כפר סבא

מסכת סחיטה בפנימייה הסתיימה בעבודות שירות

עבודות שירות נגזרו על צעיר אשר היה חניך בפנימייה בכפר סבא לאחר שהורשע במסכת סחיטה אלימה כלפי נער אחר במוסד. המניע: דרישה של הנאשם כי הנער יפצה אותו בעשרות אלפי שקלים לאחר שזה התחמק מהבטחה שנתן לו ולאחיו לזייף עבורם שטרות של כסף

מיכאל פרוסמושקין 25/10/2018
מסכת סחיטה בפנימייה הסתיימה בעבודות שירות
עוד" בוחבוט. סיפור עצוב (צילום: פרטי)

ששה חודשי עבודות שירות נגזרו לפני ימים אחדים על צעיר, כבן 21, חניך לשעבר בפנימייה בכפר סבא, שהורשע במסכת של מעשי אלימות, איומים וסחיטה כלפי נער בן 16, שהיה אף הוא חניך בפנימייה. 

לפי עובדות כתב האישום המתוקן, בין החודשים ספטמבר 2014 – דצמבר 2015 היה א', אז קטין,  חניך בפנימייה וחלק חדר עם הנאשם ועם צעיר נוסף. בסוף שנת 2014 הבטיח א' לנאשם ולאחיו  כי יזייף עבורם שטרות באמצעות כישוריו בתחום הגרפיקה. כעבור חודשיים, בניסיון להתחמק מהזיוף המובטח, סיפר א' בכזב לנאשם ולאחיו כי לאחר שהזמין את הציוד הנדרש לצורך ביצוע הזיוף, נעצר על ידי המשטרה והציוד נלקח ממנו.

ב–21 בספטמבר 2015, בשעה 22:30, נכנסו הנאשם וצעיר נוסף  לחדרו של א' בפנימייה, התיישבו לצדו על הספה והכו אותו בפניו. בשיחה שהתפתחה לאחר מכן הודה א' כי התחמק מביצוע הזיוף. על רקע זה הכה אותו הנאשם בפניו באמצעות אגרוף ובעט בו מספר פעמים, עד אשר הצעיר הנוסף הצליח להרחיקו מא'.  לבסוף הורה הנאשם לא' לחשוב על דרך הולמת לפצותו.

 ב-7 באוקטובר 2015, לאחר ש-א' שב לפנימייה מחופשה, פגש בו הנאשם, דרש ממנו לשלם לו כפיצוי סך של 20,000 שקל ואמר לו שאם לא ישלם "אני מפרק אותך לשלושה חלקים". בהמשך, במשך כחודשיים, , במספר רב של הזדמנויות עת פגש הנאשם את א' בפנימייה, סטר לו, בשני מקרים ואף הכה אותו באמצעות "כבל אוקס", ואיים עליו שישלם לו את הפיצוי. בנוסף, במספר הזדמנויות באותה התקופה, פגש הנאשם את א' בפנימייה ואמר לו "אני מת להרביץ לך".

כתוצאה מכך מיעט א' להגיע לפנימייה וביום 1.11.2015 הפסיק להגיע אליה לחלוטין. לאחר שעזב  את הפנימייה המשיך הנאשם לאיים עליו באמצעות הודעות טקסט בהן דרש שישלם לו את הפיצוי.

 על רקע זה, ביום 15.12.2015 בשעת בוקר הבחין הנאשם, שבילה עם שני חברים בסמוך לחנות נוחות באזור התעשייה בכפר סבא, בא'. בעוד האחרון בחנות נכנסו אחריו הנאשם ושני חבריו והנאשם הורה לו לצאת עמו אל מחוץ לחנות. א' יצא כמבוקש ובחוץ נגח הנאשם באפו של א' בחוזקה. בהמשך, משהבחין הנאשם באנשים המתבוננים בנעשה, הורה לא' לבוא עמו מחוץ לחנות המצויה בתחנת הדלק הסמוכה למקום וא' עשה כן. בהגיעם לשם שב הנאשם ודרש מא' לשלם לו את הפיצוי.

 לאחר משא ומתן בין הפרקליטות לסנגורו של הנאשם, עו"ד דוד בוחבוט, הגיעו הצדדים להסדר דיוני שבמסגרתו הוגש כתב אישום מתוקן שממנו נמחקו חלק מהמעשים שיוחסו לנאשם. הנאשם נשלח לקבלת תסקיר, אשר נמנע מהלצה בעניינו של הנאשם. בהמשך קבע הממונה על עבודות שירות כי הנאשם מתאים לבצע עבודות שירות.

במסגרת הטיעונים לעונש, הפרקליטות עתרה לגזור על הנאשם בין 10 ל–20 חודשי מאסר. מנגד, הסנגור בין להסתפק בעבודות שירות. הנאשם עצמו הביע חרטה על מעשיו.

 בסופו של דבר החליט השופט מיכאל קרשן להסתפק בגזירת שישה חודשי עבודות שירות על הנאשם, אשר ירצה במשטרת פ"ת. הסיבה לעונש הקל היא גילו של הנאשם והעובדה שזו הסתבכותו הראשונה בפלילים.  כמו כן הוטלו עליו שישה חודשי מאסר על תנאי והוא חויב לפצות את א' ב– 4,000 שקל. הפרקליטות הודיעה כי תשקול לערר על גזר הדין.

עו"ד בוחבוט מסר בתגובה: "מדובר בסיפור עצוב של נאשם שיהיה קטין בזמן שהכיר את המתלונן. מאז ביצוע העבירה ועד ליום זה הנאשם עבר קברת דרך הוא מנהל אורח חיים נורמטיבי ביותר לא נפתחו תיקים נוספים כנגדו ואני מברך את בית משפט על העונש המקל שנתן לו והתחשב במכלול הנסיבות שהובאו בפניו".

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
נעצר חשוד בהצתות בבני ברק
שוחה להצלחות
עוגות גבינה לכל השנה
לא רק בשבועות: עוגות גבינה מוצלחות לכל השנה
"ביום אני לכלוכית ובלילה סינדרלה"
תלמידי גיאוגרפיה מטומשין חולון ערכו שיעור משותף עם סטודנטים לתכנון ערים במרכז הבינתחומי בהרצליה
בין חולון להרצליה
שני קטינים יואשמו בשוד קשישה
טקס אזכרה צבאי לחללי מערכות ישראל שנערך ברעננה
משה (בוגי) יעלון: "כוחנו באחדותנו"
גיא קלנר זכה למירב הקולות