כפר סבא

ראש העירייה– רפי סער

לאחר מאבק צמוד ניצח סער את יוסי סדבון בפער של 53.20% אל מול 46.80%

זאב שרגא 14/11/2018
סער חוגג ניצחון (צילום: אלן שיבר)

אמש (שלישי) הגיעה לסיומה מערכת הבחירות הסוערת בעיר, עם ניצחונו של מי שנבחר להיות ראש העירייה החדש של כפר סבא, רפי סער. לאחר ספירת הקולות קיבל סער 53.20% שהם 20,010 קולות בוחרים אל מול יוסי סדבון, שקיבל 46.80%, שהם 17,605 קולות בוחרים.

מיד עם נעילת הקלפיות החלו להתאסף מאות פעילים במטה הבחירות של סער, כשהם עוקבים מקרוב אחר זרימת התוצאות מהקלפיות ברחבי העיר, סער מוביל וסדבון אחריו, מרוץ צמוד לכל הדעות שהשאיר את המתח באוויר כמעט עד הדקה האחרונה, אולם כשהחלו להגיע תוצאות הקלפיות בשכונות הוותיקות, מעוזם של הציבור הדתי והמסורתי, התבהרה התמונה וניכר כי סער הוא המנצח הגדול של בחירות 2018.

מי שעבר ברחוב התע"ש באזור התעשייה, שם ממוקם מטה הבחירות של סער, לא יכול היה להתעלם מתחושת הניצחון הגדולה של מאות ואולי יותר פעילים, שגדשו את הרחוב ואת הכביש ושרו שירי שמחה. עוד ועוד פעילים הגיעו לברך על הניצחון והחגיגה נמשכה כשסער מודה לכלל הפעילים.

 "כפר סבא ניצחה"

"היום כפר סבא ניצחה," אמר ראש העירייה הנבחר, רפי סער, "היום התושבים אמרו- אנחנו רוצים הנהגה עם ניסיון שתעבוד בשבילנו. מחר נצא לדרך חדשה. דרך של עשייה למען העיר הנפלאה שלנו בכל תחומי החיים. אני מודה לתושבי כפר סבא על האמון, התמיכה, הליווי והאהבה - אני מבטיח לא לאכזב אתכם. בכוונתי להיות ראש העיר של כולם ולפעול במרץ על מנת להוביל את כפר סבא לדרך של מצוינות בכל התחומים. תודה, אני אוהב אתכם".

 האם מתרקמת כבר קואליציה בפתח?

 "אנחנו לא עורכים כרגע משאים ומתנים", אומר סער, "לאחר כניסתי לתפקיד אזמין את כלל חברי המועצה להיות שותפים בעשייה. כפר סבא עברה תקופה לא פשוטה ואני מזמין את כולם להיות שותפים לעשייה, לטובת תושבי כפר סבא וילדיה".

ראש "הרשימה שלנו", עו"ד עדי לוי סקופ, הביעה תמיכתה בסער מיד לאחר הסיבוב הראשון וברכה על התוצאות: "אני גאה ונרגשת מבחירתו של רפי סער לראשות העיר, מנהיג מנוסה, מחבר ומלכד ובעל ההבנה, הלב והאנרגיות להוביל את העיר ולהצעיד אותה קדימה לדרך חדשה עם צוות מנוסה ותכנית עבודה חכמה, שוויונית וחדשנית. אני וכל חברי 'הרשימה שלנו' מצפים כבר לתחילת העבודה המשותפת שלנו במועצת העיר במסגרתה נקדם יחד את כל הנושאים בהם התחייבנו לטפל עבור תושבי השכונות הירוקות ועבור כל העיר הנפלאה שלנו".

 מי שפעל בימים האחרונים ביתר שאת למען בחירתו של סער, הוא חבר המועצה עו"ד איתן צנעני, יו"ר סיעת תנופה, שפעל בשכונות הוותיקות בסיוע פעיליו ואין ספק כי את התוצאות ראינו בקלפיות המדוברות, ניצחון בפער ניכר לסער. "אני מברך את רפי סער על נצחונו. אין ספק שלציבור הדתי ותושבי השכונות יש חלק מכריע בבחירתו", אמר צנעני בתגובה, "לצערי מערכת הבחירות בסיבוב השני הגיעה למקומות שלא מתאימים לכפר סבא אולם הציבור הכפר סבאי אמר את דברו בצורה ברורה: כן לאחדות ויחסים טובים ולא לשיסוי ופילוג נגד ציבורים שונים בעיר. כעת הגיעה העת לאיחוי הקרעים ואיחוד הציבור הכפר סבאי על כל גווניו ואוכלוסיותיו. אנו מבחינתו נעשה הכל לסייע לרפי סער במהלך חשוב זה של איחוי הקרעים."

אכזבה במטה סדבון

כזכור, מיד לאחר הסיבוב השני חברו המועמדים לראשות העירייה, עילאי הרסגור הנדין והדר לביא, אל יוסי סדבון, בהסכם קואליציוני בו הבטיחו את ביצוע תכניותיהם לעיר לאחר הבחירות. בין השאר קיבלו שניהם את תפקיד סגן ראש העירייה, אולם נראה כי החיבור של השלושה לא עבד. בעת ספירת הקולות ישבו השלושה במטה הבחירות של סדבון, מוקפים עשרות פעילים מתוחים והאכזבה הגדולה, ניכרת על פניהם.

 עוד טרם קבלת התוצאות המלאות אמר סדבון לפעילים במטה: "תודה רבה לכל מי שהגיע לכאן, על המאמץ העצום של שלושת המטות, המטה שלי, של עילאי ושל הדר, עשינו פה מאמץ משותף במשך שבוע מאז ההסכמים שלנו ועל הנייר היינו אמורים לנצח. כרגע אנחנו לא יודעים את התוצאות האמיתיות חסר לנו כ – 12% של המצביעים וקולות החיילים להם נמתין יום או יומיים. אני מודה לכל מי שהגיע לכאן, לחברי לדרך ולפעילים, אני מקווה שנצא לדרך חדשה, עם כפר סבא בראש."

 שאלנו את סדבון- האם אתה רואה את עצמך חבר בקואליציה של סער? כיצד אתה מסביר את ההפסד, למרות האיחוד עם שתי הסיעות מהגדולות במועצה? והאם לדעתך הסוגיה הדתית, היא שהכריעה את הכף?

"טרם עשינו ניתוח של תוצאות הבחירות שהיו צמודות ומהן הסיבות לכך שלמרות 2 הסכמים קואליציוניים לא הצלחנו להוביל  לניצחון", אמר סדבון, "נתכנס בקרוב ונחליט לאן פני הסיעה כפר סבא בראש".

 עילאי הרסגור הנדין: "המצביעים הכריעו: רפי סער יהיה ראש עיריית כפר סבא. אני מברך אותו על ניצחונו ומאחל לו ולכפר סבא כהונה מוצלחת שתביא דרך חדשה ושונה מזו שהייתה בעשור וחצי האחרונים. תודה מעומק הלב לפעילים הנהדרים שהתגייסו עבורי ועבור המטרה המשותפת גם בסיבוב השני. זה לא מובן מאליו כשמדובר בפעילות עבור מועמד אחר. תודה לחברים החדשים ממטות הבחירות של שותפיי, יוסי סדבון והדר לביא, שפגשתי במטה הבחירות המשותף במהלך השבוע האחרון והוכיחו יכולת מופלאה לעבוד ביחד ולשתף פעולה, לחברי סיעת מרצ במועצת העיר ולכם, המצביעות והמצביעים, על כך שהגעתם לקלפיות ותמכתם בניסיון שלנו לכונן קואליציה ליברלית חופשית בכפר סבא. אמשיך לפעול למען תושבי כפר סבא. נמשיך ביחד, אני ואתם, כדי לשמור על העיר שלנו ולהפוך אותה לטובה יותר."

הדר לביא: "אני רוצה לברך את ראש העיר הנבחר ולהודות לכל הציבור הגדול שתמך בי לכל אורך הקמפיין, זה מרגש וזה וחזק מאוד. אני לוקחת כמה ימים של שקט לחשוב מה לעשות וקצת להיות עם המשפחה. אני מבטיחה לעדכן ברגע שאדע מה הצעדים הבאים ובכל מקרה, אמשיך לקדם את כפר סבא ככל יכולתי, לאחד ולחבר בין הקהילות השונות בעיר."

 

 

    zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
ראשונים בבגרויות
הסתיימה הטמנת רשת החשמל ברחוב השוק בת"א
מכונת כביסה קונסטרוקטה ב 1890שח
מחסני היבואנים במבצעים חסרי תקדים
יו"ר חדש להנהגת הורי הגנים
שידרוג תשתיות הניקוז בשכונת קפלן
"תנו לבננו סיכוי להרגיש כמו כולם"
פשוט סחיטה ואיומים
"פשוט סחיטה ואיומים"
הדמיות לרכבל
בקרוב תגיעו ברכבל לכותל המערבי?