כפר סבא

חילופים על הקווים

רפי יצחקי, שמונה למאמן קבוצת הנוער בכדורגל במקומו של גיא רוזנצוויג, מכוון גבוה. עמית יברבאום, הבן של ומשחקני הקבוצה, מספר על טבילת האש הראשונה שלו בקבוצת הבוגרים

זאב גולדשמיט 08/11/2018
עמית יברבאום. התרגשתי מאוד (צילום: משה כהן)

זעזועים בקבוצת הנוער של הפועל כפר סבא. אחרי פתיחת עונה לא טובה הוחלט במועדון לשחרר את המאמן גיא רוזנצוייג, ובמקומו מונה רפי יצחקי, שחוזר לקדנציה שנייה במועדון.                                                                            

יצחקי ניהל לפני שבועיים משחק ראשון אחרי שקיים אימון אחד בלבד, ואילו השבוע כבר ראו סימנים של שינוי כשקבוצת הנוער הביסה את עירוני טבריה 0:6. בעקבות הניצחון כפ"ס תופסת את המקום השמיני בטבלת ליגה לאומית צפון עם 11 נקודות, כשלמוליכה הפועל עכו מספר כפול (22 נקודות).    

כבר מספר שנים שבכפר סבא שואפים לחזור לליגת העל, אבל דברים השתבשו בדרך. ליצחקי ניסיון רב באימון במחלקות הנוער, והוא מגיע עם שאיפות לקדם את הפועל כפר סבא לצמרת.                                                            

"כשאימנתי בהפועל רעננה היינו במרחק שמונה נקודות מהמקום הראשון ובסיום אותה עונה עלינו ליגה" סיפר יצחקי. "זה לא אומר שזה מה שיקרה העונה עם הפועל כפ"ס. בשלב הזה קשה לי לחשוב על עלייה, וכל המטרה שלי היא לייצב את הקבוצה, שהדברים יעבדו נכון, שנייצר הצלחה ועוד הצלחה, ולאט לאט נוכל להתקדם".

רפי, אתה מודע לכך שבהפועל כפר סבא לא מסתפקים בליגה שניה?

 "המועדון עבר הרבה שינויים בשנים האחרונות, ושם המשחק הוא סבלנות. את העבודה שלי ישפטו לאורך זמן, ואני אופטימי לגבי הקבוצה".                                                          

עלייה לליגת העל היא מטרה חשובה, אבל המטרה הראשונה של כל קבוצת נוער היא לייצר שחקנים לקבוצה הבוגרת של המועדון ומי שמסומן כפוטנציאל מקרב דור הצעירים הוא עמית יברבאום, בנו של כוכב העבר של המועדון, מוטי.            

עמית (17) תלמיד כיתה י"ב בתיכון כצנלסון, שותף בשבוע שעבר לראשונה במשחק הגביע של קבוצת הבוגרים הפועל כפר סבא בניצחון על בני ריינה, והאבא מוטי כתב בפוסט מרגש, שזכה לתגובות רבות: " 21 שנה לאחר שפרשתי ממשחק, התרגשתי עד דמעות לראות את הבן שלי ואת השם יברבאום בקבוצה הבוגרת של הפועל כפ״ס. המון בהצלחה ילד, ב"ה תעשה ותצליח בעבודה קשה וצנועה".                                           

עמית יברבאום היה עד לעונה שעברה שחקן נערים. זו עונה ראשונה שלו בנוער, והמטרה במועדון היא לשלב אותו בהדרגה בבוגרים. הוא החל לשחק בקבוצות הילדים של הפועל כפ"ס, ומשם נדד להפועל עלייה כפ"ס. בעונה שעברה שיחק בנערים א' של הפועל רעננה, והעונה חזר להפועל כפ"ס, שם הוא משמש בקבוצת הנוער כקפטן משותף עם השוער דן דרורי.                                                               

 "כשהמאמן אמר לי להתחיל בחימום, התרגשתי מאוד ועלו בי זיכרונות שכשילד הייתי הולך עם אבא למשחקים של הפועל כפ"ס ותמיד חלמתי להיות שחקן כמוהם" סיפר עמית יברבאום, "כילד הייתי מעריץ את עומר פדידה, ופתאום לשחק לצידו נתן לי סיפוק והחדיר בי תחושת בטחון. שיחקתי רק 20 דקות, אבל התרגשתי שכולם תמכו ועודדו אותי".

עמית, מה אבא אמר לך לפני המשחק?

"אבא לא ידע, אני הודעתי לו שהזמינו אותי. אני מרגיש שהגעתי לזה בזכות עצמי ולא בזכות אבא, שלא היה מעורב בשום דבר".

איפה תהיה עוד חמש שנים?

 "בליגת העל עם הפועל כפר סבא".

 

 

 

עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 05/12/2019
זאב גולדשמיט 26/11/2019
זאב גולדשמיט 21/11/2019
זאב גולדשמיט 20/11/2019
זאב גולדשמיט 12/11/2019
זאב גולדשמיט 07/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מוצרי וישי
מנקים ומנקים את עור הפנים
חשד: פורץ נפל מקומה שלישית ונהרג
תושב פרדס חנה נורה למוות
כטון של בשר בקר לא ראוי למאכל נתפס בצפון
הושמד כטון של בשר לא ראוי למאכל שנתפס בצפון
מתאבק הואשם בגידול סמים וגניבת חשמל
שר האוצר זורה חול בעיני הציבור
"שר האוצר זורה חול בעיני הציבור"
קמפיין שילוט חניות נכים
קמפיין שילוט חניות נכים
נדחתה העתירה נגד העירייה בגין אכיפת חוק העזר לפתיחת עסקים בשבת