כפר סבא

גל ירוק להולכי הרגל בציר הרחובות דרך הפועל- הזמיר- בן יהודה בכ"ס

בימים אלה מבצעת עיריית כפר סבא הכנות לקראת גל ירוק להולכי רגל , לצורך הגברת בטיחות הולכי הרגל בצומת , במקביל, בהנחיית ראש העיר, רפי סער, תוקנו תשתיות הגל הירוק ברחוב ויצמן שנפגעו עקב עבודות השדרוג של מפעל המים, למעט הצמתים העמק ותל חי בהם עדיין מתבצעות עבודות.

כתב לוקאל 05/02/2019
גל ירוק להולכי הרגל
iclipart

בימים אלה עיריית כפר סבא, בהובלת מחלקת התנועה שבאגף ההנדסה, החלה בביצוע עבודות להתקנת מערכת 'גל ירוק' להולכי רגל בציר הרחובות דרך הפועל- הזמיר- בן יהודה וזאת על מנת להגביר את ביטחונם של הולכי הרגל החוצים את בן יהודה בדרכם לפארק כפר סבא. בעקבות בדיקות שבוצעו במקום נמצא כי בצומת הרחובות ביציאה משכונת אוניברסיטה קיימים איי תנועה אשר אינם עומדים בתקן משרד התחבורה מבחינת רוחבם והם אינם יכולים להכיל את כמות החוצים במעבר החציה מצפון לדרום. הדבר הופך לבעיה בטיחותית בעיקר בשבתות כאשר רבים מתושבי שכונת האוניברסיטה עושים את דרכם לפארק כפר סבא. על מנת לפתור את הבעיה ולאפשר להולכי הרגל חצייה בטיחותית של הצומת הוחלט לתכנת את הרמזורים בצומת מחדש לצורך יצירת גל ירוק להולכי רגל כך שלא תהיה המתנה כלל על איי התנועה הצרים. בשלב הבא של הפרויקט ישנה תכנית להרחיב את איי התנועה ע"י שינויים גאומטריים כוללים של הצומת ופתירת בעיית הפונים פרסה בצומת. הפרויקט יצא בימים הקרובים לביצוע. במקביל, בהנחיית ראש העיר, רפי סער, תוקנו תשתיות הגל הירוק ברחוב ויצמן שנפגעו  עקב עבודות השדרוג של מפעל המים, למעט הצמתים העמק ותל חי בהם עדיין מתבצעות עבודות.

ראש העיר, רפי סער, "אני שמח לבשר לציבור תושבי העיר על התחלת ביצוע גל ירוק להולכי רגל בציר הרחובות דרך הפועל- הזמיר- בן יהודה. מדובר בצעד חשוב שיגביר את בטיחותם של הולכי הרגל ויאפשר להם לחצות את הכבישים בבטחה. אנו פועלים במגוון רחב דרכים על מנת לשמור על בטיחות כלל משתמשי הדרך וזהו צעד חשוב בכיוון".

סגן ראש עיריית כפר סבא ומחזיק תיק התחבורה, עילאי הרסגור-הנדין: "סדר העדיפויות משתנה. הדרך הטובה ביותר לנוע ממקום למקום בטווחים קצרים היא הליכה רגלית. רק שעד עכשיו חווית ההליכה היתה מייגעת בשל הצורך לעמוד זמן רב יחסית בין רמזורים ובאיי תנועה, מה שמעודד אנשים להשתמש ברכב פרטי כדי להגיע למקומות קרובים. עם כניסתי לתפקיד מחזיק תיק התחבורה הנחיתי לשנות את תזמון הרמזורים בצומת הפועל בן יהודה. זאת כפיילוט ראשון לקראת הפיכת העיר לנגישה עבור הולכי הרגל ורוכבי האופניים. בהמשך צפויים שינויים נוספים.

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
שרית שרעבי (מימין) עם חיילים בודדים. גם הם זכו
פרויקט "גם אני זכיתי" צובר תאוצה
גבר נפגע קשות בשריפה בקריות
פצוע דקירה בהרצליה
נעצר חשוד בדריסה מכוונת של אדם אחר
תאונת דרכים בין שתי משאיות סמוך לצריפין
תאונת דרכים בין שתי משאיות סמוך לצריפין
בת ים מובילה בפינוי בינוי
שני צעירים טבעו בחוף בהרצליה
פחות עבירות רכוש- יותר עבירות חניה