כפר סבא

מתכוננים בשגרה מוכנים בחירום

עיריית כפר סבא קיימה תרגיל חירום ליחידת השיטור העירוני ולמחלקת פיקוח ואכיפה. במקביל, אגף חירום וביטחון פרסם קמפיין מוכנות לתושבי העיר

כתב לוקאל 06/11/2018
קמפיין מוכנות לחירום (צילום: דוברות)

עיריית כפר סבא, בהובלת אגף חירום וביטחון ומחלקת פיקוח ואכיפה, קיימה השבוע תרגיל חירום ליחידת השיטור העירוני ולעובדי הפיקוח העירוני אותו הנחה שי זייד מנהל אגף הביטחון. במסגרת התרגיל התאמנו הצוותים על בידוד זירת האירוע בעת אירוע חירום, פעולה שמטרתה סגירת מקום האירוע על מנת לאפשר לגורמי ההצלה טיפול מיטבי. יש להדגיש כי בעת אירוע חירום המתרחש בעיר, מוקפצים למקום כלל הצוותים העירוניים כשיחידת השיטור העירוני ומחלקת פיקוח ואכיפה אחראיות על אבטחת המקום ובידודו.

התרגיל התקיים כחלק מתרגול שוטף שמקיימת העירייה לעובדיה ולמתנדביה. כל התרגילים מתקיימים במטרה להנחות את מנהלי המכלולים ובעלי התפקידים בעירייה, כולל מתנדבים בטיפול באירועי חירום, על בסיס הנוהל העירוני ולתרגל את תפקידיהם כמו גם המצבים שנוצרים במצבי חירום כמו: דחק בקרב האוכלוסייה, תושבים שמגיעים למקום האירוע ועוד.

נוסיף כי אגף הביטחון בשיתוף מחלקת עבודה קהילתית והתנדבות מרכזים את גדודי המתנדבים בחירום, שהוקמו מתוך מהניסיון בארץ ובעולם והידיעה כי התנדבות אזרחים היא מאבני הייסוד של החוסן האישי והחברתי באירועי משבר וחירום. לכן הוקמו בעיר צוותי מתנדבים לחירום ביניהם: גדוד המתנדבים, צוות פאפות, צח"ש עלייה, יחידת הרחפניים, איחוד והצלה ועוד.

רק לאחרונה, יצא אגף הביטחון בקמפיין מוכנות לתושבי העיר תחת הסיסמה "מתכוננים בשגרה מוכנים בחירום". במסגרת הקמפיין הונגש המידע החשוב לתושבים לשעת חירום באמצעות עיצוב מזמין, מודרני ועדכני. במסגרת זו, פורסמו שלושת השלבים להתנהלות נכונה ומהם החפצים שיש לשים בערכת החירום המשפחתית באתר העירוני, בפייסבוק ובחוצות העיר.

שי זייד, מנהל אגף חירום וביטחון, "בהתאם לסיסמה 'מתכוננים בשגרה מוכנים בחירום' העירייה מקדישה זמן ומשאבים להעלאת רמת המוכנות העירונית לאירועי חירום. לצד מוכנות היחידות העירוניות ויחידות המתנדבים ישנה חשיבות  רבה למוכנות התא המשפחתי ואני מזמין את התושבים להקדיש מספר דקות לעיון בהנחיות ולביצוע ההכנות הנדרשות להתמודדות עם מצבי חירום".

 


עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
גופת הנעדרת אותרה קבורה ליד ביתה
רשימת "חלק" הסירה את מועמדותה למועצה
שישה מתנדבים מרעננה הקימו את סיירת התיקונים
אנשי הסיירת
מערכת הבחירות מגיעה לרתיחה עם תלונה של ברוידא במשטרה ותלונות הדדיות על הסתה
למה לה פוליטיקה עכשיו?
למה לה פוליטיקה עכשיו?
הנוער של הליונס מתגבש
מעבדת סמים אותרה בעפולה
ששה פצועים בתאונה בעכו