כפר סבא

משה בלפור נגד החברה הכלכלית

בלפור, מוותיקי מתחם גרינברג באזור התעשייה בכפר סבא דורש פיצוי של 150,000 שקל מהחברה, בהמשך להתנהלותה בהארכת חוזה השכירות מולו ודרישתה לפנותו מהמקום. החברה הכלכלית בתגובה: "כחלק מתהליך ההסדרה, יוצאים שוכרים שסיימו את חוזה השכירות ובמקומם נכנסים שוכרים חדשים וכל זאת בהתאם לחוזים שנחתמו ועל פי חוק"

זאב שרגא 06/12/2018
משה בלפור. תובע את החברה הכלכלית (צילום: אלן שיבר)

בחצי השנה האחרונה אנו מלווים את סיפורו של משה בלפור (70), בעל העסק "כלים חד פעמיים" במתחם גרינברג באזור התעשייה בכפר סבא, שהעלה טענות חמורות אל מול התנהלות החברה הכלכלית לכאורה, בכל הקשור להמשך פעילותו במתחם. בלפור כזכור, קיבל הודעת פינוי מהעסק, ארז את כל הסחורה בחנות והשבית את הפעילות, אולם לאחר התערבותו של עורך דינו, מנשה אליאס, התאפשרה לכאורה הארכת החוזה מולו, הוא פרק את עשרות הארגזים בעסק והמשיך לעבוד.

בחודשים האחרונים התקשה בלפור לחדש את חוזה השכירות מול החברה הכלכלית שאף פנתה אל ההוצאה לפועל בכדי להביא לפינויו מהמקום. באמצעות עו"ד הדין אליאס הגיש בלפור תביעה לבית משפט השלום בכפר סבא, באמצעותה הוא דורש פיצוי כספי של 150,000₪ מהחברה.

בתביעה מתוארת השתלשלות האירועים הארוכה ש"גרמה לתובע נזקים כספיים אדירים", כלשון התביעה, "התובע יטען כי עקב התנהלות הנתבעת נגרם לו אובדן הכנסה בסך של 50,000 שקל לפחות. יתרה מזו התובע יטען כי עקב התנהלותה ומחדליה של הנתבעת נגרמה לו עגמת נפש מרובה. התובע שהינו בן 70 שנה נכנס לחרדות ולדאגות והוא עבר לילות רבים ללא שינה מדאגה ממה יתקיים וממה יפרנס את משפחתו. על כן יטען כי על הנתבעת לפצותו בסך של 100,000 שקל בגין הנזק הנפשי והבריאותי שגרמה לו הנתבעת."

 מהחברה הכלכלית נמסר בתגובה כי, "בתום הליך משפטי ארוך, שנמשך על פני יותר מעשור, התקבל פסק דין בכל הערכאות המשפטיות והושבה החזקה המשפטית של 28 דונם באזור התעשייה לידי העירייה, בהם מתחם גרינברג. העירייה העבירה את הטיפול במתחם לחברה הכלכלית שפועלת להסדרת שומות עדכניות, הוצאת מכרזים והתמחרות מול שוכרים ותיקים וחדשים, שיפוץ המבנים וחידוש נכסים לא תקינים. כחלק מתהליך ההסדרה, יוצאים שוכרים שסיימו את חוזה השכירות ובמקומם נכנסים שוכרים חדשים וכל זאת בהתאם לחוזים שנחתמו ועל פי חוק."

 

 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
חדר מצב לתעשייני הדרום
לקום מתוך השכול
סיוע רפואי לנפגעי אסון השייט בצ׳ילה
מגן דוד אדום בשיתוף חב' PassportCard משגרים סיוע רפואי לנפגעי אסון השייט בצ׳ילה
אישה נהרגה בתאונה בנוף הגליל
אזרחות כבוד לראש היחידה להתיישבות
'עמיקם היה כיפת הברזל של העוטף'
אישום: ביצעו עבירות מין באמצעות רשת האינטרנט
20 פצועים בתאונה ליד גסר א זרקא
20 פצועים בתאונה ליד ג'סר א זרקא
חוף "כאן" יהפוך למוכרז