כפר סבא

תינוק ננעל בתוך רכב בקניון G

בזמן שאביו של התינוק הכניס את העגלה לתא המטען של הרכב, התינוק לחץ על השלט של הרכב ונעל את עצמו. צוות של השיטור העירוני ניפץ את החלון וחילץ אותו

מיכאל פרוסמושקין 25/10/2018
יהודה אוסטרוביאק. אל תתנו לילדים לשחק עם מפתחות הרכב (צילום: דוברות)

צוות של השיטור העירוני חילץ בסוף השבוע שעבר, תינוק שננעל ברכב המשפחתי בקניון G בכפר סבא.

האירוע אירע ביום שישי, בשעות הבוקר, אז התקבל דיווח על תינוק נעול ברכב בחניית הקניון. עם קבלת הדיווח הוזעק למקום השיטור העירוני– יחידה אשר פועלת בעיר בפיקודם של  מנהל היחידה נח חיימסון ומפקד היחידה השוטר אפי חרפי. צוות של השיטור אשר היה בסיור באותה שעה לא הרחק מהמקום הוקפץ לאירוע.

"במהלך משמרת בוקר של יום שישי יחד עם שוטר היינו ברחוב המוביל בעיר כשהתקבל אירוע על תינוק נעול ברכב בחניון של קניון G", סיפר ל"לוקאל" פקח בשיטור העירוני יהודה אוסטרוביאק. "נסענו למקום ויצרנו במקביל קשר עם המודיע על מנת להבין את המיקום המדויק, שהיה בחניה באזור הסינמה סיטי".

כשהגיע הצוות למקום הוא פגש את האבא שהיה לחוץ מהסיטואציה. "כשהגענו למקום הרכב היה נעול כשתינוק, בן פחות משנה להערכתי, בפנים ואבא שלו מחוץ לרכב", שיחזר אוסטרוביאק. "הוא סיפר כי בנו נעול ברכב כעשר דקות. ראינו כי התינוק החל להראות סימני מצוקה והתחיל להזיע. אז התחלנו לחפש כלי באמצעותו  לנפץ, באישור של האבא, את החלון. עובר אורח שעבר במקום נתן לנו כלי שהיה לו, נתנו מכה בחלון שמרוחק מהילד, הכנסנו יד לתוך האוטו ופתחנו את הדלת. האבא לקח את הילד שנראה יותר מבוהל מהדפיקות על הרכב מאשר מהאירוע עצמו. ראינו שלילד  לא קרה משהו מיוחד והאבא הרגיע אותו".

לדברי אוסטרוביאק, "האבא סיפר כי כאשר הוא הכניס את העגלה לתא המטען, המפתחות היו ליד התינוק וכמו שקורה בהרבה מקרים הוא לחץ על השלט והרכב ננעל". בסופו של דבר האירוע נגמר בטוב והאבא הנרגש הודה לצוות המחלץ.

באיזה תדירות אתם מוזעקים לאירועים מסוג זה?

"אני זוכר אירועים כאלו מהעבר. בכולם זה אותו דפוס שהילד או הילדה החזיקו מפתחות ביד ונעלו את עצמם".

מה ההמלצה שלך?

"ההמלצה שלי היא לא לתת לילדים לשחק עם המפתחות של הרכב".

 

 

 

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
המשטרה חויבה לפצות מפגין שנעצר
המשטרה חויבה לפצות מפגין שנעצר
רותם אבוהב ובן זיני
בן זיני עושה קעקוע חדש?
תוצרת תשעט
תוצרת תשע"ט
חדש בהוד"ש: גישור בהליכי תכנון ובנייה
משה פדלון, ראש עיריית הרצליה
ראש עיריית הרצליה בקריאה למשרד החינוך
מדריכה בהוסטל הואשמה בתקיפת חוסה
מדריכה בהוסטל הואשמה בתקיפת חוסה
סטודנטים מאוהיו
מחזקים את הקשר עם התפוצות
החובשת הראשונה במדא על אופנוע כבד
הצלת חיים