בקואליציה ויודע מה קרה ערב לפני בפגישה בה היו גם צביקה, היועמ"ש ומנכ"ל העירייה, שהסבירו כי אם לא נאשר את ההצעה העירייה תצטרך לשלם 5-6 מיליון ₪ פיצויים. להפוך את כל הסיפור הזה על יובל זה שקר וכזב".

תגובות

בתגובה לדברי לוי אמר צביקה צרפתי: "קשה לי לראות שמועמד לראשות העיר מנסה לגנוב את דעת תושבי העיר ולהסיט את הדיון מהחקירה האמיתית שלפי בקשת העירייה לתיקון פרוטוקול בית המשפט  והודעת העירייה מתנהלת נגדו. אני חוזר ואומר לתושבי כפר סבא – הניסיון של לוי לעשות ספין ולספר כאילו מדובר בחקירה שהוא יזם על הבניין בשדירות רוטשילד 55 אינה נכונה, הוא מנסה להסתיר את העניין האמיתי –שלפי הבקשה לתיקון הפרוטוקול מתנהלת חקירה משטרתית נגדו. ההתנהלות של לוי מבישה וגורמת לכל תושב כפר סבאי לנוע באי נוחות- אין זה מתקבל על הדעת שאדם כזה – הנתון לחקירה משטרתית לכאורה על פי הודעת עורך דינו בבית המשפט כפי שמשתמע מהבקשה לתיקון הפרוטוקול יכול בכלל להיות מועמד בבחירות לראשות עיריית כפר סבא. בעניין הבניין ברוטשילד 55 אני רוצה להבהיר: הפרויקט אושר על ידי היועץ המשפטי של העירייה ועל ידי לא תאמינו מי – לא פחות ממספר 2  של  מר יובל לוי- ממה שיינפיין, כן אותו יובל לוי שמנסה ליצור ספין כאילו הוא זה שביקש את החקירה. אני חוזר לעניין העקרוני ולא לספין של לוי- אני פונה אליך מר יובל לוי: אם אתה נמצא בחקירה משטרתית -פרט לציבור הבוחרים את הסיפור או שתסיר את מועמדותך עוד היום לטובת תושבי כפר סבא והעיר כולה".

 רפי סער מסר בתגובה: "לצערי הרב גורמים פליליים ועבריינים חדרו ללב העשייה המוניציפלית בכפר סבא. גם במערכת הבחירות הזו ישנה מעורבות של גורמים עבריינים כאשר החשיפה של גורמים אלו הכניסה את יובל לוי ללחץ וטוב שכך. בשעות האחרונות הוסר צו איסור פרסום מחקירת משטרה חמורה המתנהלת בחשדות כבדים נגד יובל לוי. הניסיון של יובל לוי לנסות לשנות את סדר היום מהחשדות העמוקים בנוגע למועמדותו לא תועיל. כמו גם הניסיון של יוסי סדבון לטשטש את מעורבותו של יהודה בן חמו במטה הבחירות שלו. אני גאה בחברי וחברות הרשימה שלי. בניסיון שלהם, ברקע שלהם ובמחויבות שלהם לעיר כפר סבא ותושביה. הניסיון לדיבה, הטלת דופי ולשון הרע באנשים שניקיון הכפיים שלהם הוכח מעל כל ספק הוא בזוי ונלוז".

מעיריית כפר סבא נמסר כי: בניגוד להאשמות חסרות השחר של יובל לוי, אף גורם במשטרה לא פנה ולא חקר איש מעובדי העירייה עד היום. דבריו החמורים של לוי נועדו אך ורק כדי לקדם את מערכת הבחירות שלו, תוך הכפשתם של עובדי עירייה מסורים העושים עבודתם נאמנה למען העיר ותושביה. למעשה, צריך לשאול מדוע יובל לוי היה זה שביקש צו איסור פרסום לגבי חקירה שמתנהלת לכאורה בימים אלה.

  לצפייה בשידור החי של מסיבת העיתונאים

 

 

 

 

zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 26/09/2019
קרן שלהבת 26/09/2019
זאב גולדשמיט 18/09/2019
זאב גולדשמיט 12/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
דגל פולין
חשד: אדריכל מהרצליה ירק על שגריר פולין בישראל
עילאי הרסגור-הנדין
אושרה תוכנית התחדשות עירונית בתקומה
חשד: תקף אזרחים ושוטר
המרעננת של הקיץ
פועל נפגע מחפץ כבד - מצבו בינוני
גבולות
חשד לפיגוע ירי באזהת בברקן
חשד לפיגוע ירי באזה"ת בברקן
פתיחה ברגל ימין