כפר סבא

"ללא ההסכם הזה סדבון היה מנצח בהליכה"

את הדברים האלה אומר יו"ר סניף מרצ בכפר סבא, ד"ר פלאח סמארה. לטענתו ההסכם שחתם יוסי סדבון עם יו"ר סיעת מרצ, עילאי הרסגור הנדין, לפני הסיבוב השני, גרם לפילוג מיותר בקרוב התושבים ולמגזרים שלמים, שלא חשבו ללכת להצביע, בעיקר הדתיים ותושבי השכונות, לצאת ולבחור ברפי סער מחשש כי סדבון יפגע בסטטוס קוו

זאב שרגא 22/11/2018
ד"ר סמארה. ההסכם היווה ירייה ברגל שהביא להפסד בבחירות (צילום ארכיון: אלן שיבר)

יו"ר סניף מרצ בכפר סבא, ד"ר פלאח סמארה, לא אהב את תוצאות הבחירות לראשות העירייה בסיבוב השני, בלשון המעטה. לדבריו, תמך מן הסתם בסדבון, אולם, לדבריו ההסכם שנחתם בינו ובין יו"ר סיעת מרצ, עילאי הרסגור הנדין, הוא שפגע בבחירתו של סדבון, נוכח מה שהוא מכנה "פילוג מיותר" בקרב התושבים.

"מאוד רציתי שסדבון יזכה, אבל ראיתי שעילאי עשה כל מיני טעויות שפגעו בניצחון," אומר ד"ר סמארה, "קמפיין הבחירות כולו התנהל בצורה לא נכונה, בעיקר לאחר החיבור עם סדבון וההסכם שנוצר בין השניים, שלכאורה יצר פילוג בין המחנות נוכח סוגיות הקשורות לדת. נוצר מצב שהציבור הכפר סבאי נאלץ לבחור בין מחנה סדבון שלכאורה הצטייר כמי שעלול לפגוע בססטוס קוו, לבין רפי סער."

 "אחרי הסיבוב הראשון נראה היה שסדבון לא שולט בקמפיין ועילאי הוא שמוביל אותו, אולי כיוון שקיבל יותר מנדטים ממנו," הוא אומר, "בסיבוב הראשון סדבון הצטייר כממלכתי מאוד ולקראת הסיבוב השני ההצהרות הקשורות להסעות בשבת, פתיחת היכל התרבות או פתיחת בתי עסק, הן אלה שפגעו בו. יתרה מזאת, הרבה אנשים ראו את ההסכם בין השניים כ"הסכם סחיטה", אומנם הייתי בעד ההסכם אבל הוא למעשה "העיר מתים" באמצעותו, התריס מול מגזרים שכלל לא חשבו ללכת להצביע, בעיקר הדתיים ותושבי השכונות. ללא ההסכם הזה סדבון היה מנצח בהליכה, לדעתי, ההסכם הוא מעין ירייה ברגל שהביאה להפסד בבחירות."

  

לא התייעצו איתי

 

 

 ד"ר סמארה מעלה טענות גם אל מול שיתופו בקמפיין הבחירות של מרצ וטוען שסיכוייו בתור ראש הרשימה היו טובים יותר לכאורה: "אם הייתי מתמודד בראשות הרשימה הייתי מגיע לדעתי לפחות לחמישה או שישה מנדטים. מה גם שחתימה על הסכם מול סדבון הייתי מבקש לידי את סגנות ראש העירייה ללא שכר, עם סמכויות כמו תיק הרווחה לדוגמה," אומר ד"ר סמארה, "לאורך הקמפיין כולו איש לא התייעץ או שיתף אותי, למרות היותי יו"ר הסניף, מידרו אותי מכל החלטה ולמעשה ההחלטות כולן התקבלו לפי מיטב ידיעתי על ידי עילאי, יו"ר הסיעה."

מה היית עושה אחרת אם היית בראש הרשימה?

"ראשית אני בטוח שהייתי מגדיל את מספר המנדטים שהיינו זוכים בהם. שנית נושא השכר – התושבים היו מבינים שלא באתי לסחוט שכר אלא לעבוד והכי חשוב, המשחק הזה לכאורה בסטטוס קוו בעיר, לא הייתי נוהג כך. הרבה תושבים נפגעו מהאמירות המתריסות האלה, אמירות מתנשאות לעיתים, שאני הייתי מוותר עליהן ומונע את הפילוג בקרב התושבים."

 

הרסגור הנדין: "אני גאה בהישג"

 

 יו"ר סיעת מרצ, חבר המועצה עילאי הרסגור הנדין, מסר בתגובה: "מרצ כפר סבא היא הסיעה הגדולה ביותר במועצת העיר. יותר תושבים בחרו להצביע עבורנו מאשר עבור כל סיעה אחרת במועצה. אני גאה מאוד בהישג זה ומודה לפעילים המסורים שהתגייסו לטובת המאמץ במהלך קמפיין הבחירות ונתנו את מיטב זמנם לשם כך. ד"ר סמארה הוזמן שוב ושוב להיות חלק מהקמפיין, ולצערי, לדבריו, במשך כל התקופה הדבר לא התאפשר לו בשל סיבות שונות."

 

 

סדבון: ההסכם שימש ככלי הסתה

 

 

 חבר המועצה, עו"ד יוסי סדבון, מסר בתגובה: "ההסכם שנחתם עם מרצ שימש ככלי הסתה למרות שלא היה שונה ממצע הבחירות של רפי סער שהבטיח במהלך מסע הבחירות ופרסם זאת שיאפשר שאטלים ופתיחת היכל התרבות בשבת. פתיחת חנויות הינה בעייה לאומית שנמצאת בהליכים משפטיים. צר לי על ההשתלחות חסרת הבסיס שכן לא היה בכוונתי לפגוע בציבור הדתי. אני סבור שיש לאפשר לו לקיים את חייו לפי אמונתו ולספק את  צרכיו כפי שצריך לדאוג לציבור שאינו דתי."

 

 

 

 

    zeevshraga1978@gmail.com

 


עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
פצוע דקירה בהרצליה
המטווח העירוני נסגר
לב מלאכותי הושתל בגופו של ילד בן 11
לב מלאכותי הושתל בגופו של ילד בן 11
מחירי השכירות ממשיכים לעלות
שומרים על הסביבה ומייעלים הליכי עבודה
המהפכה הירוקה בעיריית הוד השרון
בשורה חדשה לאוהבות האיפור
בשורה חדשה לאוהבות האיפור
משחקים כמו פעם
טקס חלוקת תעודות הוקרה לתלמידים מצטיינים במעורבות חברתית בעיר חולון
בחולון מעורבים ומתנדבים