כפר סבא

המועצה החדשה יצאה לדרך

במעמד עשרות תושבים, פעילים ובני משפחה התקיימה ביום ראשון במרכז הקהילתי 'בית אברהם', ישיבת המועצה הראשונה והחגיגית, שבה חברי המועצה היוצאים קיבלו מגני הוקרה על פועלם וחברי המועצה החדשים הושבעו אמונים עם כניסתם לתפקידם

זאב שרגא 20/12/2018
ראש העירייה, רפי סער מברך את חברי המועצה היוצאים והנכנסים (צילום: רמי זרנגר)

ביום ראשון השבוע התכנסו עשרות תושבים, פעילים ובני משפחה של חברי המועצה במרכז הקהילתי 'בית אברהם', לישיבת המועצה הראשונה והחגיגית, בה לקחו חלק חברי מועצה יוצאים שזכו למגן הוקרה מראש העירייה רפי סער, וכן חברי המועצה החדשים שנשבעו אמונים עם כניסתם לתפקיד.

האירוע החגיגי בהנחייתו של מנהל אגף התרבות יאיר משיח, נפתח עם להקת הנוער העירונית בניצוח יאיר גולני, שביצעה את השיר 'לבחור נכון' של אמיר דדון. בעיבוד רונית לוי. מיד לאחר מכן נשא דברים ראש העירייה, רפי סער שאמר: "התרגשתי ושמחתי להיכנס רשמית לתפקיד ראש עיריית כפר סבא, מצוינות היא היעד ולא אתפשר על פחות. על מנת להשיג יעד זה נדרשים תכנית סדורה, סדר עדיפויות, יוזמה ושיתוף פעולה של כולנו. אני רואה בכם שותפים אמיתיים לתהליך וליצירתו," אמר סער לחברי המועצה החדשים, "כפי שהצגתי בתוכנית העבודה אפעל לקידום החינוך, כשהשאיפה שמערכת החינוך של כפר סבא תוביל את החינוך בישראל, באמצעות הגדלת התקציב, יישום מודלים חינוכיים חדשניים ותוכניות לימוד מתקדמות. אני שמח לבשר לכם שכצעד ראשון החלטתי על הקמת מועצת חינוך עירונית, בהובלת חברת המועצה ד"ר אסנת ספורטה."

סער זכה למחיאות כפיים סוערות והמשיך בדבריו, כשהוא מודיע כי החליט לקיים את ישיבות המועצה באולמות שונים ברחבי העיר, תוך העברתן בשידור חי בדף הפייסבוק של העירייה.

 המשך הודה סער לפעילים הרבים שלקחו חלק במסע הבחירות המוצלח ופנה אל חברי המועצה: "אני קורא לכל החברים להקים קואליציה רחבה מקיר לקיר, וגם אם זה במידה שלא יתאפשר ותהיו באופוזיציה, היא תהיה מכובדת, והכל בשקיפות ובאחריות, כי זו דרכי".

 מוקירים את פועלם

 בסיום דבריו הזמין סער את חברי המועצה היוצאים לקבלת מגן הוקרה על פועלם במועצת העיר". בין מקבלי מגן ההוקרה חברי המועצה היוצאים רביטל שלום עמר, ד"ר אמיר גבע, ד"ר דבורה שני, ד"ר מתי פז, עו"ד רויטל לן כהן, יהודה יוגד, עמירם מילר, אסתר (אתי) הדנה, ד"ר ענת קלומל צוויג, שמעון פרץ ויעקב אביטל.

 ותיק חברי המועצה, עמירם מילר, שכיהן במועצת העיר משנת 1978, קיבל גם הוא מגן הוקרה וריגש את הקהל כשנשא דבריי פרידה, בהם שילב תמונות מחייה הראשונים של המושבה כפר סבא ובסיום דבריו, נעמד הקהל כולו על רגליו במחיאות כפיים סוערות.

 בהמשך הצהירו אמונים בזה אחר זה חברי המועצה הנכנסים, שהקריאו את נוסח ההצהרה ולפיה: "אני מתחייב לשמור אמונים למדינת ישראל ולמלא באמונה את שליחותי במועצה." ואלו הם חברי המועצה: ד"ר אסנת ספורטה, עו"ד איתן צנעני, אמיר קולמן, ד"ר רפאל קובי, יצחק ממה שיינפיין, עו"ד יובל לוי, עילאי הרסגור הנדין, לירית שפיר שמש, מאיר מנדלוביץ , פליאה קטנר, פנחס כהנא, אמיר סילבר, הדר לביא, תהילה מימון, קרן גרשון חגואל, יוסי סדבון, עדי לוי סקופ, אורן כהן וצביקה צרפתי.

 עוד הובא לאישור חברי המועצה החדשים מינויו של איתי צחר, מנכ"ל העירייה, לתפקיד "מרכז ישיבות המועצה".

 חבר המועצה עו"ד יובל לוי התנגד למינוי ואמר: "אני מתנגד למינוי, עקב תהליכים בביהמ"ש שאיתי צחר מעורב בהם," כך גם חברו לסיעה אברהם ממה שיינפיין שהצביע נגד, אל מול שאר חברי המועצה שאישרו את המינוי.

 חבר המועצה אורן כהן התייחס לדבריו של לוי ואמר: " אני מציע לך למשוך את הדברים. מאחר ודווקא אתה מעורב בתהליכים עם המשטרה, אני חושב שדווקא אתה לא צריך להעלות את זה."

 עוד אישרו חברי המועצה פה אחד, כי ישיבות המועצה יתקיימו באופן קבוע בכל יום רביעי הראשון בכל חודש, בשעה 19:00. 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

זאב שרגא      zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בכפר סבא
זאב גולדשמיט 26/09/2019
קרן שלהבת 26/09/2019
זאב גולדשמיט 18/09/2019
זאב גולדשמיט 12/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
"אל סם" בסכנת סגירה
מגדל העמק: קייטנות עד אמצע אוגוסט
גבר כבן 20 טבע באילת - מצבו אנוש
צעיר כבן 18 טבע למוות באילת
תא: איסור שחיטת תרנגולי כפרות
ת"א: איסור שחיטת תרנגולי כפרות
100 שנה להולדתו של הסופר האיטלקי-יהודי והכימאי פרימו לוי
100 שנים להולדתו של פרימו לוי
יוזמה מצילת חיים
יוזמה מצילת חיים
השכמת ים לאזרחים הוותיקים
ילד נפל מגובה ביבנה - מצבו קשה