כפר סבא

חיים טוב בכפר סבא

על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כפר סבא מובילה בהכנסה חציונית ברוטו מעבודה למשק בית, כמו גם בתוחלת חיים, בסך הכל הכפר סבאים מרוצים מהחיים.

זאב שרגא 13/02/2019
כפר סבא מובילה בהכנסה חציונית ברוטו
iclipart

השבוע פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את נתוני מדד החיים בערים הגדולות מעל 100,000 תושבים, לשנת 2017, ממנה עולה תמונת מצב אופטימית למדיי לגבי אופי חיי התושבים בעיר כפר סבא, שאומנם לא דורגה במדד נוכח מיעוט נתונים, אולם על פי הקיים המצב כאמור, מעודד מאוד. 

 נתוני הלשכה נאספים בהמשך להחלטת ממשלת ישראל מאפריל 2015 (החלטה מס' 2494) והלשכה מעדכנת את מדדי איכות חיים, קיימות וחוסן לאומי בתחומים: איכות התעסוקה, ביטחון אישי, בריאות, דיור ותשתיות, חינוך, השכלה וכישורים, רווחה אישית וחברתית, סביבה, מעורבות אזרחית וממשל, רמת חיים חומרית, פנאי, תרבות וקהילה וטכנולוגיות המידע.

 על פי הנתונים, כפר סבא מובילה בהכנסה חציונית ברוטו מעבודה למשק בית, כמו גם בתוחלת חיים. ההכנסה החציונית ברוטו למשק בית עומדת על 28,431 ₪ בחודש בעוד הממוצע הארצי עומד על 17,394 ₪ בחודש. ברמת שביעות הרצון בעבודה בקרב בני 20 ומעלה 94.9% שבעי רצון מעבודתם אל מול 88.9% בממוצע הארצי. תוחלת החיים בכפר סבא עומדת על 84.4 שנים בעוד הממוצע הארצי הוא 82.7 שנים. 

 עוד עולים נותנים אודות עודפי משקל בקרב ילדים. בקרב תלמידי כיתה א' בכפר סבא 17.4% סובלים מעודף משקל בעוד הממוצע הארצי עומד על 18.3%. בקרב תלמידי כיתה ז' בעיר 28.4% סובלים ממשקל עודף, אל מול 29.7% בממוצע הארצי. אחוז המעשנים בכפר סבא עומד על 19.7%, בעוד הממוצע הארצי הוא 18.5%.


עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
ארבעה הרוגים בתאונה בכביש 443
פיגוע ירי בסמוך לאריאל
הרוג בפיגוע ירי ליד אריאל
ארז ברט
עצרת מחאה נגד מצעד הגאווה ברעננה
בנימה אישית
בנימה אישית
מהו ביטוח משתלם לרכב עבורנו?
אישום: גנב טלפון ממטופלת ופרץ לרכב
אישום: גנב טלפון ממטופלת ופרץ לרכב
עוברי לפינוי אשפה מתקדם
עוברים לפינוי אשפה מתקדם
פקח טוען כי הותקף ע"י תושב רעננה