כפר סבא

באו חושך לגרש

תלמידי כיתה ט'8 בחטיבת בר לב בכפר סבא שנחשפו לסרטון המתעד את השוד של ניצולת השואה רחל שמש על ידי בני נוער, הכינו לשמש שי צנוע ובאו להדליק איתה נר ראשון של חנוכה

אתר לוקאל 05/12/2018
התלמידים ומחנכת הכיתה בביתה של רחל (צילום: פרטי)

תלמידי כיתה ט׳8 בבית ספר בר לב בכפר סבא, מחנכת הכיתה עדי פינצי וסייעת הכיתה רותי  קוריניו צפו ב-21.11.18 בסרטון שרץ ברשת ובו רואים אישה מבוגרת, ניצולת שואה נשדדת על ידי שלושה נערים. הנערים חטפו את תיקה והיא נשארה שרועה וכואבת על הכביש. 

תלמידי הכיתה שצפו בסרטון במטרה לעורר שיח מה אפשר לעשות כדי למנוע מצבים כאלו ואיך הם כבני נוער יכולים להשפיע כדי להיות טובים יותר בחברה שלנו? כעסו מאוד והעלו תחושות קשות ... בשיח שהועלה בכיתה נעשה ניסיון  לנתב את הדרך למקומות חיוביים ולחשוב מה אפשר לעשות למען האישה הזאת, וביוזמת התלמידים הוחלט להכין שי צנוע לרחל שמש, האישה שהותקפה.

התלמידים אספו כסף, המחנכת ערכה את הקניות ויחד סידרו סלסלה וכתבו מכתב בשם כולם.

בערב נר ראשון של חנוכה, פגשו נציגי התלמידים ומחנכת הכיתה את רחל שמש בביתה שבכפר סבא. המפגש היה מרגש, רחל סיפרה את הסיפור, התלמידים שאלו שאלות והתעניינו במצבה, הדליקו יחד איתה נר ראשון של חנוכה, אכלו יחד מהכיבוד שהביאו ואמרו לרחל שלכל דבר הם כאן למענה. 

המחנכת: המפגש היה מרגש מאוד, התלמידים שאלו שאלות על מצבה הבריאותי, על מה שנגנב ממנה, על התחושות שהיא חווה אחרי המקרה והכי חשוב על העובדה ששלושת הנערים האלו לא מייצגים את כל בני נוער. אמן וכל הנוער שלנו ייחשף לסיפור הזה ויחד נוכל להעביר את זה הלאה לעשייה חינוכית ערכית ומשמעותית, עשייה שהערך שלה עולה על כל ציון מספרי. גאה בתלמידים שלי.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
נשיא המדינה בביקור תנחומים בבית משפחת הרב אטינגר
נשיא המדינה בביקור תנחומים בבית משפחת הרב אטינגר
משמר השכונה רמת השרון יצא לדרך
רמת השרון שומרת על הביטחון
"העירייה לא עמדה בהבטחותיה"
נפגעים מפגיעת רקטה במושב בשרון
הסתיימה עונת הרחצה
הסתיימה עונת הרחצה
אישה בחוף הנפרד בעת השעות המיועדות לגברים
החוף הנפרד לא יורד מהכותרות
מה קורה עם חקירת הנחת ראש החזיר בשער בית הכנסת?
הזנת 30 אלף קוב חול בחוף נאות בקריית-חיים
הזנת 30 אלף קוב חול בחוף נאות בקריית-חיים