כפר סבא

הולכים לספריית הצעצועים

"קיפי" היא ספרייה שיתופית שהקימה עיריית כפר סבא בשיתוף מיזם "משחק חוזר"

כתב לוקאל 19/11/2018
ספריית הצעצועים (צילום: דוברות עיריית כפר סבא)

"קיפי" הוא שמה של ספריית הצעצועים השיתופית הראשונה בישראל  שהחלה לפעול במרכז הקיימות העירוני "קיפוד". מדובר על שיתוף פעולה בין אגף קיימות וחדשנות בעיריית כפר סבא לבין המיזם החברתי "משחק חוזר" של היזם נדב לשם. הספרייה החדשה מציעה משחקייה שבה יכולים התושבים וילדיהם להתנסות במגוון הצעצועים הרחב, לחקור אותם וכמובן לקחת אותם הביתה בהשאלה. ברגע שסיימו להשתמש בצעצוע ישיבו אותו לספרייה ויוכלו לקחת צעצוע חדש.

מטרת המיזם החדש, להנגיש לילדים מגוון צעצועי איכות בהתאמה רצופה להתפתחותם, תוך חינוך לשימוש חוזר, צרכנות נבונה ושמירה על הסביבה. כמו כן, הפרויקט יחסוך לתושבים כסף רב, שכן מחיר הצעצועים המוצעים גבוה. בספרייה ניתן למצוא מגוון צעצועים רחב, ביניהם: טו דה, מובילים את המכונית, עריסה לבובה, סוס נדנדה פלמינו, חניון מעץ, קוביית פעילות, תוף עץ, סט מטבח ועוד.

שירות זה, מצטרף לשלל השירותים הסביבתיים הניתנים במרכז "קיפוד" שכל מטרתם לעודד את התושבים לצמצם את כמות הפסולת הרבה שנשלחת להטמנה, ביניהם: קפה תיקון, השיתופייה לכלי עבודה וקמפינג, שוק יד שנייה, הרצאות וסדנאות. תפקידו של המרכז הינו לספק כלים וידע לאימוץ אורח חיים מקיים, לשמש מקום מפגש ליצירת קהילה מעורבת ואכפתית כלפי משאבי הסביבה ובכך גם לקדם את כפר סבא בדרך להיות "עיר אפס פסולת" הראשונה בישראל, לצד מדינות וערים מתקדמות בעולם.

קרן שטרית באלי, רכזת קהילה ויזמות תושבים, "המיזם מאפשר לנו להציע לילדי העיר חוויית משחק איכותית, ליהנות מצעצועים מגוונים ללא ההכרח בקנייה ובזריקה של מוצרים מיותרים, שבשנים האחרונות ממלאים את חדרי הילדים של כולנו. מרכז קיפוד, על שלל שירותיו הייחודיים, מספק לכולנו אלטרנטיבה של ממש לתרבות הצריכה ובכך גם לחסוך כסף, גם ליהנות ממוצרים באיכות גבוהה וגם לצמצם את הנזקים הסביבתיים".

נדב לשם יזם "משחק חוזר" , "אנחנו 'במשחק חוזר' חולמים לשנות את כללי המשחק ולהגיע לכל ילדי ישראל. אני מודה לעיריית כפר סבא ומרכז הקיימות קיפוד שגילו רוח חדשנית לאורך כל הדרך וגרמו לזה לקרות ומקווה שעיריות נוספות יבואו בעקבותיהן".

המשחקייה וספריית הצעצועים יפעלו בימי שלישי בין השעות 16:00-19:00 במרכז "קיפוד"- רחוב החי"ש 2.

 

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
"לוחמת"
"העירייה לא עמדה בהבטחותיה"
מקדמים תוכנית למלונות חדשים באילת
"קבלה מעשית מטפלת כאן ועכשיו"
חוף אשקלון ביריד החטיבה להתיישבות
אוזן שנתלשה הוחזרה למקומה בניתוח מורכב
מופע של שירי אריק אינשטיין
מועדון ליונס כפר סבא מארח מופע של שירי אריק אינשטיין
גולדן בוי