כפר סבא

365 מעלות של שקיפות

ראש עיריית כפר סבא רפי סער, השיק מיזם חדש - זירת שקיפות חדשנית באתר האינטרנט העירוני

כתב לוקאל 24/02/2019
ראש עיריית כפר סבא , רפי סער
צילום באדיבות עיריית כפר סבא

כפר סבא הינה העיר הראשונה שמשיקה תכנית שקיפות עירונית מקיפה, שמטרתה הנגשת המידע הציבורי והעירוני למען התושבים.
 
רפי סער, ראש העיר משיק בימים אלה את "365 מעלות של שקיפות"- זירת שקיפות ייעודית וחדשנית וזאת כחלק ממדיניותו לשקיפות ולנגישות השירות. מהיום, יוכלו תושבי העיר לקבל בכל רגע נתון נתונים על איכות האוויר שהם נושמים, להתעדכן במדדי השירות ובאחוזי המענה הטלפוני העירוני, סטטוס הטיפול בפניות במוקד העירוני, לדעת מי הם בתי הספר הכי נקיים, לקרוא על מקבלי השכר הגבוהים ביותר בעירייה, ללמוד אודות התקציב העירוני ואף לצפות בתעודות השירות של המחלקות והאגפים.

מדובר במיני סייט ייעודי, שהינו חלק מהאתר העירוני, והוא כולל את כל המידע והמסמכים העירוניים במגוון רחב של תחומים. באמצעות המיזם החדש ניתן יהיה להיחשף למגוון רחב של נתונים על העיר והעירייה, ולעקוב מקרוב אחר כלל תחומי העשייה העירונית בשקיפות, נוחות ונגישות. יש לציין כי כפר סבא הינה העיר הראשונה שמשיקה תכנית שקיפות עירונית מקיפה, שמטרתה הנגשת המידע הציבורי והעירוני למען התושבים.

המידע שהוטען לזירה זו חולק לקטגוריות, כך שההתמצאות היא קלה, נוחה ויעילה. בין הקטגוריות המוצעות ניתן למנות את הנושאים: שקיפות סביבתית, תכנון ובנייה, חינוך, שיתוף ציבור, מועצת העיר, מדדים ובקרות, חוזים ומכרזים, סטטיסטיקה, מענקים ותמיכות, סקירת פעולות הרשות ועוד. בין השאר ניתן למצוא באתר החדש: זמני התקן למענה הטלפוני ביחידות השונות, מדד ניקיון בבתי הספר, דוח מבקר העירייה, פרוטוקולים מישיבות מועצת העיר, מסמכי תכנית בנייה, אמנת השירות, שיתוף הציבור לפרויקטים שונים ורבים נוספים.

"זירת השקיפות- 365 מעלות של שקיפות" הינה חלק מתוכנית השירות והשקיפות העירונית שמוביל ראש העיר, רפי סער. התוכנית שמה את התושב במרכז העשייה תוך יישום חזון השקיפות והנגישות עבור התושבים. כפי שהציג בתוכנית העבודה עיריית כפר סבא תהיה בדיאלוג קבוע עם התושב, תנגיש את כלל השירותים העירוניים באמצעות אתר העירייה ותפעל בשקיפות ובמעורבות תוך שיתוף הציבור. 

רפי סער, ראש העיר, "כפי שהבטחתי, המדיניות החדשה אותה אני מנהיג בעירנו שמה אתכם התושבים במרכז העשייה והכל בשקיפות מלאה. מטרתנו היא לייעל את הדיאלוג עם התושבים, ולהנגיש את כלל השירותים העירוניים באתר האינטרנט. המלאכה שלנו עוד מרובה, לפנינו עומדים אתגרים ומשימות רבות וכולם ינוהלו בשקיפות מלאה ובשיתוף הציבור.  אני מזמין את כל תושבי העיר להיות מעודכנים בכל עת באתר העירייה ובזירה".

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
משפחת חיל האוויר
"היית שתול על פלגי אהבת אדם"
סגן קיילה סוודלו ובני משפחתה
אות הצטיינות לחיילת בודדה מהרצליה
פסטיבל הסיגד ברעננה
סוכל נסיון הפצת סיגריות מזויפות
מציינים 4 שנים ל"צוק איתן" בבית קינן
לא יתקיים עימות פומבי בין המועמדים לראשות העירייה
פילוח תוצאות הבחירות. נכון ליום ד בשעה 10:30
מי ניצח את הבחירות בכפר סבא?