כפר סבא

מגוואטמלה לכפר סבא

ראש עיריית כפ"ס אירח משלחת של ראשי ערים מגוואטמלה, שהגיעה ללמוד מעיריית כפר סבא על ביטחון עירוני ופעילות בשעות חירום

כתב לוקאל 12/12/2018
ראש העיירה והמשלחת מגוואטמלה (צילום: עופרי מור שקד)

ראש העירייה, רפי סער, אירח השבוע משלחת של עשר ראשי ערים מגוואטמלה, שהגיעה ללמוד מאגף הביטחון ומיחידת השיטור העירוני בעיריית כפר סבא על ביטחון עירוני ופעילות חיונית בשעת חירום. סער, שפתח את הישיבה החגיגית סיפר לנוכחים, שרובם ראשי עיר ותיקים, שלמרות שהחל את תפקידו כראש העירייה רק כמה ימים קודם הוא שמח וגאה לארח אותם וזכה למחיאות כפיים נלהבות מהאורחים. לאחר מכן סקר סער את פעילות העירייה בכל תחומי החיים החל מחינוך, תרבות וביטחון והדגיש בדבריו כי, "מטרת העל של עיריית כפר סבא היא בראש ובראשונה להעניק שירותים ברמה גבוהה לכלל התושבים על פי הצרכים".                                                   

עוד הוסיף כי, "שמירה על בטחון כלל תושבי העיר והעלאת רמת איכות החיים היא משימה חשובה מאד. אנו מחויבים גם בזמן שגרה, ובפרט בשעות חירום לאור המציאות המורכבת והמתוחה שבה אנו חיים, לשמור על ערנות מלאה, הן מבחינה ביטחונית והן מבחינה חברתית ואנו פועלי כל העת לקידום מטרות אלה".

בתום דבריו הוצגה בפני המשתתפים מצגת מפורטת על העיר כפר סבא, שכללה נתונים על אוכלוסיית העיר, הישגי החינוך, פעילות הפנאי בעיר ועוד  ובהמשך  הוצגה בפני המשלחת תפיסת הביטחון העירונית והאתגרים הרבים, שביניהם: טיפול באלימות ברחבי העיר, אכיפת חוקי העזר העירוניים ועוד.

כמו כן, שמעו האורחים סקירה על הפעילות העירונית בזמן חירום, ועל הקמת גדודי המתנדבים, שהוקמו מתוך מהניסיון בארץ ובעולם והידיעה כי התנדבות אזרחים היא מאבני הייסוד של החוסן האישי והחברתי באירועי משבר וחירום. ראשי העיר האורחים הודו למארגני הביקור ואמרו כי הם למדו רבות מאנשי המקצוע בעירייה ומתכוונים להטמיע את לקחי הביקור בעיריות שלהם.


עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
מנתח פלסטי מומחה
מנתח פלסטי מומחה
המתנדבים שמשתייכים לאיחוד הצלה
בצפת מתאמנים בשגרה ומוכנים לחירום
#מחוץ_למסך
סוכלה גניבת מאות קילוגרמים של אבוקדו
יאיר זיגדון, יור הנהגת ההורים ביהס דקל
גינות שעשועים יוקצו לילדים אלרגיים
סול צבי. הבחירות שלי היו חריגות
פורצת דרך
הוציא במרמה מתושב רעננה אלפי שקלים
הוציא במרמה מתושב רעננה אלפי שקלים
משה בלפור נגד החברה הכלכלית