כפר סבא

חינוך וקהילה בכפר סבא

קבוצת ׳הורים בוחרים חינוך בכפר סבא׳ ערכה מפגש ראשון להורי העיר בנושא חינוך ובוועד הורי הגנים פרסמו הודעה להורים בה הציגו את חברי הצוות בוועד החדש

זאב שרגא 05/12/2018
ניר רווה (צילום: פרטי)

כנס ראשון של "הורים בוחרים בחינוך"

 בשבת שעברה, ערכה קבוצת ׳הורים בוחרים חינוך בכפר סבא׳ בהובלתן של ענת שפיר, ענת רובין וליאת פלד, מפגש ראשון להורי העיר בנושא חינוך, בהשתתפות המרצה ניר רווה – איש חינוך, מורה ומנהל, יועץ ויזם חינוכי ופעיל ב'בוחרים חינוך בעמק חפר'. בהרצאתו 'בית הספר של 10 השאלות', דיבר רווה על הצורך בשינוי בחינוך ועל שאלות שחשוב שכל מורה, הורה ותלמיד ישאלו את עצמם. השאלות נסובו סביב הקשר של מורה עם התלמידים ובנוגע לתפקיד של המורה בכיתה. 

"היה מרגש ומרתק," אמרו מובילות הקבוצה, "לאחר ההרצאה התקיים שיח פורה ונוכחנו שיש המון יוזמות מקומיות של הורים שנועדו להשפיע ולקדם את החינוך בעיר. אפשר לסכם ולתמצת את הדברים שנאמרו במהלך הערב בשני המשפטים הבאים: בתחום החינוך לרשות יש המון כוח להשפיע ולעצב, ולנו התושבים הזכות לדרוש חינוך עדכני לטובת הילדים שלנו. לכן אנחנו חייבים לפעול ולרתום את העיר לעשייה למען חינוך מעולה בעיר."

 "המפגש היה מפגש ראשון מסדרת מפגשים בתחום החינוך שנועדו להורים ולכל מי שהחינוך בעיר חשוב לו. החינוך חייב להשתנות ולהתאים עצמו לזמננו. יש בארץ רשויות רבות שכבר הרימו את הכפפה ומקדמות יוזמות חדשניות בתחום. אנחנו קוראות לכל ההורים שרוצים שינוי, להצטרף אלינו לשיח ולעשייה. מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק של "הורים בוחרים חינוך בכפר סבא" ולעקוב אחר אירועים קרובים."

 כמה נרשמו ל'בית הספר של החגים'?

 לראשונה בחופשת חנוכה הקרובה נפתחו בתי הספר והגנים במשך חמישה ימים לפעילות חינוכית במסגרת הרפורמה של שר החינוך, נפתלי בנט, לקיצור ימי החופשות.  בסך הכל צפויים להשתתף כ- 560,000 ילדים מכל רחבי הארץ ובכל המגזרים  בימי הפעילות ועל פי נתוני משרד החינוך, 2,305 תלמידים נרשמו לתכנית בבתי הספר בכפר סבא ועימם 3,876 מילדי הגנים.

 צוות חדש בוועד הורי הגנים

 בוועד הורי הגנים פרסמו השבוע הודעה להורים בה הציגו את חברי הצוות בוועד החדש. שרון שיינין, יו"ר ועד הורי הגנים כפר-סבא: "כיו''ר ועד הורי הגנים בכפר-סבא גיבשתי את חזוני האישי בנוגע לגנים: ייצוג ילדי הגנים בכפר-סבא והוריהם בתחום החינוך לגיל הרך, באמצעות קשר ישיר עם ועדי-הגנים בעיר, הובלה והתוויה של עקרונות, של תהליכים ושל תכנים יחד עם פורום מקבלי ההחלטות בעיר באופן משותף, חיובי פורה ומפרה, שמירה על ייחודיות הגנים בכפר-סבא ואיכותם, והצבתה של כפר-סבא בחוד-החנית בתחום הזה (ובכלל) ברמה הארצית."

"לאור החזון הזה ולאור המשימות העומדות בפני הוועד החלטנו לעשות חשיבה מחודשת על אופן פעילות הוועד, ואני שמחה ונרגשת לעדכן ולספר לכם, ההורים, על מבנה הוועד בשנה הקרובה. הוועד השנה מחולק לשבעה צוותים החולשים על תחומים שונים, כאשר בראש כל צוות עומד ראש תחום. ראש התחום יפעל באופן ישיר מול כל הגורמים הרלוונטיים מקרב ההורים או מקרב הנהלת העירייה."

 "תחום יול"א, קצרים וקייטנות ומ״מ יו"ר – סיגל רם, תחום יוזמות ושת"פ – אורה דוד מרגלית, תחום אסטרטגיה – אפרת רוטשילד משלי, תחום תחזוקה, בטיחות וגהות – יוני דורי, תחום תזונה – דקל חסיד, תחום גנים מיוחדים – מוריה יהודה, תחום תקשורת – רז מעוז. כמו כן, ובהמשך להתנהלות בשנים הקודמות, חילקנו את הגנים בעיר ל-3 אזורים, כאשר לכל אזור יש קבוצת ווטסאפ שמאגדת את ועדי הגנים באזור ואת חברי הוועד העירוני מאותו אזור. בנוסף, מוגדר לכל אזור רכז מטעם הוועד העירוני. מטרת החלוקה היא שיפור השיח והתקשורת בין הגנים ובין הוועד, וכן שלכל גן תהיה כתובת ברורה להצפת בעיות, מענות, טענות וכמובן פרגון (אנא ודאו עם ועד הגן שלכם שאכן הוא חבר בקבוצה המתאימה). רכזי האזורים הם: אזור מרכז – יגאל גרינבלט זולברג, אזור מערב – רז מעוז, אזור מזרח – עינת מעיין."

"מטלות ואתגרים רבים לפנינו השנה, ואנחנו מתחייבים לעשות את המיטב למען ילדינו בגנים," אמרה שיינין, "אנחנו נעשה את המקסימום, נפעל בכל הדרכים שנאמין שיעזרו לנו על-מנת לקדם את מטרות הוועד ואת יעדיו. לשמחתי השנה ישנו צוות מוכשר, בעל מוטיבציה רבה ורצון לעשות, ומעבר לחברים שהוזכרו למעלה, ברצוני להציג את רשימת חברי הוועד הנוספים: איריס תרם שפר, גילת רומנו הרפז, דנה ליפן, ורד אורן, טובה קמחי קדוש, מריה איסייב, נילי שטרן צרפין, ציפי קרליק ושירי גרינבלט זולברג, חברים נפלאים ויקרים אלו בחרו לקחת חלק בתחומים השונים בוועד, ואני בטוחה שכולם יתרמו לקידום מטרותינו המשותפות. שתהיה לכולנו שנת עשייה פוריה,"

 

שרון שיינין (צילום: פרטי)

שרון שיינין (צילום: פרטי)

תלמידים נפגשים עם מתנדבי עמותת "פעול"ה"

תלמידי בית החינוך רחל המשוררת בכפר סבא נפגשו עם מתנדבים עיוורים וכלבי נחייה מעמותת "פעול"ה"- פותחים עיניים ולב לצרכי העיוורים. במסגרת זו למדו התלמידים על לקות הראייה ועל דרכי ההסתגלות אליה והחיים לצידה. המפגש לווה בהתרגשות גדולה מצד התלמידים שהפגינו רגישות יוצאת דופן כלפי הנציגים העיוורים והוקסמו מכלביהם.  כך למשל, בתחילת הביקור בקשו התלמידים ללטף את הכלבים והתקבצו סביבם, אולם לאחר שהוסבר להם שהדבר מסיח את דעתם של הכלבים מבעליהם העיוורים, הם גילו אחריות יתרה בנושא זה.

במהלך הביקור שוחחו המתנדבים עם התלמידים, שגילו סקרנות ועניין רב לגבי אורח חייהם של העיוורים והתנהלותם היומיומית. התלמידים הציגו בפני המבקרים אינספור שאלות במגוון תחומים רחב, בין היתר: התאמת פרטי לבוש (צבע), בישול בבית, שימוש בכסף וכן לגבי תפקודם של הכלבים: כיצד יודעים הכלבים מתי בטוח לחצות כביש, להגיע ממקום למקום ועוד.

מיכל עזרא, מנהלת בית החינוך "רחל המשוררת": "התלמידים זכו לפגוש בשונות ולהתבונן בה ממקום של חוזק, ולא ממקום של חולשה. שכן עמדו לפניהם אנשים שהעיוורון פקד אותם בשנות חייהם המאוחרות, ולמרות הקושי הרב, הצליחו להשתקם ולהתגייס למען המטרה של הגברת המודעות לעיוור בקהילה תוך העברת מסר חשוב: 'אנו שונים אך שווים'. אין ספק, שתלמידי בית החינוך יהיו אף הם שגרירים טובים בנושא. אנו מודים ל'עמותת פעול"ה' ונציגיה, על מפגש מרתק".

נציין כי פעילות דומה לצד מתנדבי עמותת פעול"ה התקיימה גם בבית החינוך יצחק שדה, שם ציינו בשבוע שעבר גם את יום המורה, במטרה

להביע את ההערכה והוקרת התודה שרוחש הציבור למוריו ומורותיו, מתוך הבנה כי הם המפתח להצלחה. במסגרת הפעילות הגיעו הורים רבים למלא את מקומם של סגל ההוראה בכיתות האם, פינקו בארוחת בוקר עשירה וטעימה ואף רכשו לכל אחד מצוות בית הספר שי מתוק במיוחד. צוות בית החינוך מבקש להודות לכלל ההורים שנטלו חלק בהפקת יום מיוחד זה ובמיוחד לרונית טל - יו"ר הנהגת ההורים ולסגניה לילך ואורי, על בוקר "מחמם לב", על נתינה מכל הלב ועל תשומת לב מופלאה לכל אחד ואחת מאיתנו.

 הדואר בא, לגן הילדים

כמדי שנה, עובדי דואר ישראל בכפר סבא, בראשותו  של מנהל אשכול כפר סבא בדואר ישראל, רונן עידה, חילקו מארזי שי של דואר ישראל לחנוכה, "קופסת ההפתעות" מבית היוצר של השירות הבולאי בדואר ישראל, לילדי גן "אלון".  מארזי "קופסת ההפתעות" מיועדים לגילאי 4-11 ומכילים את מיטב הגימיקים והמותגים האהובים על הילדים. המארזים מכילים חוברת צביעה מהודרת אימוג'י ; גיליון "הבול שלי" מיוחד לחנוכה עם 3 בולים; דף מדבקות מהודר למחברת ;מדבקות אימוג'י ;ערכה להכנת שרשראות/ צמידים; קלף תלת מימד אימוג'י; מעטפות מהודרות וממותגות  עם מדבקות של כוכבי הילדים ומעטפות מהודרות וממותגות "סופרגול" המכילות 25 מדבקות של כוכבי הכדורגל הישראלי.

 מנהל מרחב תל אביב והמרכז, עמוס בן חיים, אמר כי "חלוקת מארזי השי של דואר ישראל הפכה אצלנו למסורת. חברת דואר ישראל היא חלק מהקהילה הענפה ולה עשרות יחידות דואר ומרכזי מסירת חבילות הממוקמים באזור. בחג החנוכה אנו מחזירים אור לקהילה".

  

שמוליק שטרן, נציג בית דואר  כפר סבא ומרגלית, גננת בגן

שמוליק שטרן, נציג בית דואר כפר סבא ומרגלית, גננת בגן "אלון" לחינוך מיוחד (צילום: פרטי)

מועצה אזורית דרום השרון אומרת די לאלימות נגד נשים!

 המועצה האזורית דרום השרון תומכת במאבק החשוב של קואליציית "דגל אדום" של ארגוני הנשים בישראל ומצטרפת למחאה ולשביתת הנשים היום, זאת בשל התגברות מקרי האלימות ורצח נשים בישראל. בדף הפייסבוק של המועצה פורסם ביום ההפגנה הגדולה כי, "מתחילת השנה נרצחו 24 נשים בישראל. השבוע האחרון היה קשה במיוחד, בו נרצחו שתי נערות - יארא איוב בת ה-16 וסילבנה צגאיי בת ה-13."

אושרת גני גונן, ראש המועצה: "בעת הזו ראוי שכולנו נאמר אמירה חברתית ברורה בנושא, עלינו להוקיע בכל דרך אלימות כנגד נשים. לחנך לשוויון מגדרי ולחזק את האכיפה, הטיפול והשיקום בתחום. מייחלת ליום בו לא יהיה עוד צורך לציין את המאבק למניעת אלימות כלפי נשים כי לא תהיה כזאת. שכל אישה ואיש ישפטו על פי מי שהם ולא על פי איזה מין הם".

בבוקרו של יום ג'  הושבתו משרדי המועצה למשך כשעתיים, משמונה עד עשר בבוקר, במהלכן קיימו במועצה כנס חרום כולל שיח בשולחנות עגולים. עובדי המועצה הפגינו בכניסה לקריית המועצה במשך 24 דקות, לזכר 24 הנשים שנרצחו השנה.

הפגנת העובדים (צילום: פרטי)

הפגנת העובדים (צילום: פרטי)


 

 

 

zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפנינג ארבעת המינים התקיים בכ"ס
חוצה את הכביש
עתיד מבטיח
אווירת חג בכפר סבא
פעולות להדברת יתושים מבוצעות ברחבי העיר ובסביבה
פעולות להדברת יתושים מבוצעות ברחבי העיר ובסביבה
טיפול ביולדת חולת חצבת
טיפול ביולדת חולת חצבת
עוגת תפוחים מנצחת לראש השנה
עוגת תפוחים מנצחת לראש השנה
"אנחנו נהיה הפתעת הבחירות ברעננה"