כפר סבא

מאכילים יונים ברחבי העיר? היזהרו

עיריית כפר סבא החלה לחלק אזהרות בטרם מתן דו"ח בגין האכלת יונים ברחבי העיר

זאב שרגא 01/11/2018
מאכילים יונים במדרחוב ירושלים (צילום: פרטי)

מי שמכיר את כפר סבא יודע כי מימים ימימה נוהגים תושבים בעיר להאכיל את יוני הבר בנקודות שונות שבעיר, בין השאר במדרחוב ירושלים, בפינת רחוב רוטשילד, ברחבת בית ספיר, ברחבת מסעדת מאג'די ועוד, אולם לאחרונה נראה כי בעירייה החליטו להפסיק את הנוהג הזה, המקובל בבירות המפוארות ביותר ברחבי אירופה בפרטי והעולם בכלל.

 מעדויות שאספנו עולה כי מי שמאכיל יונים במרחב הציבורי בעיר עשוי לקבל אזהרה מהפקחים העירוניים, זאת בטרם מתן קנס כספי בנושא. מי שקיבלה אזהרה כזו היא רחל זביב שלדבריה, שהתה ברחבת רחוב שרת עם נכדה הפעוט וזרקה ליונים פחות מחצי פריכית אורז. "אני לא מאכילה באופן קבוע וגם אם כן, תמוה בעיניי מדוע העירייה החליטה לאסור זאת".

 "כששאלתי את הפקחית מדוע למעשה אסור להאכיל את היונים נעניתי כי 'יונים מביאים מחלות', אבל אין ספק שמדובר במיתוס ותו לא", אומרת זביב, "זו חוצפה לדעתי – מה הבעיה להאכיל את היונים בשאריות מהבית? מגיעים אנשים, נהנים לראות אותן, מצטלמים איתן, למי זה מפריע? ברור שהשלכת לחם רטוב או בכלל מזונות רטובים, עלולה להביא לכלוך ומזיקים, אבל מה הבעיה אם מאכילים את היונים בשאריות לחם יבשות?".

 בעירייה מסרו בתגובה כי,"האכלת ציפורים ויונים במרחב הציבורי נאכפת על פי חוק העזר לשמירה על איכות הסביבה ומניעת מפגעים, שכן במקרים רבים מדובר על השלכת פסולת שעלולה לפגוע בבריאות הציבור." 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
עדיין מושלמת
כל המי ומי
חניון מוריה
כמה תעלה חניה בחניון כיכר השוק בכ"ס?
ששה פצועים בתאונה בעכו
מהפך בחיפה, סיבוב שני בי-ם, חולדאי מנצח בתא
מהפך בחיפה, סיבוב שני בי-ם, חולדאי מנצח בת"א
דר ענת עמיטל מנהלת יחידת ריאות במרכז הרפואי זיו בצפת
היום הבינלאומי ללא עישון
נאום האלופים
מציינים את הסיגד