כפר סבא

מרכיבים מועצה חדשה

סיעת מרצ בראשותו של עילאי הרסגור-הנדין הפכה לסיעה החזקה במועצה, עם 4 מנדטים, הדר לביא רשמה הישג מרשים, עם 3 מנדטים, בדומה ליוסי סדבון, רפי סער ועו"ד איתן איתן צנעני שהגדיל את כוחו במועצה במנדט נוסף ועומד כעת על שלושה מנדטים. סיעת תפו"ח בראשות עו"ד יובל לוי איבדה מנדט אחד וזוכה רק בשניים

זאב שרגא 31/10/2018
אולם המועצה. חברים חדשים (צילום: אלן שיבר)

ביום שלישי השבוע פעלו 137 קלפיות ברחבי העיר כפר סבא לטובתם של 82,499 בעלי זכות בחירה שהתבקשו לבחור מי יכהן כראש העירייה החדש ומי יהיו 21 חברי מועצת העיר בחמש השנים הקרובות. כבר עם קבלת התוצאות הראשונות נראה כי מסתמנת דרמה סביב חלוקת המנדטים במועצה – בעוד סיעת מרצ בראשותו של עילאי הרסגור-הנדין הפכה לסיעה החזקה במועצה, עם 4 מנדטים, הרי שהדר לביא רשמה גם היא הישג מרשים, עם 3 מנדטים, בדומה ליוסי סדבון, רפי סער ועו"ד איתן איתן צנעני שהגדיל את כוחו במועצה במנדט נוסף ועומד כעת על שלושה מנדטים.

סיעת תפו"ח בראשותו של עו"ד יובל לוי הפתיעה בתוצאה הסופית, כשהיא מאבדת מנדט אחד וזוכה רק בשניים במועצה החדשה, משכך, חברת המועצה ד"ר ענת קלומל, לא תכהן עוד במועצת העיר, בדומה לחבר המועצה שמעון פרץ (ש"ס) וותיק חברי המועצה, עמירם מילר, יו"ר רשימת העבודה. 

 תכירו את מועצת העיר החדשה

כאמור, הסיעה הגדולה במועצת העיר החדשה היא סיעת 'מרצ' שקיבלה 4 מנדטים, 3949 מסך קולות המצביעים. נציגיה במועצה יהיו עילאי הרסגור הנדין, פליאה קטנר, מאיר מנדלוביץ' ולירית שפיר שמש. את 3 המנדטים של סיעת 'דרך חדשה', 3,255 קולות, ייצגו רפי סער, דני הרוש וד"ר אוסנת ספורטה ומטעם סיעת 'כפר סבא בראש', עם 3 מנדטים ו – 2,492 קולות, יכהנו במועצה יוסי סדבון, קרן גרשון ותהילה מימון. סיעת 'תנופה', עם 3 מנדטים ו – 3,939 קולות, תציב המועצה את עו"ד איתן צנעני, אמיר קולמן וד"ר רפאל קובי ואת סיעת 'כפר סבא מתקדמת', 3 מנדטים שהם 3,238 קולות, ייצגו במועצה הדר לביא, פנחס כהנא ואמיר סילבר.

סיעת תפו"ח כאמור תיפרד מחברת המועצה, ד"ר ענת קלומל. 2 המנדטים שקיבלה מהווים 2,159 מסך קולות המצביעים ונציגיה במועצה הם עו"ד יובל לוי ואברהם (ממה) שיינפיין. אורן כהן יכהן קדנציה נוספת כחבר המועצה מטעם סיעת 'הליכוד', עם מנדט 1 ו – 1,110 קולות ואילו עדי לוי סקופ, יו"ר "הרשימה שלנו" קיבלה גם היא מנדט 1שהוא 797 קולות ותזכה לכהן כחברת מועצה. ראש העירייה המכהן, צביקה צרפתי, קיבל גם כן מנדט 1 בלבד, 957 קולות בסך הכל, ואין ספק כי מדובר באכזבה גדולה מבחינתו.

סיעת ש"ס כאמור לא תיכנס למועצה לאחר שזכתה ב- 790 קולות בלבד, כמו גם סיעת 'התפוזים', עם 596 קולות בוחרים. גם סיעת 'קול החינוך' נשארה בחוץ עם 475 קולות בלבד, בדומה לסיעת כפר סבא הירוקה – 329 קולות. עמירם מילר, וותיק חברי המועצה הנחשב אהוד מאוד בקרב הציבור, מסיים את הקריירה שלו כחבר מועצה לאחר שקיבל 724 קולות בלבד.

  הנתונים לא כוללים את קולות החיילים.

 

תגובות

יו"ר סיעת מרצ, עילאי הרסגור- הנדין: "מסתמן שמרצ כפר סבא בראשותי תהיה הסיעה הגדולה ביותר במועצת העיר. זוהי הבעת אמון ברורה בדרך שהובלתי ביחד עם פליאה קטנר במהלך הקדנציה האחרונה. הספידו אותנו כל כך הרבה פעמים, תקפו וחבטו. במהלך מערכת הבחירות הייתה גם הסתה פרועה שחרגה בהרבה מהתחום העירוני. אך הוכח שוב שהבוחרים תומכים בדרכנו יותר מאשר דרכה של כל סיעה אחרת. זוהי התוצאה של עמידה ברורה על עקרונותינו - גם בקואליציה וגם באופוזיציה. בבחירות הכל כך מפוצלות שהתקיימו עם כל כך הרבה רשימות וכספים שנשפכו אני גאה מאוד בהישג הזה. אמשיך לשרת את תושבי כפר סבא ממועצת העיר ואפעל בכל כוחי למען עיר חופשית ופלורליסטית תחת ראש העירייה שיבחר."

רפי סער: "הבעיה של מערכת הבחירות הייתה עודף המועמדים, והבלבול שנוצר בעקבות הכמות. ברגע שאבחר אחבק את כל מי שירצה להיות שותף לעשייה בעיר, ונוביל את כפר סבא בצורה ממלכתית ומשתפת לדרך חדשה".

יוסי סדבון: "קיבלנו 3 מנדטים, בדומה לרוב סיעות המועצה, מה שיוצר קושי אמיתי בחיבור קואליציות, לכל מועמד שייבחר לראשות העיר. בבוא עת, לאחר שהיבחר, נערוך משא ומתן עם הסיעות כדי לגבש קואליציה רחבה ככל שניתן." 

עו"ד איתן צנעני, תנופה: "אני מרוצה מהישג שלנו. הגדלנו את כוחנו בלמעלה מ-30% במספר הקולות דבר שבא לידי ביטוי במנדט נוסף. הערך המוסף  של הבחירות היה  שהציבור הדתי והחרדי על כל גווניו ורבניו התאחד סביב רשימתנו. אין ספק שהייתה לנו סיעתא דשמיא גדולה ואני מודה לבורא עולם, לרבני העיר על ההתגייסות, לכל הפעילים והתומכים על  העבודה המדהימה והמסורה שבזכותה הגענו לתוצאה הזו. כעת פנינו לעבודה למען היהדות, ולמען העיר ותושביה."

עו"ד עדי לוי סקופ: "אני נרגשת מהתמיכה המדהימה שקיבלנו ומאחוז ההצבעה הבלתי יאומן של תושבי השכונות הירוקות. לאורך כל הדרך ידענו שנעשה את זה והוכחנו שאנחנו כח אדיר ומשמעותי בעיר. אני רוצה להודות לכל התושבים שהתגייסו בהתנדבות מלאה עבור הרשימה שלנו וכמובן לאלפי המצביעים שלנו ומבטיחה כי בחמש השנים הקרובות אנו נפעל במלוא המרץ למען תושבי הירוקות וכפר סבא כולה".

מירית שקד ברק: "נתנו פייט אמיתי, אך לצערי לא הצלחנו הפעם להגיע ליעד. אני גאה בדרך שצעדנו בה, נשארנו נאמנים לערכינו, שמרנו על פשטות, על יושרה ונקיון כפיים. למרות המשאבים הדלים שהיו ברשותנו והכוחות הגדולים שעמדו מולנו, צעדנו באומץ ובנחישות לעבר מטרתנו. אני מודה לכל הפעילים והתומכים בכל ליבי. ריגשתם ועוררתם השראה שיש תקווה ויש תושבים איכפתים ואמיצים המבקשים לשנות מציאות. האש בעינים והרצון לשינוי ממשיכים לבעור בנו וגם אם לא הצלחנו הפעם, נצליח בפעם הבאה. העיקר להתמיד בדרך. לכפר סבא יש היום הנהגה חדשה וכולי תקווה כי עירנו האהובה עומדת בפיתחו של עידן חדש וטוב."

 רחמים עדן: "ראשית אני מתנצל בפני  תומכיי שאיכזבתי ולא נבחרתי למועצת העיר. ניהלנו קמפיין נקי וחיובי בו הצגתי רק את היכולות שלי לעזור בניהול העיר. אני עדיין חושב שיש לי הניסיון והיכולת לתרום ואעשה זאת בכל דרך שאוכל למען כל תושבי העיר. אני מאחל הצלחה רבה לרפי סער שהוביל לסיבוב שני. רפי מוכשר מאד ובעל ניסיון רב והוא ראוי לעמוד בראש העיר. אני קורא לכל תומכי לתמוך ברפי. החל מרגע זה אני נרתם לסייע לו להצליח במשימה לטובת כל תושבי העיר האהובה כפר סבא."    

הדר לביא: תודה לכל התומכים שבחרו בי, היינו קרובים מאוד. אני מבטיחה לכם, שבמועצת העיר, ביחד עם חברי סיעת "כפר סבא מתקדמת", נקדם את החזון והתוכניות שלנו ונבטיח מועצת עיר אקטיבית, הנותנת דגש על שקיפות ושיתוף ציבור בעירייה. אני מודה לכל אלפי הבוחרים שנתנו בי אמון, תודה שיצאתם מהבית והצבעתם, לכל מאות הפעילים שבלעדיהם זה לא היה קורה, תודה על ההשקעה והתמיכה האין סופית, לצוות הקמפיין שעבד ימים ולילות, לחברי רשימת כפר סבא מתקדמת שהאמינו בחזון המשותף שלנו שכעת עומד להתגשם, ומעל לכל אני מודה לאורון בעלי היקר, שבזכותו הכל הפך לאפשרי ועל כך שצעד איתי לאורך כל הדרך מתוך שליחות וחלום של כפר סבא אחרת. התקדמנו עוד צעד לעבר כפר סבא מתקדמת ואנו לוקחים על עצמנו את המחויבות לקדם את העיר למקום שבו היא צריכה להיות. אני מזמינה אתכם, כל תושבי כפר סבא, להמשיך ולראות בי כנציגתכם גם במועצה.

 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 26/09/2019
קרן שלהבת 26/09/2019
זאב גולדשמיט 18/09/2019
זאב גולדשמיט 12/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
שומרים על הסביבה גם בקייטנה
היערכות כנגד מפגע היתושים
היערכות כנגד מפגע היתושים
חשד: נהג בשיכרות כשלצידו בקבוק אלכוהול
חשד: נהג בגילופין כשלצידו בקבוק אלכוהול
עשרות משתתפות במשט הוורוד
עשרות משתתפות ב"משט הוורוד"
מחדל בטיחותי מול בניין העירייה הישן
תינוק נפל מגובה ונפצע
אחראי תחום הצעירים בעירייה אמיר קנצוק ומנכל בית הספר רימון משה סיני
"יום פתוח" בבית-הספר למוזיקה "רימון"
שינויים בהליך הנחיתות מעל מודיעין