כפר סבא

יש קואליציה

דני הרוש ועו"ד איתן צנעני יכהנו כסגני ראש העירייה, עילאי הרסגור הנדין יכהן כסגן ברוטציה ראשונה והפתעת הקואליציה - אורן כהן, יכהן כסגן ברוטציה שניה. מסתמן כי חברת המועצה ד"ר ענת ספורטה תקבל את תיק החינוך

זאב שרגא 11/01/2019
רגע לאחר החתימה. חברי סיעת תנופה, עם ראש העירייה רפי סער וחבר המועצה דני הרוש (צילום: פרטי)

אפשר להגיד בשעה טובה, הקואליציה העירונית יוצאת לדרכה לאחר שנחתמו הסכמים קואליציוניים המאגדים 14 מנדטים לקואליציה של ראש העירייה, רפי סער. כצפוי, סגני ראש העירייה שיכהנו קדנציה מלאה הם דני הרוש, מספר 2 ברשימה של סער, ועו"ד איתן צנעני, יו"ר סיעת תנופה שמביא עימו 3 מנדטים. עילאי הרסגור הנדין (מרצ) ייכהן כסגן ראש העירייה ראשון ברוטציה, יחד עם מי שללא ספק מהווה את הפתעת הקואליציה החדשה, אורן כהן (הליכוד) שמביא עימו מנדט אחד בלבד. יו"ר סיעת תפו"ח, עו"ד יובל לוי, נכנס גם הוא לקואליציה עם שני המנדטים שקיבל ובישיבת המועצה הקרובה כך נראה, יובאו ההסכמים לאישור.

 אז מי קיבל מה?
עו"ד איתן צנעני כאמור, יכהן כסגן ראש העירייה קדנציה מלאה, כמו גם כממלא מקום ראש העירייה, ברוטציה עם דני הרוש, שיכהן גם הוא כסגן ראש העירייה. עוד קיבל הרוש את תיק איכות הסביבה, כמו גם תיק הספורט, ברוטציה עם אורן כהן. סיעתו של צנעני קיבלה סמכויות נוספות כמו תיק השירות לתושב, תיק השכונות, שיעסוק בכל ענייני השכונות בכפר סבא למעט השכונות הירוקות, עליהן תהיה אמונה חברת המועצה עדי סקופ, שתכהן גם כיו"ר מועצת נשים ומחזיקת תיק התרבות, שעל פי גורמים במשא ומתן היה שמור ליוסי סדבון, במידה והיה מצטרף גם הוא.

 עוד קיבלה סיעתו של צנעני אחריות מלאה על כל תחום הדת מטעם העירייה; החינוך הדתי והחרדי בעיר, הפורמאלי והבלתי פורמאלי, כמו המחלקה למורשת ישראל, ראשות המועצה הדתית ושותפות מלאה בבחירת הרב הראשי של כפר סבא. כמו כן הוסכם כי העירייה תפעל להקמתם של בתי כנסת בשכונת הדרים ובשכונות הירוקות. עוד קיבלה הסיעה את תפקיד יו"ר וועדת ערר במפעל המים, יו"ר וועדת ההנחות בארנונה, יו"ר וועדת השמות וכן אחריות לעידוד וקליטת עלייה מצרפת."

 "אני שמח שהקואליציה הוקמה ברוח טובה ובלחיצת יד, חיכינו לזה הרבה זמן ואנחנו עם הפנים לעשייה," אמר חבר המועצה ני הרוש, "אני אישית מחכה לחזור לעסוק במה שאני הכי אוהב ולשרת את הציבור נאמנה. אני מודה לראש העיר רפי סער, על התמיכה ועל האמון שהוא נותן בי וכמובן למשפחתי היקרה, על התמיכה האין סופית, בהצלחה לכפר סבא!"

 "בבחירות התמקדנו בנושאי דת, שכונות ושירות לתושב," אמר חבר המועצה עו"ד צנעני, "במסגרת המשא ומתן ביקשנו וקיבלנו אחריות על שלושת הנושאים הללו: אחריות מלאה על כל תחום הדת בעיר, אחריות מלאה על השכונות בעיר למעט השכונות הירוקות ותחום השירות לתושב וכן תפקידים שיאפשרו לנו לסייע לאוכלוסיות מוחלשות בארנונה ובתשלומי המים. עקרונית דרשנו וקיבלנו תחומים שבהם יהיה לנו מגע עם הציבור ונוכל לעזור ולסייע לציבורים רחבים.  אני מבקש להודות לראש העיר רפי סער שניהל את המשא ומתן עימנו ביושר ובהגינות והתייחס אלינו כאל שותפים אמיתיים."

 חצי סגנות למרצ
עילאי הרסגור הנדין, יו"ר סיעת מרצ, יכהן כאמור כסגן ראש העירייה ברוטציה, במהלך חצי הקדנציה הראשונה. הרסגור רושם לעצמו הישג מרשים עת קיבל לידיו את תיק התחבורה, נושא כאוב וחשוב בעיר כפר סבא. עוד קיבלה הסיעה את תיק הנגישות, כשבראש הוועדה תעמוד חברת הסיעה, לירית שפיר שמש, תוך הסכמה להקמתה של מנהלת נגישות עירונית. חברת הסיעה פליאה קטנר, תעמוד בראש וועדת שוויון מגדרי וכן תקבל הסיעה את תיק קשרי חוץ וערים תאומות, מ"מ יו"ר וועדת מכרזים, הוועדה לקידום צעירים וכן 2 נציגים במועצה הדתית, כפי שהיה עד כה. 

 "יש לנו מחויבות לבוחרינו ולכלל תושבי כפר סבא," אמר חבר המועצה עילאי הרסגור הנדין, "לכן ישבנו עם ראש העירייה, רפי סער, דיברנו ארוכות על מה שאנחנו מאמינים בו ורוצים לקדם, הצגנו מחלוקות ולשמחתנו גילינו גם הרבה הסכמות. הנהגה עירונית עם מרצ בתוכה יכולה לעשות הרבה מאוד למען כפר סבא. נעשה זאת תוך שיתוף פעולה וראיית טובתו של הציבור כולו."

 סגן ראש העירייה, עם מנדט אחד
חבר המועצה אורן כהן (הליכוד) מהווה את הפתעת הקואליציה החדשה, נוכח הישג חסר תקדים במסגרתו קיבל את תפקיד סגן ראש העירייה ברוטציה שנייה עם הרסגור הנדין, זאת למרות שברשותו רק מנדט אחד. כהן תמך בסער במהלך הקמפיין כולו, מתחילתו ועד סופו ואין ספק כי כעת, הוא קוצר את הפירות. בנוסף קיבל כהן את תפקיד יו"ר דירקטוריון 'גלי השרון' ויהיה אחראי על 'קשרי ממשל ורגולציה'. במילים אחרות, כהן יהווה כך נראה את הקשר הישיר למפלגת השלטון, מה שעשוי לסייע לראש העירייה בכל הקשור לתקציבים ופרויקטים עתידיים בשיתוף הממשלה. 

 ביקשנו את תגובתו של כהן לשאלה כיצד קיבל את תפקיד הסגן ברוטציה, למרות העובדה שיש ברשותו  מנדט אחד בלבד?
חבר המועצה אורן כהן מסר בתגובה כי, "אני שמח שעמיתיי חתמו על ההסכמים הקואליציוניים ומודה לראש העיר רפי סער, על האמון, ולחברים על שיתוף הפעולה," אמר כהן, "אין לי כל ספק שביחד נצעיד את כפר סבא בבטחה ונדע לכל האתגרים שעל הפרק. מקווה לתרום את תרומתי בבניין העיר ובפיתוחה והצעדתה קדימה."

 חברי סיעת תפו"ח, עו"ד יובל לוי ואברהם ממה שיינפיין, הצטרפו גם הם לקואליציה. עו"ד לוי יכהן כמ"מ יו"ר מפעל המים וכן מ"מ וועדת תכנון ובניה, כשתפקיד היו"ר יישאר בידיו של סער, לפחות לעת עתה. עוד יעמוד עו"ד לוי בראש קרן לפיתוח כפר סבא שעתידה לקום במהלך הקדנציה ואילו שיינפיין יהיה אמון על הקדרתה העירונית וכן יקבל את תיק הגמלאים במועצה. 

 עוד מסתמן כי חברת המועצה ד"ר ענת ספורטה, מספר 3 ברשימתו של ראש העירייה, רפי סער, תחזיק בתיק החינוך. תיקים נוספים יישארו בחזקתו של סער, תוך נכונות להעבירם בעתיד לחברי מועצה נוספים שירצו לקחת חלק בפעילות הקואליציה. 
 
חברת המועצה ספורטה לא מכחישה או מאשרת את הדברים אולם מסרה בתגובה כי, "אני מברכת את ראש העיר על הרכבת הקואלציה. אין לי ספק שטובת העיר והתושבים עומדת לנגד עיניו. עשיתי כמיטב יכולתי ליצירת מציאות שבה יתאפשר לי להקדיש את כל זמני ומרצי לכפר-סבא, אך בסיטואציה הפוליטית שנוצרה - זה לא מתאפשר. אני גאה בדרך שעשיתי ובתרומתי לבחירתו של רפי סער לראשות העיר, ומחויבת להמשיך ולעשות כמיטב יכולתי על-מנת לתרום מנסיוני ומהידע שלי לתושבי העיר, בדגש על תחום החינוך והקהילה, ובכך לממש את הבטחותינו לתושבים."

 באופוזיציה לא מבזבזים דקה
מיד עם היוודע דבר הקמתה של הקואליציה החדשה, הגישו 3 סיעות האופוזיציה בקשה לזמן ישיבה דחופה שלא מן המניין, בתוך 7 ימים. 

בהודעה שהוציא חבר המועצה יוסי סדבון, נמסר כי, "אנחנו מבקשים מראש העיר לפעול בדחיפות ולזמן ישיבה דחופה שלא מן המניין בתוך 7 ימים מיום הוצאת הבקשה, על מנת שמועצת העיר תקבע מיהם חברי ועדות החובה של העירייה, לרבות וועדות כספים, תכנון ובנייה ומכרזים.  אנחנו חודשיים אחרי הבחירות וחלק מהועדות לא התכנסו חודשים רבים לפני הבחירות. אנו מאמינים שאנחנו חייבים לתושבי העיר עבודה משמעותית ובאופן מיידי. ועדות חובה הנן ועדות אשר הרכבן קבוע בחוק ולא הייתה מניעה לקבוע אותן כבר בישיבת המועצה הראשונה וכמובן שאין סיבה לחכות עם קביעת הועדות לישיבה שתתקיים בעוד ארבעה שבועות."

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
הרשימה משקפת את כל גווני רעננה
"הרשימה משקפת את כל גווני רעננה"
נכנסו למועצה
העבודה וכולנו עם גינזבורג
"העבודה" ו"כולנו" עם גינזבורג
האריכה את המועד
 אליפות כדורסל בתי ספר יסודיים בכפר סבא
אליפות כדורסל בתי ספר יסודיים בכפר סבא
ערוץ המוזיקה
מפרגנים לנשים
מפרגנים לנשים
הולכת רגל נפצעה קשה בכביש 90