כפר סבא

הוגשה תביעת רשלנות נגד בי"ח מאיר

על פי התביעה במקום להסיר גוש סרטני בצוואר פגעו במיתר הקול ובמנגנון לייצור סידן

כתב לוקאל 08/11/2018
עו"ד ויקי בקשי. טענה לרשלנות (צילום: אייל יצהר)

אישה בת 73 תובעת כשני מיליוני שקלים מקופת חולים כללית- בעלי בי"ח מאיר בכפר סבא - בטענה שבמקום להסיר גוש סרטני מהצוואר, גרמו לפגיעה במיתר הקול הימני ובמנגנון לייצור סידן. עקב הרשלנות בניתוח הראשון האשה נאלצה לעבור כעבור 4 חודשים ניתוח חוזר להסרת הגידול שלא הוסר בניתוח הראשון.

כך עולה מתביעה שהגישה לבית משפט השלום בתל אביב באמצעות עורכי הדין דורי כספי וויקי בקשי משרד כספי-סרור ושות'.

כתוצאה מהפגיעה במיתר הקול בניתוח, האשה סובלת מצרידות יומיומית, קושי בדיבור, קשיי נשימה ובליעה והרגשת חנק. בנוסף עקב הפגיעה במנגנון בייצור סידן שנגרם בעת הניתוח, היא סובלת מנימול בפנים ובידיים, מהתכווצויות בלתי רצוניות בגפיים וחוששת מנפילות וחבלות בשל הידלדלות העצם עקב המחסור בסידן.

מהתביעה עולה כי לאחר שהתגלה גוש סרטני בגודל של מספר סנטימטרים בבלוטת התריס, עברה לפני כ-4 שנים וחצי ניתוח לכריתה מלאה של הבלוטה, אך כבר לאחר הניתוח האשה התלוננה על שיתוק במיתר הקול הימני ועל כך שהיא חשה שהגוש הסרטני לא הוסר. הרופאים הרגיעו את הגברת וטענו כי מדובר בנפיחות מהניתוח שתחלוף עם הזמן. כמה ימים לאחר הניתוח האשה אושפזה שוב בבי"ח מאיר, עקב ירידה חריפה ברמת הסידן, נימול בידיים ובפנים והתכווצויות בגפיים.

כשהגיעה התוצאה ההיסטולוגית מהניתוח, התברר כי הגוש הסרטני שהוסר היה בגודל של פחות משני מילימטרים.  נוכח תלונותיה של התובעת על קיום גוש בצוואר, למרות הניתוח שעברה, היא הופנתה לבדיקת אולטרסאונד חוזרת ואז אובחן כי הגוש הסרטני לא הוסר. בעקבות כך 4 חודשים לאחר הניתוח הראשון נאלצה לעבור ניתוח חוזר להסרת הגוש הסרטני, הפעם בבית חולים בילינסון.

מומחה אף אוזן גרון מטעם התביעה קבע בחוות דעתו כי באופן בלתי סביר, במהלך הניתוח לא טרח איש למשש כראוי את הצוואר ולחפש גושים נוספים או בלוטות לימפה חשודות כפי שראוי ומקובל לעשות.

לדעת המומחה הפגיעה במיתר הקול הימני ובבלוטות שאחראיות על מנגנון ייצור הסידן, יכלו להימנע.

עורכי הדין דורי כספי וויקי בקשי משרד כספי-סרור ושות' טוענים בתביעה כי רופאי ביה"ח התרשלו כשפעלו בחוסר מיומנות, חוסר זהירות וחוסר תשומת לב. כיום התובעת סובלת מנכות בשיעור של 50 אחוזים לצמיתות.

התובעת מבקשת שבית המשפט יפסוק לה פיצויים בגין הוצאות רפואיות, כאב וסבל, עזרת צד ג' והוצאות נסיעה לטיפולים.

 מבית החולים מאיר נמסר: "התביעה עדין לא הגיעה לביה"ח. לכשתגיע לידינו נבדוק את כל הטענות ונענה במסגרת ההליך המשפטי".


עוד בכפר סבא
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 07/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 04/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
סודיק אטנדה
רכש כפול להפועל כפר סבא
עדכון הנחה בארנונה למשרתי מילואים
משפט ספיר ניסני: סנגורה הרביעי ביקש להתפטר מהייצוג
זה"ב בגיל הזהב
ולאדן כבר לא פה
תופעה מחרידה בשכונת רמת הדר
עתיקה ואינטראקטיבית
"אני לא סלב, רק עובדת עירייה בתחום הפיקוח העירוני"