כפר סבא

"לראש העיר יש הזדמנות להפוך את כפר סבא לעיר המתחדשת המובילה בארץ"

"הבחירות לראשות העיר כפר סבא הוכרעו על ידי אלפי בעלי הדירות הישנות בבנייני מרכז העיר והשכונות שהצביעו לרפי סער בהמוניהם בשל הצהרותיו לקידום מיזמי תמ"א 38 ופינוי בינוי בעיר. לראש העיר החדש יש כעת הזדמנות להפוך את כפר סבא לעיר המתחדשת המובילה בארץ"

כתב לוקאל 21/02/2019
היזם הכפר-סבאי טל ברוך
צילום: פרטי

"הבחירות האחרונות הוכרעו על נכונותו של המועמד רפי סער לקדם את ההתחדשות העירונית בעיר והצהרותיו המוקדמות לתמרץ ולקדם מיזמי תמ"א 38 בבנייני מרכז העיר המתפוררים ומתחמי הפינוי בינוי בשכונות. לי היה ברור שזה מה שיכריע את הבחירות, והפער בין המתמודדים מראה את זה בבירור (2400 קולות הבדל בין סער לסדבון). אלפי בעלי דירות במאות בנייני יותר מ 70 % מהבניינים הישנים והמתפוררים בכפר סבא נמצאים היום בסיכון ממשי ולכן היה חשוב להם להצביע למועמד שיבטיח קידום הפרויקטים החשובים".

כך אומר היזם הכפר-סבאי טל ברוך (34, חברת TABA) בשיחה שקיימנו אתו השבוע. ברוך, שארגן וקידם בעשור האחרון עשרות מיזמים ופרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי מטעם בעלי דירות שאותם הוא מלווה ומאגד בכפר סבא וערים נוספות, השתתף בלא מעט בדיונים בכנסת בנושא הקמת הרשות הממשלתית שקמה במטרה לקדם ולעודד פרויקטים של התחדשות עירונית ולהאיץ את ביצועם, ומתמקד כיום גם בקידום חקיקה במטרה לייעל, להסדיר ולשדרג את התמריצים לפרויקטים בתחום, לדבריו. "לצערנו החסמים עוד רבים, אך הכיוון בהחלט חיובי" אומר ברוך. בחירות הן תמיד הזדמנות לשינוי, וכעת ישנה הזדמנות לחדש את העיר לטובת התושבים בעיר וגם למען ביטחונם. בנייני מרכז העיר סבלו בשנים האחרונות מהמון קשיים בקידום תהליכים של תמ"א 38 וכך גם בנייני השכונות שסבלו מקשיים בקידום הליכי פינוי בינוי במתחמים השונים. "המדיניות הלא יציבה שאפיינה את העירייה שלנו בשנים האחרונות כשמחלקת ההנדסה הייתה כמעט מפורקת, יצרה אי וודאות תכנונית נוראית גם בקרב בעלי דירות וגם בקרב יזמים שחששו להתחיל מהלכים כה ארוכים ומורכבים. חייבים לתמרץ את הפרויקטים האלו בדגש על עידוד מיזמי התמ"א 38 במרכז העיר שאינם יכולים לעבור הריסה ובנייה מחדש, ולפעול לעידוד מתחמי הפינוי בינוי בשכונות. חשוב לעזור לכל הבניינים הישנים המורכבים יותר להתחדש. אלפי בעלי הדירות שהכריעו את הבחירות הללו ממתינים כבר שנים להתחדשות, לחדר ממ"ד למעלית והכי חשוב לחיזוק הבניין מפני רעידות אדמה, והם הוכיחו שההתחדשות העירונית היא  גם כוח אלקטורלי אדיר". 


עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
הרוג בשריפה בדירה בכפר סבא
הרוג בשריפה בדירה בכפר סבא
 אנשים שנמצאים בשולי החברה מעניינים יותר מאחרים
"אנשים שנמצאים בשולי החברה מעניינים יותר מאחרים"
כללי זהב לטיפוח עור הפנים בכל גיל
כמה קשישים נפגעו בכפר סבא בעשור האחרון?
נעצר חשודים באירועי שוד בראשון לציון
חברת המועצה הדר לביא
האם מוסדות החינוך ערוכים למתקפת טילים?
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
 אין דבר שיעצור אותי
"אין דבר שיעצור אותי"