כפר סבא

גשמים עזים גרמו להצפות בכפר סבא

גשמים עזים שירדו ברציפות בערב שישי גרמו להצפות במספר רחובות בכפר סבא. כוחות החירום הוזעקו לחלץ כמה נהגים שנתקעו בכלי הרכב וחלק מהכבישים נחסמו לזמן מה עקב עליית מפלס המים

מיכאל פרוסמושקין 08/12/2018
חילוץ באמצעות סירות באזור רחוב טשרניחובסקי (צילום: איחוד הצלה)

הגשמים העזים שירדו בכפר סבא גרמו בערב שישי למספר כלי רכב להיתקע בהצפות שאירעו ברחובות שונים בעיר,

 בין היתר דווח על הצפות בפינת הרחובות טשרניחובסקי ובן יהודה, בתל חי, בבן יהודה בסמוך לתחנת דלק פז, ברחוב סקיבין בשכונה הירוקה, בשכונת הדרים, בסמוך לקבר בנימין, בטירת צבי,  באלי הורביץ, ברחוב השקמה, בפרישמן, במלכים, בדרך קדומים ובמקומות נוספים. בכבישים רבים בעיר ניתן להבחין בנהרות של מי גשמים שמערכות הניקוז לא הצליחו לנקז. במספר מקומות ניתן היה אף לראות תושבים שמנסים תוך כדי הגשמים העזים לפנות ענפים שסתמו את פתחי הניקוז. 

חלק מהכבישים נחסמו על ידי המשטרה. במקומות בהם נתקעו כלי רכב בתוך ההצפות הוזעקו כוחות איחוד הצלה, השיטור העירוני וכיבוי אשר פעלו לחלץ את הנהגים, בחלק מהמקרים באמצעות סירות גומי, ותושבים שבתיהם הוצפו.  ככל שידוע איש לא נפגע באירועים. 

במהלך שעות הערב והלילה הסתובבו במוקדי ההצפות ראש העירייה החדש רפי סער, מנהל השיטור העירוני נוח חיימסון ומנהל אגף חירום וביטחון שי זייד. 

ראש העירייה, רפי סער, פרסם הבוקר בדף הפייסבוק שלו את ההודעה הבאה: "מזג האוויר אמש היה אמנם סוער אבל הלב שלי מתחמם לנוכח המקצועיות והאכפתיות של כל גורמי המקצוע בעירייה, באגפים ובמחלקות השונות וביניהם, פקחי השיטור העירוני, המוקד העירוני, מנהלים, מנכל העירייה, החברה הכלכלית ועד המתנדבים היקרים, אשר עזבו את בני משפחותיהם בערב שבת ועמלו בתנאי מזג אוויר לא קלים לאורך הלילה על מנת לסייע לתושבים הזקוקים לעזרה ועל כך מגיע להם תודות. סיירתי לאורך הלילה בשכונות השונות ונפגשתי בשטח עם התושבים היקרים עד שהושגה שליטה מלאה על הארוע. כמובן שיופקו לקחים למרות ארוע מזג האוויר החריג".

עוד בכפר סבא
מיכאל פרוסמושקין 12/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 11/07/2019
אביב משל. מחכים לשובו
מיכאל פרוסמושקין 11/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 06/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הלילה הראשון של השנה האזרחית החדשה:
"עולם חומרי"
שים לב: משאית אשפה לפניך
רשימה דתית שלישית ברעננה
רשימה דתית שלישית ברעננה
שחייני הוד השרון. הישגים רבים במשחי המוקדמות
עם הפנים לאליפות ישראל
גם העצים מוכנים ללימודים
מיטב הסלבס השתתפו בהשקת קולקציית התכשיטים של PANDORA
מיטב הסלבס השתתפו בהשקת קולקציית התכשיטים של PANDORA
שי שטרן מנהל תיכון אוסטרובסקי
מי קיבלה את מירב הקולות בתיכון אוסטרובסקי?