כפר סבא

אישום: קטינים יצאו למסע התפרצויות

השניים, תושבי כפר סבא ואלעד, הואשמו כי ביצעו תוך ימים ספורים סדרת התפרצויות לבתי עסק בעיר אלעד וגנבו אלפי שקלים ורכוש.

מיכאל פרוסמושקין 25/12/2018
בתמונה אחד הקטינים במהלך התפרצות. תמונה : משטרת ישראל

שני קטינים מכפר סבא ואלעד הואשמו השבוע כי יצאו למסע התפרצויות ברחבי אלעד וגרמו נזק לבתי עסק בעיר. החשודים נעצרו והשבוע הוגשו נגדם כתב אישום ובקשת מעצר.


בעקבות מספר התפרצויות לבתי עסק באלעד, המשטרה פתחה בחקירה מורכבת לאיתור המבצעים. במסגרת החקירה התברר כי חשוד בן 16 מכפ"ס חבר ביחד עם אחר, חשוד בן 16 מאלעד, לביצוע התפרצויות ברחבי אלעד. החשוד מכפ"ס מסר לחשוד מאלעד כי הוא "מכיר מקום שיש בו כסף טוב" והשניים קשרו קשר לבצע התפרצות לבית עסק ברח' בני עקיבא בעיר ב – 16 בדצמבר.  שני החשודים הגיעו לפנות בוקר למקום ופרצו למחסן הצמוד לבית עסק לממכר גלידות. בהמשך, החשוד מכפ"ס בעט בחוזקה מס' פעמים בקיר גבס שחיבר בין המחסן לבית העסק והחשודים נכנסו לבית העסק וגנבו מתוכו קופה שהכילה 600 שקלים במזומן.


משם המשיכו החשודים לבית עסק לממכר כלי בית באותו הרחוב וגם משם גנבו קופה שהכילה כ-300 שקל במזומן. מהחקירה התברר כי יום לפני כן, לפנות בוקר, החשוד מכפ"ס התפרץ לכאורה  לבית עסק לממכר ספרים ברח' יהודה הנשיא באלעד וגנב משם קופה שהכילה כ-2,700 שקל במזומן. כשנכנס לחדר בבית העסק והבחין כי מותקנת בו מצלמת אבטחה, הזיק למצלמה וגרם לה להפסיק לצלם.


מיד לאחר מכן, טוענת המשטרה, הגיע החשוד מכפ"ס לרח' רשב"י בעיר, כשהוא עוטה כפפות לידיו והתפרץ לבית עסק במקום. גם משם גנב הקטין מכפ"ס טלפון נייד יקר ערך וכסף מזומן בשווי של כ-2,800 שקל. גם הפעם, משהבחין במצלמת אבטחה, הזיק למצלמה שהפסיקה לתעד במקום. החקירה העלתה כי אותו חשוד התפרץ לבית עסק זה גם כשבוע קודם לכן ב – 7 בדצמבר וגנב אז טלפון נייד יקר ערך וכסף מזומן בשווי אלפי שקלים.


במהלך החקירה המורכבת נגד החשודים, הצליחו חוקרי המשטרה לקשור את החשודים להתפרצות נוספת והפעם לסמינר באלעד, ביחד עם שניים נוספים. החשודים נכנסו למס' חדרים בסמינר וגם לחדרו של המנהל. משלא מצאו מה לגנוב, עזבו את המקום והמשיכו ופרצו לגן ילדים ברח' רבי יהודה הנשיא בעיר – שם שברו חלון ונכנסו דרך החור שנפער בחלון וגנבו מצלמה מהגן בשווי של מאות שקלים.


ב – 17 בדצמבר עם מעצרו של החשוד מכפ"ס, החשוד הפריע לחוקרת בתחנת המשטרה ושלח אותה לקנות לו סיגריות. לטענת המשטרה, בהמשך, איים על שוטר בתחנה בכך שישלח אנשים שיפגעו בו ויחפשו אותו ושהוא ידאג שמשהו יקרה לשוטר, בדיוק כמו שקרה לקצין מודיעין שהניחו לו מטען ופוצצו לו את הרכב.


מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת והשבוע הוגשו נגדם כתב אישום המכיל 9 אישומים (נגד החשוד מכפ"ס) מתוכם 3 אישומים יוחסו גם לחשוד מאלעד, בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, פריצה, הסגת גבול פלילית, היזק לרכוש במזיד, איומים והפרעת שוטר. כמו כן הוגשה גם בקשת מעצר נגד השניים עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדם.


עוד בכפר סבא
מיכאל פרוסמושקין 18/09/2019
זאב גולדשמיט 16/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 12/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 05/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
ידו של הילד מחוברת לקרש
מסמר ננעץ בכף ידו של ילד בן 5 וחצי
יאיר קרביץ. עשינו הישג אדיר
קרביץ ופורת מהעתודה חתמו ברעננה
רן דנקר
חודש הגאווה והסובלנות ברעננה
זאת תקופה לא פשוטה עבורנו
"זאת תקופה לא פשוטה עבורנו"
המלון החדש שנפתח בירושלים
מלון חדש נפתח בירושלים
חוגגים דמוקרטיה בגן החיות התנכי בירושלים
חייבים מנהיג כריש
מבצע אכיפה משולב
המשטרה פשטה על 14 בתי עסק באיזור המרכז
ספורט תחת כיפת השמיים