כפר סבא

אישום: פרץ לבתי עסק ברחבי הארץ וגנב רכוש וכסף

צעיר הואשם בסדרת התפרצויות לבתי עסק ברחבי הארץ וגניבת סיגריות וכסף רב. בין היתר הוא פרץ, יחד עם אחרים, לבתי עסק בכפר סבא וברעננה

מיכאל פרוסמושקין 26/12/2018
צילום באדיבות דוברות המשטרה

צעיר, בן 26, מהפזורה הבדואית בדרום, נעצר בחשד היה חלק מכנופיה שביצעה שורת פריצות לבתי עסק ברחבי הארץ, ובין היתר בכפר סבא וברעננה.


הצעיר חשוד כי  קשר קשר עם אחרים והצטייד בכלי פריצה שכללו: פטישים, מברגים, מגזריים לחיתוך מנעולים וברזלים ולום. חבורת הפורצים הצטיידה גם בשקי בד גדולים ועבים, ששימשו אותם לאיסוף השלל מהפריצות. באופן שיטתי, החשוד והאחרים הגיעו להתפרצויות בבתי העסק השונים כשהם רעולי פנים ועוטים על ידיהם כפפות. טרם הגעתם לבתי העסק, החבורה החליפה באופן שיטתי לוחיות זיהוי, למניעת זיהויים. עיקר הגניבות היו כסף מזומן וסיגריות. את הכסף חילקו החשוד והאחרים ביניהם ואת הסיגריות מכרו בפזורה הבדואית בדרום.


בשבועות האחרונים התקבלו במשטרת ישראל מס' תלונות על גניבות מבתי עסק בכל רחבי הארץ. עם קבלת התלונות נפתחה חקירה, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, לאיתור המבצעים ומעצרם.


האירוע הראשון התקבל ביום 25.11.18 לפנות בוקר, אז התלונן בעלים של בית עסק ברח' הבנים בפרדס חנה על התפרצות לבית העסק שלו. החקירה העלתה כי החשוד והאחרים הגיעו למקום, רעולי פנים ועל ידיהם כפפות. הם כופפו את מסגרת תריס הגלילה, שברו את קופסת הפיקוד והרימו את התריס. החשוד והאחרים, שהגיעו למקום עם שק גדול, מילאו את השק ב-78 קופסאות סיגריות בשווי מוערך של כ-2,500 שקל ותוך גרימת נזק של כ-2,155 שקל. החשוד והאחרים נמלטו מהמקום תוך נסיעה פרועה *ולאחר מס' דקות הרכב בו נסעו התהפך והם נטשו אותו בצומת כלניות ונמלטו מהמקום.


כבר למחרת הגיעו החשוד והאחרים שוב לפנות בוקר, לבית עסק ברח' דוד רמז בכפר סבא ובאותה שיטה שברו את מנעול הברזל ואת דלת הכניסה למקום, כשהם גורמים לנזק של כ-60,000 שקל. החשוד והאחרים מילאו שק גדול בסיגריות בשווי מוערך של כ-45,000 שקל וכן גניבת כסף מזומן בשווי של כ-4,500 שקל. בנוסף, גנבו מכשיר כספומט שהכיל כ-2,800 שקל.

שוב, למחרת היום לפנות בוקר, הגיעו החשוד והאחרים לבית עסק ברח' המייסדים באבן יהודה. קודם להתפרצות, החליפו לוחיות זיהוי ברכב איתו הגיעו, כשהם רעולי פנים והרימו את תריס הגלילה במקום. הפעם גנבו סיגריות בשווי כולל של כ-30,000 שקל וכסף מזומן בסכום של כ-10,000 שקל. משם המשיכו להתפרצות לבית עסק נוסף, ברח' יוסף ספיר בפ"ת, גרמו לבית העסק נזק בשווי של כ-3,382 ₪ וגנבו סיגריות בשק גדול בשווי כולל של 10,000 שקל כמחצית השעה לאחר מכן ועוד באותו הלילה, המשיכו לבית עסק נוסף והפעם רח' בורוכוב ברעננה. באותה שיטה הגיעו למקום והתפרצו לבית העסק, גנבו סיגריות בשווי כולל של כ-70,000 שקל וגנבו כסף מזומן בשווי של 8,000 שקל.


מס' ימים לאחר מכן, ביום 5.12.18 לפנות בוקר, החשוד והאחרים מגיעים לבית עסק במושבה מגדל ובאותה שיטה גורמים לנזק בשווי של כ-2,000 שקל וגונבים בשק גדול סיגריות בשווי כולל של כ-45,000 שקל וכ-6,000 שקל כסף מזומן.


בהמשך, ב-18.12.18 החבורה מגיעה להתפרצות בבית עסק ברח' גלעד בנצרת. החבורה גנבה כ-347 קופסאות סיגריות בשווי מוערך של כ-9,981 שקל וכסף מזומן בסכום של כ-24,000 שקל. בזמן ההתפרצות, הגיעו למקום שוטרים וחבורת הפורצים נכנסה לרכב והחלה להימלט מהמקום, תוך שהם דורסים שוטרים וחרף קריאות השוטרים לעצור הם המשיכו בהימלטות מהמקום. החשוד נמלט רגלי והסתתר מאחורי גרם מדרגות בבניין סמוך. כשהבחין בשוטר שקרב אליו, קפץ עליו והיכה אותו בבעיטות בכל חלקי גופו. לשוטר נגרמו שפשופים ואדמומיות בידיו וברגליו.


כאמור, בעקבות האירוע האחרון, נעצר החשוד ומעצרו הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בפ"ת. היום מחלקת תביעות של משטרת ישראל תגיש נגד החשוד כתב אישום חמור, הכולל לא פחות מ-8 אישומים, בעבירות של פריצה לבית עסק, היזק לרכוש במזיד, קשירת קשר לפשע, זיוף סימני זיהוי של רכב, החזקת מכשירי פריצה ועוד. יחד עם כתב האישום, תוגש נגד החשוד בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו.עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
23 אלף יחידות דיור בדרך להתחדשות עירונית בירושלים
פארק הירקון - טבע עירוני הולך ונעלם
דנה פרידר בקמפיין ביוטי ראשון
דנה פרידר בקמפיין ביוטי ראשון למותג הקוסמטיקה הצרפתי PAYOT פאיו
מוזיאון אלקטרוניקה בבית הספר
אומרים די לאלימות כלפי נשים
הדמיה של שער ההזנקה
מרוץ לילה - לראשונה בפ"ת
"מחצית שלישית" – הזדמנות שנייה
שחקניות מאמנט מארהב
"שותפות ביחד" בכפר סבא