כפר סבא

תעפיל לרבע?

נבחרת הבנים בכדורסל של תיכון כצנלסון תתארח היום (חמישי) אצל עמק החולה בכפר בלום במסגרת שמינית גמר ליגת התיכונים. בחמישי הבא יתקיים הגומלין בכפר סבא, כאשר המנצחת בסיכום שני המשחקים תעפיל לשלב רבע הגמר היוקרתי

זאב גולדשמיט 01/11/2018
נבחרת הכדורסל של כצנלסון. העפילה לשמינית הגמר (צילום: פרטי)

שחקני נבחרת הכדורסל בנים של תיכון כצנלסון כפ"ס הוכיחו שיש למה לצפות. אחרי ששה ניצחונות בשלב המוקדם ובשלב הבתים, היא העפילה לשמינית הגמר אליפות בתי הספר התיכוניים. היום (חמישי) תתמודד במשחק הראשון מבין שניים נגד מקיף עמק החולה כפר בלום. הגומלין ייערך בכפר סבא ביום חמישי הבא (13:30 היובל). המנצחת בסיכום שני המשחקים תעפיל לשלב רבע הגמר.                                       

בשלב הבתים כצנלסון השיגה ניצחונות כפולים על יריבות חזקות כמו בליך ר"ג, ליד"ה ירושלים, והריאלי חיפה. זה היה סיום פרק ראשון של שחקנים שנמצאים כל הזמן יחד על המגרש. את נבחרת התיכון מאמן יניב פילו, שבמקביל מאמן את אותם שחקנים גם בקבוצת הנוער של הפועל כפ"ס, ולצידו עוזרו יוני פונט. על כל הפרויקט מפקד הוד בן הרצל, שבנוסף להיותו מאמן הקבוצה הבוגרת של הפועל כפ"ס, הוא המנהל המקצועי של המחלקה ונבחרת התיכון.                                    

 "מה שמייחד את נבחרת כצנלסון זה חבורה של ילדים שעובדים הרבה שנים יחד, ומשתדלים ליהנות ממה שהם עושים. ההצלחה נובעת מעבודה קבוצתית, כל אחד שם בצד את האגו לטובת הצלחת הקבוצה" סיפר המאמן פילו.                  

רוב השחקנים משחקים בקבוצת הנוער של הפועל כפ"ס בליגת העל, פרט לשחקן אחד שהוא הצעיר מכולם (ניר שפר, תלמיד כיתה י'). כיוון שמדובר באותו צוות אימון, האימונים אחידים, ובמהלך השבוע הם מקיימים שני משחקים.

 יניב, מה הסיכוי של כצנלסון לזכות באליפות התיכוניים?

 "אנחנו חיים משלב לשלב, ולא מתסכלים רחוק. עם זאת, אנחנו מאוד מאמינים בעצמנו וביכולתנו לעשות הישג יפה השנה. המשימה הקרובה היא עמק החולה, קבוצה עקשנית עם הרבה  אופי. קודם נעבור אותם, ואז נוכל להסתכל על המשימה הבאה".

האם אתה יכול להצביע על שחקן מסוים שבעוד מספר שנים יהיה שחקן מוביל בכדורסל הישראלי?

 "יש בקבוצה מספר שחקנים מוכשרים, קשה להצביע על משהו ספציפי. גם בשלב הבתים, בכל משחק נתון היה אצלנו שחקן אחר שהוביל את הקבוצה. אין לנו שחקן אחד שהקבוצה תלויה בו, אנחנו משחקים מאוד קבוצתי".

המאמן לא מציין שמות, אבל אנחנו יכולים. השחקנים המובילים הם שני שחקני נבחרת הקדטים: רועי פריצקי ושגיא זילברשלג. מכה נחתה על הקבוצה, כשזילברשלג סיים את העונה לאחר שנפצע באימון וקרע את הרצועה הצולבת. שחקן נוסף שבולט בקבוצה הוא עילי שאול, שחקן סגל נבחרת הנוער.

פילו, מה ההצלחה עושה לשחקנים?

"ההצלחה מכניסה בהם ביטחון ותורמת מבחינת ההישגים בלימודים ומבחינה חברתית. הם בני נוער שצוברים חוויות יחד, לומדים לחיות בתוך קבוצה, שבה כל אחד צריך לעזור לשני. זה דורש בגרות ואופי מיוחד, שרק אם יש לך את זה אפשר להצליח".                                                                      

יניב פילו מאמן כבר עונה עשירית במחלקת הנוער של הפועל כפ"ס. הוא מאמן ארבע קבוצות בו זמנית: פרט לנבחרת כצנלסון וקבוצת הנוער הוא מדריך את ילדים א' וקט-סל א (כיתות ו').                                                                             

קבוצת הנוער של הפועל כפ"ס סיימה בעונה שעברה במקום החמישי, והשאיפה העונה היא לשחזר לפחות את אותו הישג. העונה הנוכחית רק בתחילתה, במהלכה ניצחה את גליל עליון והפסידה לעמק יזרעאל. אבל הראש כבר בצמד המשחקים נגד כפר בלום, בתקווה לעבור את שמינית הגמר – שלב שבו נעצרו בעונה שעברה.                                                         

 

 


 

עוד בכפר סבא
שרון יונתן 12/09/2019
זאב גולדשמיט 03/09/2019
זאב גולדשמיט 29/08/2019
זאב גולדשמיט 27/08/2019
זאב גולדשמיט 22/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מתחם הפיאצה. התחדשות עירונית
מתחם התחדשות עירונית חדש בחדרה
מיכל כרמלי מנהלת בית הספר היובל
מנהלת בית הספר לוכדת הדבורים
מגדל העמק: הסתיים פרויקט החלפת גגות האסבסט
מגדל העמק: גגות האסבסט הוחלפו
מתחת לקו האדום
מתחת לקו האדום
מבהירה את הבלתי ידוע
הצחוק טוב לבריאות
סבא וסבתא דיגיטליים
תערוכה בגלריה בפארק רעננה
תערוכה בגלריה בפארק רעננה