כפר סבא

מתנגדים להקמת קריית התקשורת בצפון העיר

'ועד הפעולה להצלת השכונה הירוקה' בכפר סבא הגיש לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה את התנגדותו להקמת קריית התקשורת סמוך לשכונה

זאב שרגא 19/12/2018
מתנגדים להקמת קריית תקשורת (תמונה להמחשה iclipart)

'ועד הפעולה להצלת השכונה הירוקה' הגיש השבוע לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה את התנגדותו לתוכנית כס/מק/ – 80/1 /י , מתחם קריית התקשורת בסמוך לשכונה הירוקה. "ההתנגדות נערכה על ידי חברי ועד הפעולה להצלת השכונה הירוקה, ונחתמה על ידי חברי ועד הפעולה, חברי ועד השכונה וחברת המועצה עדי לוי סקופ. תודה לכולם", מסרו בהודעת הוועד, "נדגיש כי אין לנו התנגדות עקרונית להקמת מכללה לתקשורת ואולפני תקשורת במתחם המדובר, אלא שאנו סבורים שהתוכנית נערכה והוגשה באופן נמהר, זמן קצר לפני הבחירות,  בשעה שהוועדה המקומית אינה פעילה. משכך, היא לא בחנה לעומק את השלכותיה על איכות החיים של תושבי השכונה, לא קבעה את השימושים הציבוריים בשטח התוכנית, בלא בחינה תחבורתית ובלא אבחון ובדיקה של השפעות סביבתיות אחרות.

"נציין בעניין זה, שהוועדה המקומית בהרצליה נימקה את הצורך בהפסקת פעילות אולפני הרצליה בעיר הרצליה ובינוי שכונת מגורים שכן הפעילות בהם 'מהווה מטרד לתושבי השכונה'. נדגיש כי אין מדובר בסוגיות תיאורטיות. את מצוקת השטחים הציבוריים ואת בעיית התחבורה שתלך ותחריף כולנו מכירים היטב. לפיכך אנו מתנגדים לתוכנית המוצעת, ומצפים לדיון מחודש בחברה הכלכלית ובעירייה, בשיתוף התושבים כמובן".

 על פי ההתנגדות שהוגשה לתוכנית, "מתבקשת הוועדה המחוזית להורות על משיכת התוכנית וחזרתה לחברה הכלכלית לגיבוש תוכנית כוללת ביחס לשטחים העומדים לפיתוח באזור התוכנית ולהטמעת נימוקי ההתנגדות בתקנון התכנית המופקדת ובהתאמה במסמכי התוכנית, ועוד קודם לכן ביצוע הבדיקות והבחינות הנדרשות, כך שיתאפשר בפועל לממש את מטרתה העיקרית של התוכנית באופן מיטבי וראוי. כך למשל ולאור הכוונה להקים על השטח בית ספר לתקשורת, ראוי לשקול לשלב תוכנית מעין זו בהקמת מוסד אקדמי בכל השטחים העומדים לפיתוח."

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "כל התוכניות נבחנות לפי קריטריונים של טובת תושבי העיר וצרכיהם, ואין לקשור בין נושא זה לבין נושא החינוך ובניית מוסדות חינוך חדשים".

 

 

 

 

זאב שרגא      zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
מיכאל פרוסמושקין 05/12/2019
מיכאל פרוסמושקין 29/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 25/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 21/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
תושב הרצליה דקר את שכנו
חשד: תושב הרצליה דקר את שכנו
שעת חינוך
מעגל מוסיקלי בלבן
בתיהם נשרפו עד היסוד אך רוחם לא נשברה
שיתוף פעולה בין המרכז הרפואי פדה-פוריה ועיריית סכנין
שיתוף פעולה בין המרכז הרפואי פדה-פוריה ועיריית סכנין
ראש העיר , משה פדלון במרוץ הרצליה
מרוץ הרצליה 2019 שבר את השיא הישראלי
שריפה פרצה בעסק במרכז הרצליה
שירה הראל, הלל סלומון ונגה גינסברג מראיינות את איילת דליות
כתבות צעירות
אחים ליוטיוב