כפר סבא

מהנדסת העיר כפר סבא מציגה את "האני מאמין" שלה

מהנדסת העיר כפר סבא הנכנסת, אדריכלית עליזה זיידלר גרנות: "בימים אלה אגף הנדסה בהובלתי עמל על הכנת תכניות אב ומדיניות לעיר תוך ראייה תכנונית כוללת וארוכת טווח הלוקחת בחשבון- צרכי תשתיות ומבני ציבור, היבטים כלכליים ותחבורתיים ושיתוף הציבור" , יש לציין כי כיום קיימות יוזמות בינוי פרטיות רבות ברחבי כפר סבא שאינן מתואמות עם העירייה או עם המדיניות התכנונית שלה

כתב לוקאל 03/03/2019
מהנדסת העיר כפר סבא הנכנסת, אדריכלית עליזה זיידלר גרנות
צילום באדיבות עיריית כפר סבא

מהנדסת העיר כפר סבא הנכנסת, אדריכלית עליזה זיידלר גרנות, החלה בימים אלה את תפקידה, כשבראש סדרי העדיפויות עומדים פרויקטים של התחדשות עירונית. נושא זה יהווה את מרכז העשייה במינהל ההנדסה בראשותה, שהינו משמעותי וחשוב להתפתחות העיר כפר סבא ומהווה בשורה של ממש עבור תושבי השכונות הוותיקות בעיר. יש לציין כי כיום קיימות יוזמות פרטיות רבות ברחבי כפר סבא שאינן מתואמות עם העירייה או עם מדיניות התכנונית שלה. לכן, מיד עם כניסתה לתפקיד יחל תהליך לקידומן של תכניות אב ומדיניות לאזורי העיר השונים, תוך שיתוף הציבור ובחינת הצרכים העירוניים לצד צרכי התושבים. זאת במטרה לאפשר בנייה נכונה ויכולת התחדשות לכלל העיר כל זאת לצד המשך איכות חיים גבוהה בעיר כפר סבא.

כידוע זיידלר גרנות כיהנה בתפקידה האחרון כמהנדסת העיר רמת גן ומגיעה עם רקורד מקצועי עשיר בתחום ההתחדשות העירונית. במסגרת תפקידה זה עסקה בעיקר בהתווית מדיניות תכנונית לנושאי ההתחדשות העירונית לסוגיה: תמ"א 38 תוספות וחיזוק, תמ"א 38 הריסה ובנייה ופינוי בינוי. כל אלה כלים תכנוניים לגיטימיים אותם יש לממש באופן מושכל ונכון תוך ראייה כוללת של התפתחות העיר.

"רמת גן הינה העיר בעלת מספר יחידות הדיור הגדול ביותר שנבנה על פי תמ"א 38 לסוגיה בארץ וזאת עקב עידוד להתחדשות עירונית. בחלוף הזמן הובן כי לא ניתן להמשיך במדיניות זו ללא תכנון וראייה כוללנית של העיר" אמרה זיידלר גרנות, והוסיפה כי "מיד עם כניסתי לתפקיד ברמת גן ביצעתי שינוי כיוון בתחום זה ומתכנון נקודתי הרואה אך ורק את הבניין עצמו עברנו לתכנון מתחמי, תכנון שכונתי, תכנון כלל עירוני. אגף הנדסה קידם לאורך חמש השנים האחרונות תכניות אב ותכניות מדיניות לשכונות העיר השונות תוך אפיון כל שכונה על צרכיה ורצונותיה, הכל בשיתוף יועצים ומתכננים מתחומי התנועה, כלכלה, שמאות ונוף. התכנון נעשה תוך התייעצות מתמדת עם נציגי השכונות השונות על מנת שהתכנית אכן תשקף את הרצון להתחדשות מחד ואת השמירה על אופי הקיים מאידך".

כמו כן, הוסיפה כי "במקביל לתכנון שכונתי, הוכנה גם תכנית מתאר כוללנית ליישוב, תכנית אב לתחבורה, תכנית לשימור מבנים, מדיניות בנייה לגובה ותכנית אב לייעול השימוש במבני ושטחי ציבור, הכל ביחס לצרכים ע"פ פרוגרמה חכמה לצרכי ציבור. תכנית המתאר הכוללנית הטמיעה בתוכה את התובנות שעלו מהתכנון השכונתי  ולכן היכולת שלה להתקדם להפקדה ואישור, גבוהים.

במסגרת תפקידה בעיריית כפר סבא תקדם האדריכלית עליזה זיידלר גרנות נושאים אלה, שחשובים מאוד לעיר, תוך התחשבות בתכנון הכוללני של העיר. זאת על מנת להעניק לכלל התושבים שירות מיטבי של תשתיות עירוניות מיטביות, ביניהן: תחבורה, חינוך, תרבות ופנאי ועוד. בנוסף יתקיים מפגש עם קהל המתכננים והבונים בעיר על מנת לייעל העבודה מולם, לשפר השירות ולהנגיש את המידע ההנדסי התכנוני לכל מי שנדרש לו.

ראש העיר, רפי סער, אמר כי "כניסתה של האדריכלית זיידלר גרנות לתפקיד מהנדסת העיר הוא בשורה של ממש לתושבים. עליזה מגיעה עם ניסיון מקצועי עשיר בתחום התכנון העירוני האורבני ההתחדשות העירונית ומאמינה כי יש לבצע פרויקטים אלה תוך תכנון כוללני ובראייה ארוכת טווח, לצד בחינת הצרכים ושיתוף הציבור. וזו בדיוק המדיניות אותה אני מוביל על מנת להעניק לכל תושבי העיר את השירות הטוב ביותר".


עוד בכפר סבא
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: שני תושבי כפ"ס הפעילו מעבדת סמים
המתמחים הצעירים
התמחות בנגב
עילאי הרסגור-הנדין
תוכנית "מהיר לעיר" תצא לפועל בכפר סבא?
"מובייל החשיש"
רוכב אופנוע נהרג בתאונה בכביש 431
רוכב אופנוע נהרג בתאונה בכביש 431
הטיילת בראשל"צ משנה את פניה
לא כל כך נעים לראות גן סגור
"אין סיבה שגני הילדים לא יפתחו בשנת הלימודים הקרובה"
הקייטנה הכי ארוכה בהיסטוריה של עפולה
הקייטנה הכי ארוכה בהיסטוריה של עפולה