כפר סבא

חודש טבע וקיימות באושילנד

צבים מקשיות ודולפינים משקיות ממוחזרות: מיצגי ענק של בוגרי "תלמה ילין" במסגרת חודש טבע וקיימות באושילנד כפר סבא

אתר לוקאל 09/12/2018
חודש טבע וקיימות (צילום: יח"צ)

ההתחממות הגלובלית, הכחדת חיות הבר והפגיעה של האדם בטבע מחייבים אותנו יותר מתמיד להכיר לילדים את ההשלכות של המעשים שלנו על הסביבה. חודש דצמבר במתחם אושילנד בכפר סבא יהיה בסימן טבע וקיימות, במהלכו יוקמו, לעיני הקהל הרחב, מיצגי ענק של אמנים אשר יציגו את השפעות הזיהום הסביבתי על החיות. בנוסף, יתקיימו גם הצגות ילדים ללא תשלום בנושא, סדנאות מדע וסדנאות בישול בריא.

במהלך החודש ייערכו 3 מיצגי ענק בנושאי טבע וקיימות שיוקמו על ידי ארבעה אמנים צעירים מבית הספר לאמנויות "תלמה ילין". כל מיצג ייבנה במשך שבוע שלם לעיני הקהל הרחב. המיצגים יבנו מחומרים ממוחזרים וכל מיצג יסמל חיה אחרת הסובלת כתוצאה מזיהום הסביבתי שיוצרים בני האדם.

המיצג הראשון יהיה של צב ים ענקי העשוי מקשיות ממוחזרות הגורמות למוות של יצורים ימיים, השני הוא פסל של דולפין ענק שעשוי משקיות פלסטיק ממוחזרות שגורמות לחנק בקרב דולפינים והשלישי פסל של דב קוטב ענק שנמצא בסכנת הכחדה כתוצאה מההתחממות הגלובלית ועשוי מחומרים המגבירים את ההתחממות. בטנו של הדוב תישאר פתוחה והמבקרים יוכלו לזרוק לתוכה בקבוקים למחזור.

במהלך החודש יתקיימו מדי יום שני הצגות איכותיות לילדים בנושאי טבע וקיימות.  ההצגה הראשונה, המופע המוזיקלי  "החבורה הירוקה", תיערך ב-17 בדצמבר ותעסוק בנושא החשיבות של שמירת הסביבה והמיחזור. שבוע לאחר מכן תתקיים ההצגה "יותם ומיקה – ירוק בעיר" שתעסוק גם היא בחשיבות המיחזור במרחב העירוני.  ב-31 בדצמבר תתקיים ההצגה המוערכת "עכבר העיר, עכבר הכפר" על ההבדל בין המגורים בעיר לכפר.

כמו כן יתקיימו במהלך החודש סדנאות מדע המלמדות את הילדים עקרונות מדעיים באמצעות שימוש בחומרים ממוחזרים. בין היתר ילמדו הילדים להכין קופת חיסכון עם אשליה אופטית, יד רובוטית המורכבת על יד הילד ומטוס עם פרופלור מסתובב.

בימי רביעי ילמדו הילדים להכין מזון בריא וטעים, תוך כדי ביצוע ניסויים מדעיים ולמידה על חשיבות המיחזור. בסדנת לביבות התירס ישתתפו הילדים בניסוי הפופקורן, בסדנת סופלה השוקולד יתקיים ניסוי חומצה ובסדנת עוגיות גרנולה ילמדו הילדים מה זה קומפוסט ואיך יוצרים אותו מהמזון שאנו אוכלים. מנחת הסדנאות היא רויטל אדמוני, יוזמת פרויקט "אוכלים בריא" לשילוב תזונה בריאה כחלק מתכנית הלימודים בבתי הספר. 

הכניסה חופשית

לוח פעילויות לחודש המדע והטבע:

יום ב'

הצגות/מופעים ילדים – 17:30

17/12- החבורה הירוקה

24/12- יותם ומיקה - ירוק בעיר

31/12- עכבר העיר, עכבר הכפר

יום ג'

סדנאות מדע - 17:00-19:00

11/12 קופת חסכון- אשליות אופטיות גילאי 4-10
18/12 מטוס פרופלור גילאי 7-12
25/12 -מכאניקה- יד רובטית גילאי 7-12

יום ד

סדנת בישול בריא- 17:00-19:00

12/12  לביבות תירס - ניסוי הפופקורן

19/12  סופלה שוקולד - ניסוי חומצה ובסיס (ביצה ואבקת אפייה)

26/12  עוגיות גרנולה - מיחזור: מה זה קומפוסט? איך יוצרים כזה מהמזון שלנו? (קליפות וגרעינים)

 

אושילנד,

עתיר ידע 4, כפר סבא


https://oshiland.co.il/

                                        

 

 

 

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישה בחוף הנפרד בעת השעות המיועדות לגברים
החוף הנפרד לא יורד מהכותרות
בוקר בסימן נשי בקניון עופר רחובות
ממשיכים בחידוש השכונות הוותיקות
ממשיכים בחידוש השכונות הוותיקות
פצוע אנוש בתאונה בקרית מלאכי
יריד בירה על שפת הכנרת
מוחים נגד יוקר המחיה
שנת היער העירוני
בקרוב מצביעים ומשפיעים
בקרוב מצביעים ומשפיעים