כפר סבא

רפי סער ויוסי סדבון עלו לסיבוב השני

לאחר לילה של ספירת קולות התבררו התוצאות הסופיות – סער וסדבון יתמודדו ראש בראש בסיבוב השני בבחירות לראשות עיריית כפר סבא, שיתקיים ב-13 בנובמבר

זאב שרגא 31/10/2018
רפי סער (צילום: מטה רפי סער) ויוסי סדבון (צילום: דניאלה קונטיני). ראש בראש

אם היו מבקשים ממני לתאר את מערכת הבחירות בכפר סבא ואת תוצאותיה במילה אחת, אין ספק שהייתי בוחר במילה "וואוו". כך הייתי מתאר את מערכת הבחירות המכוערת שעברה על כולנו, מערכת קמפיינים רוויית אמוציות, הכפשות, השמצות ובעיקר – המון פייק ניוז, בין אם באמצעות הרשתות החברתיות ובין אם בהודעות ישירות אל התושבים, המשחירות את פני המתחרים.

ליל ספירת הקולות זוכה גם הוא בקלות להגדרה "וואוו", נוכח התמונה שהתבהרה משעה לשעה, לפיה שלישיית המובילים לראשות העירייה הם רפי סער, שהוביל בפער ניכר אל מול הדר לביא ויוסי סדבון, שזינבו זה בזו. הרחק מאחור נותרו כל השאר, שמן הסתם היו בטוחים כל אחד בניצחונו הוא, אולם המציאות הכתה על פניהם עם תוצאות מאכזבות ביותר. "מילא לא לזכות", אמר פעיל באחד המטות הגדולים בעיר, "אבל לקבל מספרים כאלה נמוכים זו פשוט אכזבה גדולה".

 כאמור, עם קבלת התוצאות הסופיות לפנות בוקר (רביעי), טרם ספירת קולות החיילים, נבחרו רפי סער ויוסי סדבון כמי שיתמודדו זה מול זה בסיבוב השני שיתקיים בעוד כשבועיים, ביום ג' 13.11. לא מדובר ביום שבתון אלה ביום עבודה רגיל ונראה כי אחוזי ההצבעה עשויים לרדת ולהקשות על המועמדים להגיע לניצחון מוחץ.

מי שהוביל כאמור את הרשימה הוא רפי סער, שזכה ב –7,983, כ – 27.3% מכלל הבוחרים. אחריו יוסי סדבון, עם כ- 19.6% שהם 5,158 קולות מצביעים. במקום השלישי והמפתיע יש לומר, הדר לביא, עם 4714 קולות שהם כ- 17.5%. לביא עקפה את עו"ד יובל לוי, שקיבל 4,420 קולות שהם כ- 15.4% מכלל הבוחרים. אל המקום החמישי הגיע עילאי הרסגור-הנדין, עם 3,097 קולות, כ – 11.1% מכלל ההצבעות ובמקום השישי, ראש העירייה צביקה צרפתי, שקיבל 2,045 קולות המהווים 6.8% מכלל ההצעות. במקום האחרון ברשימה מירית שקד ברק, עם כ- 2.1% המהווים 635 קולות בוחרים.

 תגובות

 מיד לאחר היוודע התוצאות אמר רפי סער: "זה הישג חסר תקדים, מגיעה תודה ענקית לתושבים על התמיכה והאמון! תודה למתנדבים, לפעילים והתומכים המדהימים ולעשרות אלפי התושבים שהגיעו להצביע ברחבי העיר. הבחירות האלה מבשרות על כך שכפר סבא רוצה מנהיג עם ניסיון שיוביל אותה. עלינו לזכור - מערכת הבחירות שלנו עוד לא הסתיימה. למרות שספירת הקולות הסתיימה ביתרון משמעותי לטובתי, החוק קובע שיש לערוך יום בחירות נוסף בעוד שבועיים. .אני נחוש לנצח בבחירות ולהוביל את העיר שלנו למקום בו היא ראויה להיות - עיר פורצת דרך בכל תחומי החיים. עיר עם הנהגה אשר שמה את צרכי התושבים במרכז, הנהגה אחראית, רגישה, נגישה, שקופה ונקייה. הנהגה שבאה לעבוד למען כפר סבא ותושביה. אני סומך על תושבי כפר סבא שיבחרו בי, בתכנית העבודה שלי ובניסיוני, שיעבוד עבורכם ולמענכם כבר מהיום הראשון בתפקיד. אני מאמין באנשים שיש סביבי. אני מאמין בכפר סבא. אני מאמין בדרך שבחרנו".

יוסי סדבון: "אני מודה לאלפי תושבי כפר סבא שתמכו בי וקורא להם ולכל תושבי העיר לעשות את המאמץ גם ב- 13.11, להגיע לקלפיות ולהצביע עבורי. מה שהיה בסיבוב הראשון זה כבר היסטוריה. הסיבוב השני הוא סיפור חדש לגמרי, נערכנו מראש לאפשרות שהוא יתקיים, ואני משוכנע שאנצח בו."

עו"ד יובל לוי: " אני רוצה להודות לכל התומכים על התנדבותם מקרב לב.  על כולנו מוטל  לכבד את החלטת הבוחר. טרם התבהר מהו רצון הבוחר. לפי שעה טרם התבהרו התוצאות במחשב משרד הפנים והפסילה המאסיבית של מצביעים טרם הובררה, קשה עדין להבין מה רצון הבוחר.  בוודאות ניתן לטעון רק שהסתה ופרסומים שקריים ואנונימיים שיצאו כל יום, הסבו נזק רב לטוהר הבחירות. פנינו בשעה זאת להמשך ההתנדבות בשרות הציבור שנתן לנו אמון רב."

 עילאי הרסגור-הנדין: "נתקלנו במצביעים רבים שאמרו לאורך הדרך שהם תומכים בנו אבל לא מאמינים שיש סיכוי לראשות ולכן יצביעו רק לרשימה. כעת אנחנו יודעים שהרשימה שלנו היא הגדולה ביותר, וזאת רק חוכמה בדיעבד אבל מסר לבאות לחילונים ולאידיאולוגים: אנחנו צריכים להאמין בעצמנו ולהרים את הראש כי אנחנו רבים. המשאבים שעמדו לרשותנו היו נמוכים. ניצלנו אותם ביעילות, אך הם לא הספיקו ליצור בתודעה הציבורית תחושה של מועמד מוביל. השלטים היו מעטים ולא היה כסף לשלם לעובדי מטה רבים. כל פעילי השטח שלנו עשו זאת בהתנדבות, וזה גם המקום להודות להם על כך מקרב לב. לא העמדנו ביום הבחירות ולו עובד אחד, אלא רק מתנדבים חדורי אמונה ומסורים, ואני בטוח שכל מי שהגיע לקלפי הבחין בהבדל."

 מירית שקד ברק: "לכפר סבא תהיה בעוד שבועיים הנהגה חדשה וכולי תקווה כי עירנו האהובה עומדת בפתחו של עידן חדש וטוב. ניסינו בתקציב דל ובלי מנגנונים מפלגתיים ולא הצלחנו. אני גאה בדרך, גאה במי שאנחנו וגאה בכל חברי תנועת התפוזים."

 

 

  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
ברוידא ובן ארי סקעת לא נכחו בקביעות בישיבות ועדת הכספים
ועדת הכספים: ברוידא ובן ארי סקעת לא נכחו בקביעות בישיבות
מלון דן תל אביב סוויטה מלכותית
מי יארח את מדונה באירוויזיון?
חצה את הגבול לסוריה באמצעות רחפן וחבר לדעא"ש
כבוד לד"ר ישראל חנימוב
חשד: נתפסו עם מאות גרם סמים ברמת השרון
בוגרי מחזור 2018 בבינתחומי בהנפת הכובעים
כ-2,000 בוגרות ובוגרים קיבלו תארים במרכז הבינתחומי הרצליה
חזרה לנצח
שוד מזוין לאור יום בכפר סבא