כפר סבא

בן חמו ביקש לאפשר לו לצאת לחו"ל

כחודש לפני תחילת שלב ההוכחות, ראש עיריית כפר סבא לשעבר ביקש לבטל זמנית את צו עיכוב היציאה מהארץ ולאפשר לו לטוס לטיול בדרום אפריקה

מיכאל פרוסמושקין 20/12/2018
בן חמו. ביקש אישור לצאת לחו"ל (צילום ארכיון: דוברות)

שבועות ספורים לפני תחילת דיוני ההוכחות במשפטו של ראש עיריית כפר סבא לשעבר, יהודה בן חמו, סנגוריו הגישו לפני ימים אחדים לבית המשפט המחוזי בלוד בקשה לאפשר לו לצאת לחופשה בחו"ל.

כזכור, ב- 16 בפברואר, הואשם בן חמו בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, גניבה בידי עובד ציבור, מרמה, ערמה או תחבולה, הטרדת עד, הפרת הוראה חוקית וכן עבירות לחוק התכנון והבנייה. בנוסף, תנאיו המגבילים הוארכו עד תום המשפט. לפני כחודשיים הוא הגיב לכל אחד מסעיפי האישום נגדו וסיפק את גרסתו הראשונית לכל אחד מהאישומים.

דיוני ההוכחות שלו אמורים להתחיל במחצית השנייה של חודש ינואר ונכון לכרגע נקבעו לו עשרה דיונים שימשכו עד לחודש אפריל.

בתוך כך, בעוד הוא וסנגוריו עורכי הדין אשר אוחיון וחן הולנדר מכינים את הקו ההגנה שלהם, לפני ימים אחדים הגישו עורכי הדין בשמו של בן חמו בקשה לביטול זמני של צו עיכוב יציאה מהארץ לצורך יציאה לחופשה בחו"ל. על פי הבקשה, בן חמו ביקש לאפשר לו לצאת מהארץ לצורך טיול משפחתי בדרום אפריקה בין התאריכים 21 בדצמבר ועד 25 בדצמבר.

במסגרת ההסכמה שהושגה בין הפרקליטות לסנגוריו של בן חמו ואשר הוגשה לבית המשפט, דרכונו יוחזר לו והוא יוכל לצאת לחופשה. עוד נקבע כי כתנאי לביטול צו עיכוב היציאה מהארץ, יפקיד בן חמו בקופת  בית המשפט סך של 60 אלף שקל, וסכום זה יוחזר לידיו עם חזרתו ארצה וחידוש הצו. 

נוכח ההסכמה בין הצדדים, השופט חגי טרסי נתן לה תוקף משפטי.

 


עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
פתח תקווה מקדמת בנייה ירוקה
ילד נפל מאופניים ונפצע באורח קל-בינוני
נחקרו בעלי חברת טלמרקטינג בראשל"צ
מסלול חינוך דמוקרטי במסגרת החינוך הפורמלי
גינת הבנים בכפר סבא
מחזקים את השכונות המזרחיות
הרב ששון טרבלסי ימשיך בתפקידו
לפעמים חלומות מתגשמים
יהונתן ברוסילובסקי וייצמן. תמיד לתרום לקהילה
"דרך העשייה החברתית התבגרתי"