כפר סבא

חשודה לא הובאה בזמן לביהמ"ש – המשטרה תשלם

בית המשפט חייב את המשטרה לשלם אלף שקל לאחר שחשודה באיומים ברצח הובאה לדיון בהארכת מעצרה זמן קצר מדיי לפני כניסת השבת

מיכאל פרוסמושקין 20/12/2018
קנס למשטרה בגלל איחור (תמונה להמחשה iclipart)

בית משפט השלום בפתח תקוה חייב בסוף השבוע, בצעד חריג, את משטרת כפר סבא לשלם אלף שקלים לקופת המדינה לאחר עיכוב בהבאת חשודה, תושבת הוד השרון, לדיון בהארכת מעצרה וזאת חרף הצמידות לכניסת השבת ובניגוד למה שמקובל.

תחילתו של הסיפור ביום שישי, ה–14 בדצמבר, בשעות הבוקר, אז נעצרה תושבת הוד השרון (44)  בחשד כי התקשרה למוקד 100 של המשטרה ודיווחה כי היא מתכוונת לרצוח את אמה. גם בהגעת השוטרים אליה, השמיעה איומים דומים והסבירה כיצד התכוונה לבצע את הרצח.

 בסביבות השעה עשר עיכבו אותה שוטרי תחנת כפ"ס בחשד לאיומים. בשעה 12:45 הוחלט במשטרה לעצור אותה ובעקבות כך גם לבקשת מביהמ"ש להאריך את מעצרה. בשעה 13:30 כבר הודיע נציג המשטרה לבית המשפט כי החשודה בדרכה לביהמ"ש התורן בפ"ת.

אולם, רק בסמוך לשעה 14:30 הובאה החשודה לדיון -  וזאת כשעה וחצי בלבד טרם כניסת השבת, וכאשר מזכירות בית המשפט סגורה כבר. בהקשר זה יש לציין כי הנוהל הוא כי בימי שישי יובאו החשודים לא יאוחר משעתיים לפני כניסת השבת.

 השופטת אליאנא דניאלי לא אהבה את ההתנהלות וציינה: "לא היה בפי נציג המשטרה הסבר מניח את הדעת מדוע בצהרי יום שישי התמהמהה במשך כשעתיים מאז מועד המעצר ועד הגעת החשודה לבית המשפט". 

 עוד הוסיפה השופטת: "נוכח ביטול זמנו זה של ביהמ"ש והעובדה כי ביהמ"ש נאלץ להמתין זמן ממושך וקיבל מידע שאינו מדויק מהמשטרה, בכל הנוגע להגעת החשודה, אני מוצאת להטיל הוצאות על המשטרה".  

השופטת הוסיפה בהחלטתה: "למרבה הצער אין המדובר באירוע חד פעמי, ודומה כי המשטרה אינה מפנימה כי ביום שישי נוכח סד הזמנים והצורך לקיים את הדיונים טרם כניסת השבת עליה לפעול באופן מיטבי יותר ולא לבזבז את זמנם של כל המעורבים ובכלל זה את זמנו של בית המשפט".

לאור כך, חייבה  השופטת את המשטרה לשלם לאוצר המדינה אלף שקלים אשר יישאו הפרשי הצמדה וריבית עד למועד התשלום. 

בתוך כך, מעצרה של החשודה – שמוכרת פסיכיאטרית וכבר נחקרה כמה ימים לפני כן בגין עבירה דומה -   הוארך בשלושה ימים.

ממשטרת ישראל נמסר כי החשודה עוכבה לתחנת המשטרה בחשד לעבירות איומים חמורות כלפי בני משפחתה. בסיום החקירה הוחלט על מעצרה בשל המסוכנות הנובעת ממעשיה. מרגע ההחלטה על מעצרה פעלה היחידה החוקרת להבאתה של החשודה מהר ככל שניתן בפני שופט בבימ"ש השלום בפ"ת והיא אכן התייצבה בפניו בחלוף כשעה וחצי. משטרת ישראל מכבדת את החלטות ביהמ"ש והחלטה זו תיקרא ותילמד.

 

 

 

 

 

 

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
"אני מרגיש אהדה מטורפת בציבור"
מטוס סטה ממסלול במהלך נחיתה
אלי אלוש, הצליח לאחד את השורות
סולחה בסיעה הדתית המאוחדת ברעננה
רצים למועצה
רצים למועצה
שוד בנק במרכז כפר סבא
שוד בנק במרכז כפר סבא
המועצה יצאה לדרך...
תאונת דרכים קשה בתל אביב
בת 80 נהרגה כתוצאה מפגיעת משאית בתל אביב
אדם נהרג בפיצוץ רכב במושב בשרון