כפר סבא

ראש העיר, רפי סער, בוחן לעומק את תכנית "מהיר לעיר"

ראש העיר, רפי סער, נפגש מספר פעמים לפגישות עבודה ארוכות עם גורמי המקצוע בנתיבי איילון על מנת להכיר מקרוב את תוכנית "מהיר לעיר"

כתב לוקאל 20/01/2019
באדיבות עיריית כפר סבא

 

במפגשיו החליט ראש העיר לבחון לעומק את התוכנית ואף הורה למתכננים לפעול לביצוע התאמות ותיקונים. זאת במטרה לוודא יישום מיטבי של התוכנית בכפר סבא לרווחת התושבים, להביא לשיפור התשתיות העירונית במרכז העיר ולייעול מערך התחבורה הציבורית העירונית והבינעירונית. עד כה, השקיע ראש העיר עשרות שעות וקיים פגישות רבות עם גורמי המקצוע בנתיבי איילון. יש לציין כי בפגישה האחרונה אף היה שותף עילאי הר סגור סגן ראש העיר ומחזיק תיק התחבורה מסיעת מרץ. בנוסף, החל ראש העיר במגעים עם שר התחבורה, ישראל כץ יחד עם אורן כהן סגן ראש העיר המיועד.

במסגרת זו, יבחנו מספר נושאים מרכזיים שעליהם יינתן מענה ופתרון הולם: שיתוף הסוחרים והציבור בביצוע העבודות, בחינת זמינות ונגישות קווי התחבורה הציבורית וחזות המרחב העירוני. כאמור, מטרת הבחינה המעמיקה לתוכנית היא לאפשר יישום מיטבי שלה במרחב העירוני, כך שהיא תשפר באופן משמעותי את התחבורה הציבורית בעיר.

נזכיר כי 'מהיר לעיר' הינו פרויקט ליצירת רשת של נתיבי תחבורה ציבורית במטרופולין ת"א, אותו מקדם משרד התחבורה בשיתוף חברת נתיבי איילון, ובו משתתפות 17 רשויות מקומיות. מדובר בפרויקט בעל חשיבות תחבורתית עצומה, שמטרתו לתת לתושבים אלטרנטיבה איכותית לרכב הפרטי, על מנת להקל על הפקקים בעיר.

הצטרפותה של כפר סבא לפרויקט הארצי היא חלק משיפור השירות לתושבים הן מבחינת דרכי תחבורה יעילות יותר והן מבחינת הפחתת זיהום אוויר, כאשר במסגרת הפרויקט, יתקיימו לצד נתיבי ההעדפה, עבודות לשיפור פני העיר, סלילת שבילי אופניים, הקמת תחנות אוטובוסים חדישות ועוד, במימון משרד התחבורה בגובה של כ- 200 מיליון ש"ח. רשת הנת"צים (נתיבי תחבורה ציבורית) תביא לשיפור רמת השירות של התחבורה הציבורית, צמצום זמני הנסיעה, הגברת התדירות של האוטובוסים, נוחות ונגישות הנסיעה לקהלי יעד גדולים יותר.

העבודות, יתבצעו ב-3 מקטעים. בשלב הראשון תבוצע סלילה זמנית במרכז הכביש ברחוב ויצמן עד לרחוב העמק, ותישמר האפשרות לנסיעה בשני נתיבים לשני הכיוונים- בדיוק כמו היום. החל מיולי2019 ובמשך כ- 30 חודשים יתקיימו עבודות במקטעים שונים ברחובות ויצמן וטשרניחובסקי, כאשר בכל זמן במהלך העבודות תתאפשר נסיעת רכבים בנתיב אחד לפחות לכל כיוון.

ראש העיר, רפי סער, "ייעול מערך התחבורה הציבורית העירונית והבינעירונית הינו נושא חשוב לאין שיעור, ועל כן יש לבחון את תוכנית 'מהיר לעיר' לעומקה על מנת לוודא שהתכנון הוא מיטבי ונכון עבור תושבי העיר זאת במקביל לשיתוף הציבור, הסוחרים וגורמי הממשלה. עיריית כפר סבא תפעל לשיפור מצב התחבורה בעיר ובכלל זה לשיפור התחבורה הציבורית".

 


 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרס החינוך הארצי הוענק לקריית חינוך דרור בלב השרון
פרס החינוך המוסדי תשע"ט
נמלט משוטרים והתנגש בעמוד שילוט
תלמידי תיכון אלון  ברמת השרון
יש בינינו כימיה
נפתחה עונת הקרמבו
מטרופוליס ברחוב מאזה בהרצליה
פרויקט מטרופוליס ברחוב מאז"ה בהרצליה לקראת סיום שיווק
צילום: פרטי
תושב הרצליה מתלונן על הגננים בעיר
תערוכה מייק ברנט. שנת 1974 עם אמא ואח צבי
"משה" - מייק ברנט כוכב עליון
ממשיכים להציל את העולם