כפר סבא

כ-21.7% מהבוגרים ניגשו לבגרות 5 יח"ל במתמטיקה

כך עולה מנתוני משרד החינוך שאוגדו על-ידי קרן טראמפ. כפר סבא, כך נראה, משתפרת, אך עדיין רחוקה משכנותיה, מקום אחרון מבין ערי השרון ומקום עשירי בארץ

זאב שרגא 25/10/2018
 כ-21.7% מהבוגרים ניגשו לבגרות 5 יח
יותר ניגיםש לחמש יח"ל במתמטיקה (תמונה להמחשה iclipart)

השבוע פורסמו נתוני "מפת המצוינות של ישראל", המציגים את שיעור הניגשים למבחני הבגרות במתמטיקה 5 יחידות בערים ברחבי הארץ, בשנת 2017. הנתונים במפה מתבססים על נתוני משרד החינוך שאוגדו על-ידי קרן טראמפ.

 רמת השרון מובילה את הטבלה הן ברמה הארצית והן ברמה המקומית ומדורגת במקום הראשון בטבלה. שיעור בוגרי 5 היחידות במתמטיקה ברמת השרון הוא הגבוה ביותר בארץ, עם 40.7% לאחר מגמת עלייה שנמשכת כבר שש שנים. העיר הרצליה תופסת את המקום השלישי בארץ, עם 29.7% בוגרים ב-5 יחידות מתמטיקה ומדורגת במקום השני מבין ערי השרון. במקום השלישי מבין השרון העיר רעננה, שדורגה במקום הרביעי בארץ. כ-340 בוגרים ברעננה -29.3% מסך כל הבוגרים- ניגשו בשנת 2017 לבגרות ברמת 5 יחידות מתמטיקה. במקום הרביעי מבין ערי השרון, הוד השרון, עם דירוג שביעי בארץ, 220 בוגרים, כ-25.3% מסך כל הבוגרים, ניגשו בשנת 2017 לבגרות ברמת 5 יחידות מתמטיקה.

  כפר סבא כך נראה משתפרת, אך עדיין רחוקה משכנותיה, מקום אחרון מבין ערי השרון ומקום עשירי בארץ. כ-300 בוגרי מערכת החינוך, כ-21.7% מסך כל הבוגרים, ניגשו בשנת 2017 לבגרות ברמת 5 יחידות מתמטיקה.

 נציין כי הממוצע הארצי עומד על 14.3% והעיר מציגה מגמת שיפור, המסתכמת בעלייה כוללת של 60% מאז שנת 2010, זאת למרות ירידה קלה בשיעור בוגרי 5 היחידות במתמטיקה בשנת 2012. באופן כללי העיר נמצאת במגמת שיפור עקבית מזה 5 שנים ברציפות. נתון זה מכניס את כפר סבא לרשימה הארצית של ערים בישראל שנמצאות במגמת עלייה עקבית מאז שנת 2012.

 אלי הורביץ, מנכ"ל קרן טראמפ: "יש ראשי ערים שלקחו את הנושא מאוד ברצינות, הם הגדירו יעדים ומדדים, השקיעו במורים ובתלמידים, והתוצאות לא איחרו להגיע. עכשיו, לקראת הבחירות לרשויות המקומיות, הגיע הזמן לשים לב למספרים בעיר שלכם ולבוא חשבון, לטובה ולשיפור".

  

zeevshraga1978@gmail.com        

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
הלכלוך בכניסה לבניין המשותף ברחוב סוקולוב 10
"זה מרכז הרצליה ולא איזה שכונת עוני בסאו פאולו"
יום הניקיון הלאומי
בתי הספר בישראל יחגגו את יום הניקיון הלאומי
ניפגש בשיעור
ניפגש בשיעור
איים בפטיש
אישום: תקף באלימות ואיים עם פטיש
ברוך הבא, חבר
רוזן עתר נגד העירייה
הסטייליסטית סנדרה רינגלר
קמפיין אהבה של סנדרה רינגלר
פרויקט משכנות נחלים של חברת משהב בפתח תקווה
הסתיימה המכירה בפרויקט משכנות נחלים בפ"ת