כפר סבא

אישום: קיזזו חשבוניות פקטיביות במיליוני שקלים

חברה להתקנת מבנים מברזל ושני מנהליה מכפר סבא ומסביון הואשמו בקיזוז חשבוניות פיקטיביות בסך כולל של כ-39 מיליון שקלים

מיכאל פרוסמושקין 13/01/2019
iclipart

רשות המסים הגישה שני כתבי אישום נגד הלל טלקר (57) מכפר סבא ונגד אבנר אלוק (50) מסביון, מנהליה הפעילים של חברת סגיב טכנולוגיות מיגון אש בע"מ מסביון, בגין קיזוז חשבוניות מס פיקטיביות בסכום של כ-39 מיליון שקל. כתבי האישום הוגשו לבית משפט השלום בכפר סבא על ידי עו"ד מירי בנהרדיתי מהיחידה המשפטית מחוז מרכז (מע"מ פלילי), בעקבות חקירה שנוהלה על ידי חקירות מכס ומע"מ תל-אביב.

 

על פי כתבי האישום, החברה עסקה בהתקנת מבנים מברזל ומפלדה ומנהלה הפעיל היה אבנר אלוק, אולם לצורך הסוואת מעורבותו ובמטרה להעלים את חלקו בביצוע העבירות, החברה נרשמה בתקופות שונות גם על שמם של אחרים. במשך כ-3 שנים, בתקופה שבין אפריל 2012 לבין פברואר 2015, מנהליה של החברה היו הנאשמים - אלוק וטלקר, האחרון אף שימש כמנהל חשבונות ואחראי על התקשרויות מול ספקיה של החברה וכן על ניהול ספרי הנהלת החשבונות והכנת הדוחות למע"מ.

 

כמצוין בכתבי האישום, במטרה להקטין את תשלומי המס, הנאשמים ניכו שלא כדין בדוחות התקופתיים למנהל מע"מ, מס תשומות בהתבסס על 139 חשבוניות מס פיקטיביות, משמע מבלי שעשו או התכוונו לעשות את העסקאות שלגביהן הוצאו החשבוניות. סך החשבוניות הפיקטיביות עמד על כ-39 מיליון ₪, והמס שנגרע מקופת המדינה עמד על כ-5.7 מיליון שקל.


עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
העיצוב הסקנדינבי
העיצוב הסקנדינבי - קווים לדמותו
משכן חדש לשירות הפסיכולוגי
הסתיימה עונת הרחצה
הסתיימה עונת הרחצה
מבצע הקש בדלת
מבצע "הקש בדלת"
רכיבת אופניים לכל המשפחה
מתגלגלים בכפר סבא
איך להצליח בלימודים האקדמיים?
מפגע בטיחותי בהרצליה ב. אין מדרכה
מפגע בטיחותי בהרצליה ב'
המספרים של מושי