כפר סבא

כמה תרומות קיבל סער בבחירות?

יוסי סדבון פנה אל מבקר המדינה וביקש לבדוק את הליך הדיווח על תרומות שהועברו לרפי סער

זאב שרגא 08/11/2018
יוסי סדבון (צילום: דניאלה קונטיני) ורפי סער (צילום: מטה רפי סער)

המועמד לראשות העירייה, עו"ד יוסי סדבון, שיגר השבוע בקשה למבקר המדינה, לבדוק את התנהלותו הכספית ואת התרומות שקיבל המועמד לראשות העירייה רפי סער, לפני הסבב השני שיתקיים בין השניים ביום שלישי הקרוב. במטה הבחירות של סדבון אמרו כי הפנייה למבקר נעשתה "לאור העובדה כי לא נמצא זכר לזהות התורמים ולסכום שנתרם על ידם, דבר המהווה הפרה בוטה של חוק הרשויות המקומיות".  

עוד נמסר מהמטה כי, "בחודש מאי 2018 נקרא סדבון לפגישה עם נציגי מפלגת העבודה, בה הציעו לו מימון למסע הבחירות ובלבד שיתמודד מטעם המפלגה. כשסירב, חתמו נציגי המפלגה עם יריבו, רפי סער".

סדבון אמר כי, "להערכתי מדובר במאות אלפי שקלים שאינם מדווחים לפני חתימת ההסכם עם מפלגת העבודה. יש לקיים בדיקה מהירה ולדווח לציבור מי תרם לסער ובאיזה סכומים במהלך המחצית הראשונה של שנת 2018".

 מבדיקה שערכנו גם אנחנו עולה כי אכן רשימת התורמים של סער אינה מופיעה באתר מבקר המדינה, שם מסרו בתגובה כי, "רשימת המועמדים 'רפי סער – דרך חדשה' הינה 'רשימת בת' של מפלגת העבודה, שהיא 'סיעת אם'. לפי הוראות החוק כל החשבונות של רשימות וסיעות הבת  מנוהלות על ידי סיעת האם. על פי הנחיית מבקר המדינה במקרה של סיעת אם, פרטי התרומות שהתקבלו מפורסמים באתר האינטרנט של סיעת האם, במקרה זה באתר האינטרנט של מפלגת העבודה".

  ניגשנו לאתר מפלגת העבודה, שם מצאנו דיווח אודות 4 תרומות שהועברו לסיעה בכפר סבא, השאר כך נראה, ידווחו בהמשך.  

 

 רפי סער מסר בתגובה: "מר סדבון איבד את זה ומצוי בלחץ גדול ובצדק. חודשים של יהירות התנפצו על קרקע המציאות. הוצאותיי מדווחות באמצעות מפלגת העבודה המממנת את קמפיין הבחירות שלי".

 

zeevshraga1978@gmail.com


 

 

עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 26/09/2019
קרן שלהבת 26/09/2019
זאב גולדשמיט 18/09/2019
זאב גולדשמיט 12/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
חדשות הבחירות
חדשות הבחירות
נעצר חשוד בגניבת עשרות אלפי שקלים
תחנת כיבוי אש צפויה לקום ברעננה
פצועה קשה בתאונה בין מספר כלי רכב בירושלים
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
"אנחנו נהיה הפתעת הבחירות ברעננה"
הולכת רגל נפצעה בינוני בבת ים
פריחת הרקפות היווניות
פריחת הרקפות היווניות