כפר סבא

בן חמו ביקש לאפשר לו לצאת לחו"ל

כחודש לפני תחילת שלב ההוכחות, ראש עיריית כפר סבא לשעבר ביקש לבטל זמנית את צו עיכוב היציאה מהארץ ולאפשר לו לטוס לטיול בדרום אפריקה

מיכאל פרוסמושקין 20/12/2018
בן חמו. ביקש אישור לצאת לחו"ל (צילום ארכיון: דוברות)

שבועות ספורים לפני תחילת דיוני ההוכחות במשפטו של ראש עיריית כפר סבא לשעבר, יהודה בן חמו, סנגוריו הגישו לפני ימים אחדים לבית המשפט המחוזי בלוד בקשה לאפשר לו לצאת לחופשה בחו"ל.

כזכור, ב- 16 בפברואר, הואשם בן חמו בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, גניבה בידי עובד ציבור, מרמה, ערמה או תחבולה, הטרדת עד, הפרת הוראה חוקית וכן עבירות לחוק התכנון והבנייה. בנוסף, תנאיו המגבילים הוארכו עד תום המשפט. לפני כחודשיים הוא הגיב לכל אחד מסעיפי האישום נגדו וסיפק את גרסתו הראשונית לכל אחד מהאישומים.

דיוני ההוכחות שלו אמורים להתחיל במחצית השנייה של חודש ינואר ונכון לכרגע נקבעו לו עשרה דיונים שימשכו עד לחודש אפריל.

בתוך כך, בעוד הוא וסנגוריו עורכי הדין אשר אוחיון וחן הולנדר מכינים את הקו ההגנה שלהם, לפני ימים אחדים הגישו עורכי הדין בשמו של בן חמו בקשה לביטול זמני של צו עיכוב יציאה מהארץ לצורך יציאה לחופשה בחו"ל. על פי הבקשה, בן חמו ביקש לאפשר לו לצאת מהארץ לצורך טיול משפחתי בדרום אפריקה בין התאריכים 21 בדצמבר ועד 25 בדצמבר.

במסגרת ההסכמה שהושגה בין הפרקליטות לסנגוריו של בן חמו ואשר הוגשה לבית המשפט, דרכונו יוחזר לו והוא יוכל לצאת לחופשה. עוד נקבע כי כתנאי לביטול צו עיכוב היציאה מהארץ, יפקיד בן חמו בקופת  בית המשפט סך של 60 אלף שקל, וסכום זה יוחזר לידיו עם חזרתו ארצה וחידוש הצו. 

נוכח ההסכמה בין הצדדים, השופט חגי טרסי נתן לה תוקף משפטי.

 


עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
רוכב אופניים נפצע קשה בתל אביב
רוכב אופניים נפצע קשה בתל אביב
שלוש צעירות נהרגו בתאונה בצפון
סלין ולירוי בפינת המשחקים של מחלקת ילדים בהלל יפה
ילד בן 4 שתה חומר ניקוי חריף
מהן ההלוואות הנפוצות ביותר?
מהן ההלוואות הנפוצות ביותר?
ברוידא וקריסטל עם בני עקיבא
תמי חיו. אני אוהבת להיות פעילה
יש לנו אחות
תוכנה למתווכים היא הפתרון ?
תוכנה למתווכים היא הפתרון ?
שכונת גליל ים, הבניה תימשך
מה יעלה בגורל הפרויקט בגליל ים?