כפר סבא

מגישה להן

היכרות עם מרסלה, המגישה הברזילאית של קבוצת הנשים בכדורעף. מרסלה מספרת מדוע הגיעה לשחק בקבוצה מהשרון, מה דעתה על הליגה הישראלית, מהן שאיפותיה המקצועיות, ומה הכי קשה לה בארץ

זאב גולדשמיט 15/11/2018
מרסלה. נהנית בהפועל כפר סבא (צילום: יוסי לזרוב)

אחת ההצלחות הנעימות של הפועל כפר סבא בכדורעף היא המגישה מברזיל, מרסלה, שהתאקלמה היטב ומשחקת כאן כבר עונה שלישית. הכינוי שלה מרסיליה, היא בת 30, גדלה בריו דה ז'נרו, ובשנה האחרונה אף הכירה חבר ישראלי, והם יוצאים יחד.                                                                             

כבר בגיל צעיר מרסלה יצאה לאירופה כדי לפתוח בקריירה מקצוענית . בעבר שיחקה שלוש שנים בספרד, והמשיכה לקבוצת ספליט מקרואטיה. בעונה שלאחריה הגיע לישראל, להפועל כפר סבא, שם מרוצים מאוד מיכולתה. תפקיד המגישה הוא אחד החשובים בקבוצת כדורעף, ובכפר סבא טוענים שיש לה חיבור טוב עם השחקניות, ושהמשחק שלה מאוד חכם".

מרסלה, מדוע בחרת בכפר סבא?

"הקבוצה בברזיל שאליה הייתי אמורה להצטרף, התפרקה, ובדיוק הסוכן המליץ לי על ישראל. לא חלמתי שאגיע אי פעם לשחק בישראל, אבל אני חושבת שבחרתי טוב. התחברתי טוב לשחקניות, למאמן ולהנהלה. יש לנו מאמן טוב מאוד, חן, ולי יש חיבור טוב איתו. האווירה בקבוצה טובה, אנחנו כמו משפחה. האנשים כאן חמים, כמו בברזיל. רק השפה העברית קשה, אני מבינה כמה מילים אבל לא מתחברת לזה".

מה דעתך על הליגה הישראלית בכדורעף?

"הליגה לא חזקה במיוחד. יש כמה קבוצות טובות, אבל לא מספיק. השחקניות לא מקצועניות, הן עובדות בעוד עבודה. בישראל מתאמנים פחות מאשר בברזיל, אבל העונה הוסיפו לנו אימוני כושר, ולפעמים אנחנו מתאמנים פעמיים ביום".

האם כפר סבא תוכל להחזיר לעצמה את האליפות?

"אנחנו שואפות לקחת העונה את הדאבל: אליפות וגם את הגביע. אנחנו כבר מחכות למשחק נגד מכבי חיפה בחודש הבא, אחרי מה שהן עשו לנו בעונה שעברה".

הבנתי שיש לך חבר. היכן הכרתם?

"נכון, יש לי חבר ישראלי, עומר יואל, והוא בן גילי. אנחנו שנה ביחד. הוא עובד בחדר כושר, שם גם הכרנו. העונה הזאת הוא גם עובד עם הקבוצה, אחראי על הכושר הפיסי של הבנות".

אתם חושבים על חתונה?

"עוד מוקדם לדעת. טוב לנו ביחד כרגע. אנחנו רק שנה ביחד, נראה מה יהיה..."

היכן נראה אותך עוד שלוש שנים?

(צוחקת) "רק אלוהים יודע. אני חיה את היום, מה יהיה בשנה הבאה? לא יודעת. אין לי תכניות לעזוב , אלא להמשיך בכפר סבא".

איך את מעבירה את הזמן מחוץ לאימונים?

"אני לא אוהבת לדבר על חיי הפרטיים. אחרי אימון אני נחה בבית, אוהבת להיות עם החבר, לשמוע מוזיקה. בחופשת הקיץ אני נוסעת לבקר את משפחתי בברזיל. יש לי שם אח, צעיר ממני".

איך הוריך מקבלים את זה שכבר שנים את משחקת הרחק מהבית?

"הם שמחים כשאני מאושרת, ואני בהחלט מאושרת. הם תומכים בכל החלטה שאני מקבלת. יש לי יחסים טובים עם המשפחה".

מה החלום שלך?

"לקחת העונה את הדאבל עם הפועל כפ"ס, בשביל זה אנחנו מתאמנים חזק כל העונה. מאוד כאב לנו שבעונה שעברה הפסדנו לחיפה את האליפות. אבל יש עוד קבוצות חזקות בליגה, אם זה רעננה או ק.ק. ת"א. יהיה מעניין. ויש לנו גם תכניות להצליח העונה במפעל האירופי שעוד מעט מתחיל נגד יריבה מבוסניה".                                            

במסגרת ליגת העל, מרסלה וחברותיה לקבוצת הכדורעף הפועל כפר סבא ניצחו ביום שישי את עירוני קריית אתא 1:3 (22:25; 25:23; 13:25; 19:25) והקבוצה נצמדה למכבי חיפה בראשות הטבלה. כפר סבא ניצחה במערכה ראשונה צמודה, והפסידה בשנייה, אבל בהמשך השתלטה על המשחק ודילגה על קריית אתא, שפעם הייתה אלופה והיום עושה מאמצים להגיע לפיינל פור.                                         

המאמן חן הימלפרב: "היה משחק עם הרבה מתח, וברגעים המכריעים ידענו להתעלות על עצמנו ושיחקנו טוב מבחינה קבוצתית. אני לוקח מהמשחק הזה את האופי שלנו".

 


עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 12/11/2019
זאב גולדשמיט 07/11/2019
זאב גולדשמיט 05/11/2019
זאב גולדשמיט 31/10/2019
זאב גולדשמיט 31/10/2019
זאב גולדשמיט 30/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפגנה בדרישה להסרת האנטנות הסלולריות בסמוך לגני הילדים
גני, אחווה ושני עוצרות את התנועה בקמפיין אריסטו שמט
עוצרות את התנועה בשוק הפשפשים ביפו
הוחמר עונשו של האנס מהקריות
הוחמר עונשו של "האנס מהקריות"
אלפי יח"ד ייבנו בשפרעם
ילד נהרג בנגב - נבדק חשד כי נפגע מרכב
נותרה עם המחמאות
פעילות גיבוש של מורי אלון
יש להם פוטנציאל
ספורט זה קודם כל עבודה קשה
"ספורט זה קודם כל עבודה קשה"