כפר סבא

אישום: התקשר וטען כי הוטמנה פצצה בבי"ס

צעיר הואשם כי בהיותו עצור בכלא, התקשר לבית ספר יסודי בכפר סבא וטען כי באחד התיקים הוטמנה פצצה. לאחר שיחה זו, בוצע פינוי של מאות תלמידים ולמקום הוזנקו כוחות ביטחון גדולים

מיכאל פרוסמושקין 01/11/2018
בית הספר יצחק שדה. התלמידים פונו (צילום: אלן שיבר)

צעיר, בן 20, אשר כונה "האקר מאשקלון", לאחר שהורשע כי איים על אלפי מוסדות בארה"ב והתריע על פצצות שכביכול הוטמנו בהם, הואשם כעת כי מסר ידיעה כוזבת על פצצה שהוטמנה כביכול בבית ספר בכפר סבא.

הצעיר, הועמד לדין לפני כשנה וחצי  לאחר שאיים על שדות תעופה, כמעט שגרם ליירוט טיסה, התריע על פיגועים ופצצות ברחבי העולם ואפילו איים על בכיר במשרד ההגנה האמריקאי.

 לפני ימים אחדים, הוגש נגדו כתב אישום חדש. על פי הנטען בו, במהלך חודש אפריל, בעת ששהה הנאשם בבית מעצר ניצן, ריכז מספרי טלפון של בתי ספר, קניונים ובתי מלון, אותם רשם על גבי פתקים שהסליק בתאו – וזאת על מנת שיוכל להמשיך במעשיו ולאיים על גורמים שונים.

ב–29 באפריל, טען בכזב בפני אסיר אחר כי הוא מעוניין להתקשר לבני משפחתו בדחיפות וביקש ממנו לאפשר לו להתקשר אליהם באמצעות המנוי שלו בכלא. אותו אסיר נענה לבקשתו, או אז, כך על פי כתב האישום, התקשר הנאשם פעמיים לבית הספר היסודי יצחק שדה בכפר סבא. בשיחות הוא איים לכאורה על צוות בית הספר וטען בכזב כי באחד התיקים בבית הספר מוטמנת פצצה ושעתיד להתרחש מרחץ דמים בבית הספר.  על פי הפרקליטות, בכך ביקש להטיל אימה ובהלה על צוות בית הספר והתלמידים, ובמטרה לגרום לצוות המוסד  לפעול לפינוי התלמידים.

ואכן, בעקבות שיחותיו לבית הספר, פונו תלמידי בית הספר מן הכיתות אל מגרש ההתעמלות ולמקום הוזנקו כוחות גדולים של משטרה, מחלקת הביטחון של העירייה, השיטור העירוני וחבלן. צוותי הביטחון ערכו סריקות נרחבות בכיתות ובכל שטח בית הספר במטרה לאתר מטעני חבלה. לאחר דקות של חרדה, לא אותר דבר והבית ספר חזר לשגרה.

יש לציין כי הצעיר הואשם בנוסף כי התקשר גם לבית ספר בתל אביב ולמלון באילת ומסר ידיעות כוזבות על הטמנת פצצות בשני המקומות.  

כמו כן, נטען בכתב האישום כי ביוני אשתקד הוא ניסה להימלט מרכב שירות בתי הסוהר אשר הסיע אותו מפגישה אצל שירות מבחן בחזרה לבית המעצר. על פי הנטען, הוא שחרר את האזיק מרגלו ודפק בחזקה על דלת הרכב עד אשר עקר אותה ממקומה. מעשיו אילצו את אנשי שב"ס לעצור את הרכב בשול הכביש ולזנק לעבר הדלת על מנת למנוע ממנו להימלט.

 בגין מעשיו, הואשם כעת הצעיר בעבירות ניסיון בריחה, היזק לרכוש, הפרעה לעובד ציבור, סחיטה באיומים, פרסום ידיעות כוזבות הגורמות פחד ובהלה, קבלת דבר במרמה ועוד.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
מעבדה לזיוף אלכוהול אותרה בקריית עקרון
 הערכות חירום בנתבג
נחת בשלום מטוס הנוסעים שהמריא מגרמניה לישראל
האיגלו בארנה
"האיגלו בארנה"
תחנות היסעים חדשות ברחבי ב"ש
אישום: גנב סחורה מבית עסק בו עבד
מפעל שכולו חסד
"הפועל כפר סבא לא תרד"
(מימין) רקטור האוניברסיטה פרופ מש, גילה אלמגור, נשיא האוניברסיטה פרופ רובין
אוניברסיטת חיפה העניקה תואר ד"ר לשם כבוד לשחקנית גילה אלמגור