כפר סבא

סייעות "נקנסו" בשכרן כיוון שלא החתימו כרטיס עבודה

בעירייה מסרו בתגובה כי, "באם נפלה טעות בחישוב שכרן של הסייעות אנו נעניק להן את ההחזר המגיע להן בכפוף לחוק"

זאב שרגא 20/12/2018
מאירה חיון, למען הסייעות (צילום: פרטי)

מאירה חיון, סייעת בגן ילדים עירוני, פרסמה בשבוע שעבר פוסט בו הזהירה את הסייעות שיבדקו את תלושי השכר שלהן, זאת לאחר שגילתה כי מהמשכורת שלה נוכה שכר, בדמות "קנס" לכאורה, זאת נוכח העובדה כי לא הוחתם כרטיס עבודה, אולם ברור כי שהתה בעבודה בגן.

 "סייעות יקרות, חשוב שתדענה, שניכוי מהשכר בגין אי החתמת שעון נוכחות איננו חוקי," כתבה חיון, "חלק מאיתנו, קיבלו תלוש שכר החודש וממנו ניכו, שלא כחוק, וללא כל הודעה מוקדמת, מאות שקלים, מאחר וחלק מאתנו שכחו להחתים שעון נוכחות, למרות שבפועל הגענו לעבודה ואף דיווחנו פיזית באמצעות מייל או טלפון, ששכחנו להקליד כניסה ויציאה."

 "חוק הגנת השכר קובע רשימה סגורה של מקרים בהם מותר למעביד לנכות משכר העבודה של העובד. אי החתמת כרטיס אינו אחד מהם," הוסיפה חיון.

בתגובה לפוסט של חיון הופיעו דיווחים נוספים בנושא של סייעות אחרות: "לי ניקו 21 שעות, חוצפה," כתבה אחת מהן ואחרת הוסיפה, "אנחנו עובדות עם הלב והנשמה, מגיעות כל יום לגן גם כשאנחנו חולות, ולא מעריכים אותנו".

שוחחנו עם אחת הסייעות שסיפרה על התופעה: "גם בחודש שעבר הורידו משכורת למי ששכחה להחתים שעון. חייבים להפסיק עם הענישה הזאת כיוון שברור שהיא לא חוקית."

את כבר מחתימה שעון באופן קבוע?

 "מזכירים לי להחתים, כן, אבל אתה נכנס לגן עם 35 ילדים שקופצים עליך והאמת שהשעון הוא הדבר האחרון שמעניין אותי, אני יודעת שבאתי לעבודה ועל זה משלמים לי כסף. גם אם שכחתי להדפיס שעון, אני מעדכנת בהמשך במייל שעבדתי, אז למה המשחקים האלה?"   

 מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית כפר סבא מוקירה ומעריכה את הסייעות שתפקידן חשוב לעין שיעור. ועל כן, נוכחותן המלאה והעקבית ופתיחת הגן בזמן הינה משמעותית מאד עבור יצירת שגרה מיטבית בגני הילדים. באם נפלה טעות בחישוב שכרן של הסייעות אנו נעניק להן את ההחזר המגיע להן בכפוף לחוק."

 

 

 

zeevshraga1978@gmail.com

 

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: גנבה פריטים אישיים ממאושפזים בבית חולים
וועדה מיוחדת למען בעלי החיים ברעננה
מתאבק הואשם בגידול סמים וגניבת חשמל
חברת המועצה עוד כנרת כהן
הנבחרות
מרכיבים קואליציה
דלתות מסתובבות
דלתות מסתובבות
כמות גדולה של סמים ברכבו אשר היתה מחולקת למנות
בדקו רישיונות ומצאו סמים
תא: איסור שחיטת תרנגולי כפרות
ת"א: איסור שחיטת תרנגולי כפרות