כפר סבא

עץ של משאלות

בגן לילך בכפר סבא השיקו עץ למשאלות הילדים ולצדו תיבה מיוחדת וססגונית

כתב לוקאל 28/11/2018
תיבת המשאלות שהוצבה בסמוך לעץ המשאלות (צילום: דוברות עיריית כפר סבא)

בגן הילדים לילך בכפר סבא יזמו הגננת לאורה לזרובסקי וצוות הגן מיזם מקסים- עץ של משאלות. במסגרת זו מבקשים ילדי הגן את משאלות ליבם, ומכניסים אותן אל תיבה מיוחדת שהכינו ומוצבת בצמוד לעץ שבחצר. מדובר על יוזמה שהחלה אשתקד, במסגרתה מתקיימת פעילות חגיגית סביב מועדי השנה שבה הילדים מבקשים את משאלותיהם ומקשטים אותן.

בפעילות חגיגית שהתקיימה לאחרונה קישטו הילדים את התיבה הגדולה שהוקדשה לצורך המיזם, והיא ממוקמת בצמוד לעץ הפיקוס שבחצר. מעת לעת הגננת, בלי ליידע את הילדים, תפתח את התיבה ותנסה להגשים לילדים את המשאלות. בין המשאלות של הילדים נמנות: חווית הטיסה במטוס, נעליים חדשות, נסיעה אל ארץ הלבבות, לינה אצל סבא וסבתא, טיולים משפחתיים, בישול משותף של סלטים וקינוחים, צניחה חופשית ועוד.

הרעיון המדובר נולד כאמור בשנה שעברה כחלק מלימוד של הצוות החינוכי עם הילדים שכלל היכרות עם מקומות וערים בארץ. במסגרת זו, הילדים למדו על העיר ירושלים, על הכותל, על הבעת משאלות ובקשות ועוד. יחד חשבו על הרעיון להשקת עץ שהוקדש כולו למשאלות, ממש כמו בכותל. על העץ אפשר גם לקשור בענפיו פתקים עם המשאלות של ילדי הגן בפרט וילדי כפר סבא בכלל.

לאורה לזרובסקי, מנהלת גן לילך, "הפרויקט נרקם בגן יחד עם הילדים בשנה הקודמת וממשיך ללוות את הילדים בשנה זו וכמובן גם בשנים הבאות. לילדים יש משאלות שמאד פשוט להגשים, צריך רק קצת תשומת לב,  והמטרה שלי היא לעודד אותם לחלום כדי שיאמינו שחלומות מתגשמים".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
תחלואת חצבת בערי השרון
מודיעין נערכת לשנה"ל תשע"ט
השירותים החשאיים
נחילי ארבה , בדרך לישראל?
מכת ארבה
קרוב למחצית מתושבי השרון הודו כי ניקרו השנה במהלך נהיגה
"מנקרים" בזמן הנסיעה? אתם לא לבד
הכשרה ייחודית לסייעות הגנים
הכשרה ייחודית לסייעות הגנים
כיצד לבחור ולעשות קעקועים מוצלחים?
שיגעון הקעקועים
"די לאי שפיות ממשלות ישראל"