כפר סבא

שוחה להצלחות

משה דניאל, מנהל מועדון השחייה של הפועל כפר סבא, שזכה להוקרה מהעירייה על התנדבותו, מספר כיצד הגיע לתפקיד, מהו ההישג הגדול ביותר שלו ומה זה בשבילו הצלחה של שחיינים צעירים. שאפו!

זאב גולדשמיט 13/12/2018
משה דניאל. סיפוק רב מהישגי השחיינים הצעירים (צילום: פרטי)

כשמשה דניאל הביא את ילדיו לחוג שחייה בשלוחת ראש העין של מועדון השחייה הפועל כפר סבא, הוא לא חשב שלימים יהפוך למנהל המועדון. מתברר שלפעמים יש דברים שקשה לחזותם. זה קרה לפני 17 שנה, כשדניאל היה מסיע שלושה מילדיו לחוג שחייה בבריכה שבקיבוץ גבעת השלושה. לימים היה מי שדאג לשלב אותו בהנהלה, וכך הוא מצא עצמו נרתם למועדון המועדון בארגון מחנות חורף וכיוצא בזה. בהמשך מונה ליו"ר ועדת ביקורת בשל הרקע הצבאי שלו: רמ"ח ביקורת צה"ל.                                                                        

כשילדיו גדלו והתגייסו לצה"ל, הם פרשו מהשחייה, ומשה דניאל סבר לתומו שגם הוא פורש, אבל במועדון השחייה לא נתנו לו לעזוב. יותר מזה, לפני חמש שנים וחצי היה מי שראה בו דמות שיכול לקדם את המועדון, והוא מונה למנהל האגודה, הכל בהתנדבות מלאה.                                                  

עבור משה דניאל, איש של עשייה, לא יכול היה להשיב בשלילה במיוחד לנוכח העובדה שההתנדבות היא בנפשו. בין יתר ההתנדבויות שלו: משטרת ישראל, ארגון צהלה (צה"ל למען הנוער), לשכת המסחר ישראל-אוקראינה, יו"ר ועדת פס"ח עירונית (פינוי והיערכות לשעת חירום), ואפילו ממשיך בגיל 56  להתנדב למילואים, לערוך ביקורות בצה"ל.                       

בין לבין הוא גם חייב להתפרנס. לפני שנים דניאל הקים חברה לפיתוח עסקי לחברות. החברה היא גם בעלים של שתי חברות אחרות של תעשיות ביטחוניות. בשירות הצבאי היה שריונר, וביו שלל תפקידיו: מדריך ראשי בביה"ס

לקצינים, קצין אג"ם אוגדת מילואים, וכאמור סיים בדרגת אל"מ בתפקיד רמ"ח צה"ל.                                                     

על הפעילות ההתנדבותית שלו במועדון השחייה הוא זכה לפני שבועיים להוקרה מעיריית כפר סבא. בטקס מיוחד הוא הוזמן לבמה, ובמועדון השחייה הפועל כפר סבא יודעים שאין ראוי ממנו.                                                                      

"הייחודיות של מועדון השחייה זה השיתופיות: שליש הם שחיינים מכפר סבא, שליש מיישובים לווייניים ושליש מהמגזר הערבי" סיפר דניאל, ששולט על כמאתיים שחיינים מגילאי חמש עד 18, ומקצתם גם מבוגרים", סיפר השבוע.

משה, איך זה לנהל מועדון שחייה, המתנהל הרחק מהכותרות?

"מצד אחד מורכב, מצד שני מאתגר. אני מרגיש סיפוק עצום. הגעתי למועדון כשהיו לה שלושה ארבעה מסלולי שחייה בהגבלה לשעות, והיום יש לנו בהסכם ל-13 שנה בריכה של 25 מטרים עם שישה מסלולים  4/7 , שעומדת לרשות שחיינינו בכל זמן. זה הדבר הכי גדול שקרה בתקופתי, כי תנאי שחייה זה המינימום עליו נלחמנו. רק בשוהם ובבת ים יש תנאים דומים".

מה נותן לך העיסוק הזה?

"כל הישג של שחיין צעיר נותן לי תחושה של סיפוק, שאני וחברי למועדון עוזרים להם להיות אנשים יותר טובים. מדליות זה חשוב, אבל הערכים שהשחיינים הצעירים מקבלים כמו משמעת, חברות, חינוך לאזרחות טובה, זה הערך המוסף של המועדון. אני מודה שלנהל מועדון שחייה היא עבודה לא פשוטה, כי אנחנו הרחק מהכותרות ונאלצים להיאבק על דברים מינימאליים".

מה ההוקרה על התנדבותך מטעם עיריית כפר סבא עשתה לך?

"לא חיכיתי לזה, אבל כשהתבשרתי על האירוע זה בהחלט מחמם את הלב, ונותן דחיפה לעוד תקופה של המשך עשייה. כשעירייה לוקחת נושא ומטפלת לו לאורך זמן, אם זה המתנדבים או הספורטאים, ומשקיעים בילדים זמן וכסף, זה מוכיח את עצמו ולבסוף יש הישגים. לא מעט פעמים חשבתי שאני מתנדב יותר במקומות שונים ואולי אני צריך לצמצם במשהו. אבל כשאני מוזמן לטקס כזה ושומע שיש הערכה למה שאתה עושה, זה נותן דלק לשנתיים הבאות להמשיך בעשייה".

 

 

 

 

עוד בכפר סבא
כתב לוקאל 08/12/2019
זאב גולדשמיט 05/12/2019
זאב גולדשמיט 26/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אושרה תכנית פינוי-בינוי בשכונת קריית שרת ברעננה
הברחת בלונים לטובת גורמים פלסטינים
ישראלי חשוד בהברחת בלונים לטובת גורמים פלסטינים
אישום: תקפו ערבים על רקע גזעני
נחשפה מעבדה לגידול סמים
סוגרת מעגל
שמות אביביים במיוחד
חושבים לקרוא לבן שלכם אביב? לקראת האביב - 5 שמות אביביים במיוחד
חזרה לנצח
חילופים על הקווים