כפר סבא

בית ספר כצנלסון כפר סבא מנגיש את חנוך לוין לדור האייפד והאייפון

תלמידי שכבת י' למדו מבית הספר "כנצלסון" בכפר סבא הלומדים במגמת ספרות קיימו פרויקט "תכנית גיבורי תרבות" שבמסגרתה למדו התלמידים את סיפור חייו של המחזאי חנוך לוין והכינו מייצגים המבוססים על הקומדיה "הלוויה חורפית" שכתב

כתב לוקאל 25/02/2019
השחקנית ליליאו ברטו
צילום:יח"צ

כל מיצג ייצג סצנה מתוך המחזה על פי הפרשנות הייחודית שנתנו לה התלמידים. בדרך זו הביאו לידי ביטוי את עולמו הייחודי של חנוך ואת תפיסתם לגבי המחזה.

את הפרויקט ליווה המורה – עדי צידון. "העבודה של התלמידים על הפרויקט ארכה שלושה חודשים במהלכה צפו בני ובנות שכבת י' בהלוויה חורפית של תיאטרון באר שבע ונפגשו עם הבמאי יאיר שרמן והשחקנית שירי גולן".

צידון מוסיף:  "כחלק בלתי נפרד מתכנית החינוך אנו מנסים להקנות לתלמידים אהבה לתרבות ותיאטרון  דרך צפייה בהצגה ומפגשים עם השחקנים עצמם".

האמנית האורחת ביום בו הוגש הפרוייקט הייתה השחקנית ליליאו ברטו שעברה ממיצג למיצג עם בוחני הבגרות ועם הילה פז מנהלת המחלקה החינוכית של התיאטרון.

ליליאן נתנה לכל מייצג תשומת לב אישית  שוחחה עם כל קבוצה בנפרד הביאה סיפורים מאחורי הקלעים של ההצגה בבאר שבע ומחייו של חנוך והקריאה לתלמידים מתוך יצירתו של חנוך.

רגע מרגש במיוחד היה כאשר הצטרפה לאחת הסצנות ושיחקה עם התלמידים המאושרים.

צידון סיכם ואמר: "זה היה אחד האירועים המרגשים שיצרה מחלקת הספרות בביהס. שיתוף הפעולה הפורה עם הילה פז – מנהלת מחלקת חינוך בתיאטרון באר שבע,

שראתה את המשמעות הגדולה בהבאתה של ליליאן לביהס . זה בהחלט יצר חוויה נדירה וחד פעמית שמשלבת את לימודי הספרות עם אמנות התיאטרון".

 

עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
ממשיכים להיאבק
פסולת אלקטרונית
זכויות לפינוי הפסולת האלקטרונית – ללא עלות
תאונה מחרידה בביתר עילית
ילד נהרג מפגיעת אוטובוס בביתר עילית
מבני נוער מונגשים
כפר סבא עיר נגישה
חגיגות יום הולדת 70
קטאן בגדול
פשוט סחיטה ואיומים
"פשוט סחיטה ואיומים"
כתב אישום בגין הריגת צעיר