כפר סבא

באו חושך לגרש

תלמידי כיתה ט'8 בחטיבת בר לב בכפר סבא שנחשפו לסרטון המתעד את השוד של ניצולת השואה רחל שמש על ידי בני נוער, הכינו לשמש שי צנוע ובאו להדליק איתה נר ראשון של חנוכה

אתר לוקאל 05/12/2018
התלמידים ומחנכת הכיתה בביתה של רחל (צילום: פרטי)

תלמידי כיתה ט׳8 בבית ספר בר לב בכפר סבא, מחנכת הכיתה עדי פינצי וסייעת הכיתה רותי  קוריניו צפו ב-21.11.18 בסרטון שרץ ברשת ובו רואים אישה מבוגרת, ניצולת שואה נשדדת על ידי שלושה נערים. הנערים חטפו את תיקה והיא נשארה שרועה וכואבת על הכביש. 

תלמידי הכיתה שצפו בסרטון במטרה לעורר שיח מה אפשר לעשות כדי למנוע מצבים כאלו ואיך הם כבני נוער יכולים להשפיע כדי להיות טובים יותר בחברה שלנו? כעסו מאוד והעלו תחושות קשות ... בשיח שהועלה בכיתה נעשה ניסיון  לנתב את הדרך למקומות חיוביים ולחשוב מה אפשר לעשות למען האישה הזאת, וביוזמת התלמידים הוחלט להכין שי צנוע לרחל שמש, האישה שהותקפה.

התלמידים אספו כסף, המחנכת ערכה את הקניות ויחד סידרו סלסלה וכתבו מכתב בשם כולם.

בערב נר ראשון של חנוכה, פגשו נציגי התלמידים ומחנכת הכיתה את רחל שמש בביתה שבכפר סבא. המפגש היה מרגש, רחל סיפרה את הסיפור, התלמידים שאלו שאלות והתעניינו במצבה, הדליקו יחד איתה נר ראשון של חנוכה, אכלו יחד מהכיבוד שהביאו ואמרו לרחל שלכל דבר הם כאן למענה. 

המחנכת: המפגש היה מרגש מאוד, התלמידים שאלו שאלות על מצבה הבריאותי, על מה שנגנב ממנה, על התחושות שהיא חווה אחרי המקרה והכי חשוב על העובדה ששלושת הנערים האלו לא מייצגים את כל בני נוער. אמן וכל הנוער שלנו ייחשף לסיפור הזה ויחד נוכל להעביר את זה הלאה לעשייה חינוכית ערכית ומשמעותית, עשייה שהערך שלה עולה על כל ציון מספרי. גאה בתלמידים שלי.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
פצועה מיידוי אבנים בכביש 60
תכנית מקיפה להתחדשות עירונית בקריית אליעזר ובקריית אליהו בחיפה
נדחתה העתירה נגד העירייה בגין אכיפת חוק העזר לפתיחת עסקים בשבת
הצהרת כוונות
סייבר לגיל הרך
סייבר לגיל הרך
משמר השכונה רמת השרון יצא לדרך
רמת השרון שומרת על הביטחון
פעילות חדרי בריחה בספרייה העירונית בחוהמ פסח
פעילות פסח בספרייה העירונית בהוד"ש
כשני הולכי רגל נהרגים בכל שבוע בממוצע