כפר סבא

חדשות הבחירות

זאב שרגא 30/10/2018
רכב של מטה סדבון בחניית הנכים. הוזז תוך דקות (צילום: פרטי)

 יום הבחירות שהחל הבוקר לאחר מערכת בחירות סוערת במיוחד, נראה עד כה מנומנם משהו, אולם ניתן לשמור על אופטימיות. נכון לשעה 12:00 בצהריים הצביעו 13,646 תושבים המהווים 17% מבעלי זכות הבחירה. בהשוואה לבחירות האחרונות לפני חמש שנים מדובר על עלייה של 6.9% עד כה.

ערב הבחירות, עוד היינו עדים לאינספור הודעות SMS אנונימיות וכאלה שלא, המשבחות ומכפישות גם יחד חלק מהמועמדים לראשות העירייה. הבולטת שבהן על פי רוב, גובלת אף בהסתה: "מחר מטהרים את כפר סבא מהשמאלנים!" נכתב בהודעה שנשלחה לתושבים, "תושבי כפר סבא, אל תצביעו למפלגות השמאל."

 ההודעה כאמור עוררה סערה בקרב הציבור והתגובות לא איחרו לבוא. מזכ"ל מפלגת העבודה ויו"ר המטה המוניציפלי, ערן חרמוני, אמר  בתגובה: "מפלגת העבודה נמצאת תחת מתקפה מתמשכת מצד גורמי הסתה שחותרים להכתים את מפלגות השמאל. מבחינתם, כל האמצעים כשרים ובשביל לגרוף עוד כמה קולות, אין להם בעיה לפלג ולקרוע את העם. זו פוליטיקה שפלה וארסית שאין לה מקום בשיח הציבורי, לא הארצי ולא המקומי. אני קורא לתושבי כפר סבא להשמיע את קולם נגד ההסתה המסוכנת הזו. התשובה הטובה ביותר תהא בהצבעה מחר שתוכיח לאותם המפלגים שההסתה אינה התשובה. בהזדמנות זו, אאחל למועמדינו בכפר סבא הצלחה רבה בבחירות מחר, עלו והצליחו. ולאלה הרואים ב"מפלגות השמאל" איום: לא יעזור לכם, תנוחו."

 מועמד לראשות העירייה, עילאי הרסגור הנדין (מרצ) אמר כי, "הזדעזעתי לקרוא את הודעת ה-SMS שקוראת "לטהר" את העיר מחלק גדול מתושבי כפר סבא. אני מבין שיש כאלה שרוצים לנצח בכל מחיר על רקע ההתחזקות הברורה שלנו, אבל הפעם נחצה קו אדום ברור. יש דברים שאסור לעשות אפילו בשם הבחירות, ולכן הגשנו תלונה במשטרה ואנחנו קוראים לעוד תושבים לעשות כמונו. לא אתן לאיומים להזיז אותי מפעילותי ואמשיך לפעול למען כפר סבא פלורליסטית ודמוקרטית."

סדבון מגיב במהירות

מיד עם פתיחתן של הקלפיות בעיר הגיעה למערכת תלונה של אחד הפעילים, שתיעד רכב מקושט במדבקות של המועמד לראשות העירייה, יוסי סדבון, כשהוא עומד בחניית נכים וללא תג נכה. תוך דקות מרגע קבלת התלונה במטה הבחירות של סדבון הוזז הרכב ממקומו ונמסר בתגובה כי, "מדובר ברכב  שכור. לנהג היה תו נכה ולמרות זאת הזיז אותו. ההנחיה הכוללת לפעילים ולמתנדבים הינה לשמור על החוק וכך ייעשה."

 עוד הובא לידיעת המערכת כי בקלפי בבית ספר אורט ברחוב אלקלעי, נסגר לכאורה המעבר הנגיש לקלפיות, כך שנכים וקשישים רבים תושבי האיזור, מתקשים להגיע ולממש זכותם להצביע. ראש העירייה צביקה צרפתי אמר כי, "מדובר בתקלה חמורה, קיבלתי פניות מתושבים שרוצים להצביע ולא יכולים"

 

  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
ביטול שבוע לימודים מקוצר
יריד התחפושות מגיע לרעננה
יריד התחפושות מגיע לרעננה
כביש 859 יוצא לדרך
כביש 859 יוצא לדרך
ירון גדות , לא היה ולא נברא
העלבת עובדת ציבור או פייק ניוז?
מחלף משוקע יוקם בצומת רעננה מרכז
פצועה בהתהפכות רכב בכפ"ס
קפה בתאילנד
קפה בתאילנד
אופנוען נהרג בתאונה בכביש 40
אופנוען נהרג בתאונה בכביש 40